IDEMO PO ZLATO

Alen Vlahović

Hrvatska muška rukometna reprezentacija plasirala se u finale Europskog prvenstva 29:28 (26:26, 23:23, 12:10) pobjedom protiv Norveške nakon dva produžetka u polufinalu u Stockholmu.

24.01.2020. u 17:25

Pogodak za prolazak u finale postigao je Željko Musa pet sekundi prije kraja susreta.

Domagoj Duvnjak s osam i Igor Karačić sa šest golova predvodili su Hrvatsku, dok Norveškoj nije bilo dovoljno niti 10 pogodaka Sandera Sagosena.

Hrvatska će u finalu u nedjelju od 16.30 sati igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojem od 20.30 sati igraju Španjolska i Slovenija.

Hrvatska je dosada osvojila pet medalja na europskim prvenstvima, srebra 2008. i 2010. te bronce 1994., 2012. i 2016.

Norveškoj je ovo bio drugi nastup u polufinalu EP-a i drugi poraz. Dosada nije osvojila niti jednu medalju, a najveći uspjeh joj je četvrto mjesto iz 2016.

UŽIVO:

5' MUSA JE ZABIO POGODAK NEKOLIKO SEKUNDI PRIJE KRAJA SUSRETA I ODVEO HRVATSKU U FINALE! 29-28 JE KONAČAN REZULTAT.

KRAJ TREĆEG PRODUŽETKA: HRVATSKA - NORVEŠKA 28:28

4' HORVAAAAAAAAAAT! Hrvatska vodi 28:27!

3' Marić pod prekršajem postiže pogodak. Sada je 27:27.

3' Norveška zabija gol s krila. 27:26 vode Norvežani.

KRAJ DRUGOG PRODUŽETKA: HRVATSKA - NORVEŠKA 26:26

5' DUVNJAAAAAAK! 26:26.

3' Bjornsen zabija gol za Norvešku. Skandinavci vode 26:25.

2' Sagosen uzvraća udarac na drugoj strani. Ponovno izjednačenje.

2' STEPANČIĆ!!!! Hrvatska vodi 25:24.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA: HRVATSKA - NORVEŠKA 24:24

2' Sagosen izjednačuje rezultat. 24:24.

1' Duvnjak postiže pogodak i Hrvatska vodi 24:23!

1' Igrat će se dva puta po pet minuta. Prva s centra kreće Hrvatska.

KRAJ REGULARNOG DIJELA SUSRETA: HRVATSKA - NORVEŠKA 23:23

60' Norveška je izjednačila! Joendal je siguran s lijevog krila. 23:23 je rezultat i Hrvatska ima napad za pobjedu 30 sekundi prije kraja.

58' AŠANIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hrvatski vratar brani sedmerac!

57' Bravo Domagoj! Duvnjak postiže pogodak za vodstvo! 23:22 za Kauboje!

56' DUVNJAAAAK!!! Hrvatska je izjednačila!!!

55' AŠANIN BRANI SEDMERAC SAGOSENU! Hrvatska ostaje u utakmici!

54' Norveška vodi 22:21.

52' Nezaustavljiv je. Sagosen postiže osmi pogodak na susretu. Sada je 21:21.

51' Horvaaat! Hrvatska vodi, ostalo je još devet minuta do kraja susreta.

50' Johannessen zabija pogodak i ponovno je rezultat izjednačen.

50' MATANOVIIIIĆ, Hrvatska ponovno vodi, 20:19.

50' Norveška je zaradila novo isključenje. Overby će ići na hlađenje.

49' Nezaustavljivi Sagosen! Norveška je izjednačila. Sada je 19:19.

47' Težak faul na Horvatu. Norveška će imati igrača manje!

46' Johannessen iz velike udaljenosti vraća Norvešku u susret.

45' Duvnjaaak! Siguran je izvođač sedmerca. Hrvatska vodi 19:17.

44' Matanović postiže pogodak i Hrvatska ponovno vodi! 18:17.

44' Duvnjaaak! Hrvatska je izjednačila. 17:17 je rezultat.

43' Sagosen iz sedmerca za vodstvo Norveške.

42' Sagosen za Norvešku. 16:16.

41' DUVNJAAAAK, napokon je Hrvatska postigla gol i ponovno vodi.

40' Hrvatska nema rješenje za norveške pucače. Tangen se ponovno diže i dovodi Norvešku u rezultatski egal.

39' Norveška postiže novi pogodak. Sada je 15:14.

36' Johannessen postiže pogodak i vraća Norvešku na minus dva.

35' KARAČIIĆ postiže pogodak. U nastavku akcije, Norveška je brzopleto izgubila loptu i Mandić zabija za vodstvo Hrvatske od tri pogotka razlike. Sada je 15:12.

34' Norveška zabija pogodak i sada su na minus jedan. Ponovno je koban bio Tangen.

33' Nova obrana Šege. Joendal je uzeo kratak kut s lijevog krila, ali hrvatski vratar je bio spreman!

32' Sjajna priprema napada Norveške. Tangen se dignuo visoko na asistenciju Sagosena i matira nemoćnog Šegu.

31' Karačiiiić! Hrvatska ima plus tri!

31' Počelo je drugo poluvrijeme. Ajmo Kauboji!

POLUVRIJEME: HRVATSKA - NORVEŠKA 12:10

30' TAKