POLUFINALE HRVATSKOG KUPA

Dinamo je slavio protiv Osijeka i izborio mjesto u finalu

šm

Nogometaši Dinama plasirali su se u finale Hrvatskog kupa nakon što su u utorak u Maksimiru u polufinalu protiv Osijeka slavili sa 2-0 (1-0), te će imati priliku osvojiti dvostruku krunu jer su već osigurali naslov prvaka Hrvatske.

23.04.2019. u 17:51

Jedina ozbiljna akcija Dinama u prvom poluvremenu urodila je pogotkom, a bilo je to u 18. minuti. Glavninu posla odradio je Bruno Petković, koji je, dobivši loptu na vrhu 16-erca, predriblao nekoliko igrača gostiju i potom povratnom loptom uposlio Danija Olma, koji rutinirano pogađa za 1-0.

Osječani su imali dvije obećavajuće situacije. U 27. minuti Pilj je opalio iz daljine, vratar Dinama Livaković nespretno je intervenirao, ali lopta odlazi u korner. A nakon kornera prigodu je imao Boban, ali je loše pucao.

U nastavku prvu ozbiljnu situaciju vidjeli smo u 76. minuti. Dinamov napadač Oršić izveo je slobodni udarac sa 30 metara, lopta je išla pod gredu, ali vratar Malenica izbija ju u korner. Potom je u 78. minuti prigodu imao Olmo, ali je njegov udarac sa deset metara iskosa bio je neprecizan.

Dinamo je riješio pitanje pobjednika u 90. minuti iz kontranapada. "Modri" su ispucali lotu prema protivničkoj polovici, ali Žaper i Kleinheisler loše reagiraju, pa se Kadzior sam sjurio prema golu gostiju, njegov udarac obranio je Malenica, ali odbijenu loptu Ivan Šunjić posprema u mrežu za konačnih 2-0.

Drugi polufinalni par čine Inter i Rijeka, koji se sastaju u srijedu u Zaprešiću (18 sati), a finale je na rasporedu 22. svibnja u Puli.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani, Ademi, Šunjić, Hajrović (Kadzior 60), Olmo, Oršić (Gojak 90+1), Petković (Andrić 90+3).

OSIJEK: Malenica, Škorić, Guti, Lončar, Grgić (Šorša 46), Kleinheisler, Pilj (Bočkaj 67), Žaper, Boban (Ejupi 77), Marić, Alves Pereira.

STRIJELCI: 1-0 Olmo (18), 2-0 Šunjić (90).

SUDAC: Ivan Bebek

STADION: Maksimir

GLEDATELJA: 3.500

--------------------------------------------

Kraj utakmice. Dinamo je s 2:0 pobjedio Osijek i izborio mjesto u finalu koje će se igrati u Puli.

94' - Petković uz pljesak s tribina izlazi iz igre, a Andrić je ušao na njegovo mjesto.

90' - Modri su uspijeli potvrditi pobjedu. Pogreška Žaper je išao mlako na loptu. Kadzior je sam izbio pred Malenicu kojibrani udarac Poljaka, ali na odbijenu loptu je natrčao Šunjić koji postiže pogodak za 2:0. GOOOOOOOOL .

85' - Modri su dugo organizirali napad, a akciju je udarcem pored gola završio kapetan Ademi.

Na drugoj strani se Ejupi našao u prilici, ali iz trka nije uspio zahvatiti loptu.

79' - Gutieri radi taktički prekršaj na sredini terena te i on zarađuje karton .

78' - Dinamo ponovno prijeti preko strijelca. Olmo je uspio zatresti mrežu, ali samo vanjski dio.

77' - Posljednja promjena kod gostiju.  Ejupi  je ušao u igru umjesto Bobana.

75' - Škorić je požutio nakon duela s Olmom. Kapetan Osijeka je prvi igrač s javnom opomenom kod gostiju .

Kadzior je izvrsno pucao iz daljine, ali Malenica uspijeva prebaciti loptu preko vratnice.

73' - Zbog dobacivanja s klupe požutio je i Hajrović koji je nešto ranije  izašao iz igre.

70' -Još jedan igrač Dinama je zaradio žuti karton . Rrahmani je skrivio prekršaj nad Bočkajem koji je sam izveo slobodni udarac. Bivši igrač Intera je ubacio na drugu vratnicu gdje su bili njegovi suigrači koji su bili u zaleđu. Gutieri se našao u nedozvoljenoj situaciji.

67' - Još jedna zamjena kod gostiju. Pilj je otišao na klupu, a Petar Bočkaj, "zločesti dečko" NK Osijeka se vraća na travnjake.

62' - Ademi radi prekršaj na Žaperu i zarađuje žuti karton .

Kleinheisler puca iz prekida, a udarac odlazi malo pored gola.

59' - Nakon nesporazuma Theophila i Livakovića Osijek prijeti nakon udarca iz kuta. Kleinheisler ponovno prijeti iz daljine, no opet bez učinka.

Bjelica koristi priliku i radi prvu zamjenu.  Umjesto Hajrovića u igru je ušao Kadzior.

51'  - Dinamo je odigrao još jednu izvrsnu akciju. Olmo je s lakoćom prebacio loptu s desnog na lijevo krilo gdje Oršić probija stranu i ubacuje pred golmana. Petković je dobro primio loptu, ali na drugoj vratnici nije bilo nikoga da završi akciju.

49' - Olmo slabo izvodi slobodni udarac kojeg je sam iznudio i Malenica s lakoćom hvata loptu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Trener Osijeka je prvi posegnuo za zamjenom te je Grgić ostao u svlačionici, a ne njegovo mjesto je ušao Šorša.

---------------------------------------

Kraj prvog poluvremena.

----------------------------------------

45' - Igrat će se minuta nadoknade.

42' - Dinamo se povukao i prepustio igru Osijeku koji sada ima loptu u svojim nogama.

39' - Gosti ponovno prijete udarcem iz daljine. Žaper je pucao s 18 metara, ali veznjak gađa visoko preko gola.

30' - Šunjić radi prekršaj nad Bobanom na vrhu kaznenog prostora za što mu je sudac Bebek pokazao žuti karton , a Osijek ima slobodni udarac u opasnoj zoni.

Škorić je pucao iz prekida, no pokušaj Osijekovog kapetana je u živom zidu skrenuo Petković. Dinamo se brani nakon još jednog kornera, a napad gostiju udarcem iz daljine je završio Kleinheisler.

26' - Gosti su se sad u potpunosti razgoropadili. S nekih 30 metara pucao je Pilj. Livaković nije najbolje odreagirao, ali lopta završava u korneru. Nakon udarca iz kuta je uslijedila još jedna gužva pred golom Dinama, ali Modri se brane i zadržavaju vodstvo.

24' - Bljesnuo je napad gostujućeg sastava. Gabrijel Boban je ušao s lijeve strane, no udarac napadača ide daleko pored gola.

Osijek još jednom prijeti nakon što je Talys probio stranu i neugodno ubacio u kazneni prostor. Obrana Dinama se nije najbolje snašla, ali Livaković izlazi na ubačaj i kupi loptu ispred Grgića.

18' - Kakav pogodak Dinama. Petković se prošetao kroz obranu Osijeka i onda šalje povratnu loptu za Olma koji je šalje iza leđa Malenice. GOOOOOOOOOOL i Dinamo vodi 1:0.  Nekoliko izvrsnih driblinga novog napadača Vatrenih s kojima je još jednom pokazao zbog čega je zaradio poziv u reprezentaciju.

15' - Gosti su još jednom zaprijetili i za trenutak poveli. Ubačaj s desnog krila iza Livakovića je poslao Marić, ali ponovljena snimka  je pokazala da je pogodak opravdano poništen zbog zaleđa.

14'  - Hajrović je izveo prvi udarac iz kuta za Dinamo, a Osijek se ponovno dobro brani. Gosti su se pokušali brzo otvoriti,ali potencijalno dobra prilika odlazi u vjetar.

12' - Slobodni udarac za Dinamo je izveo Hajrović. Ubačaj u kazneni prostor izvrsno boksa Malenica koji je u prethodnim utakmicama protiv Modrih često  bio jedan od najboljih pojedinaca.

7Prva konkretnija akcija dolazi od domaćina. Oršić se driblingom oslobodio svojih čuvara i ubacuje na pet metara, no gosti se uspješno brane.

5' - Dinamo je bolje otvorio utakmicu i u potpunosti kontrolira loptu i igru. Osijek se brani i dugim loptama taži Bobana koji je usamljeni napadač gostujućeg sastava.

Jedna takva situacija je rezultirala prvim udarcem iz kuta na utakmici kojeg je s lakoćom obranila obrana Dinama.

1' - Počeo je prvi polufinalni susret Hrvatskog kupa.

-------------------------------------------------

Malo nas dijeli od početka utakmice, a treneri su se odlučili za ove jedanaestorke.

Dinamo: Livaković, Rrahmani, Dilaver, Theophile-Catherine, Stojanović, Ademi, Olmo, Šunjić, Oršić, Hajrović, Petković

Osijek: Malenica, Lončar, Gutieri, Škorić, Grgić, Pilj, Kleinheisler, Žaper, Boban, Talys, Marić

--------------------------------------------------

Nakon fantastične sezone na klupi Dinama, Nenad Bjelica i njegovi igrači ne odustaju, već će protiv Osijeka pokušati izboriti mjesto u finalu Hrvatskog nogometnog kupa gdje će se s boljim iz susreta Inter - Rijeka ogledati za još jedan trofej.

Modri su prošli tjedan obranili naslov prvaka Hrvatske pobijedivši Slaven u Koprivnici s minimalnih 1:0 s čime su i matematički, šest kola prije kraja, osigurali novi trofej. No, daleko od toga da je to zadovoljavajuće

"Radujemo se polufinalu Kupa, novoj utakmici u kojoj nas čeka renomirani, dobar suparnik, klub moje mladosti", rekao je trener domaćeg sastava, Nenad Bjelica kojemu utakmice protiv Osijeka uvijek donesu i jednu posebnu čar.

"Emocije postoje, naravno. Osijek je klub za koji sam želio zaigrati jednog dana, a ta mi se želja i ostvarila. Sve ono što je kasnije došlo u mojoj igračkoj i trenerskoj karijeri bio je dodatni plus. Ja sam profesionalac i svaki je put moj profesionalizam pobijedio emocije pa očekujem da će tako biti i sutra".

S obzirom na to da je završnica duge i naporne sezone postavlja se pitanje u kakvom su momčadi stanju.

"Na raspolaganju nam je velik broj igrača, svi su vrlo motivirani, spremni, vjerujem da će, barem s Dinamove strane, biti dobra utakmica" – dodao je Bjelica.

Modri su i dalje u izvrsnoj formi te su nanizali pet uzastopnih pobjeda, a što se međusobnih duela tiče i oni naginju na stranu domaćina koji je slavio u zadnja tri susreta protiv momčadi iz Slavonije koja u Zagreb nije doputovala s bijelom zastavom.

“Trebat će nam dobra igra u obrani, čvrsti blok, a svoje prilike tražit ćemo u kontranapadima. Ako do poluvremena održimo nulu, naše šanse u nastavku će progresivno rasti. Morat ćemo se bacati na glavu da bi parirali Dinamu. No, igra se jedna utakmica i mislim da imamo šanse” - rekao je Dino Skender, strateg koji je na klupi zamijenio Zorana Zekića.

Novi trener Osijeka koji je za vikend u HNL-u poražen od Istre zna što može očekivati od najtrofejnije hrvatske momčadi.

“Dinamo je moćna ekipa za naše, ali i za europske prilike, kažnjavaju i najmanju pukotinu u protivničkim redovima. Osim toga, oni su za vikend odmarali svoju udarnu postavu” -  rekao je Skender.

Dinamo i Osijek su se 12 puta susretali u Kupu, a kome će 13. duel biti nesretan pročitajte u našem prijenosu.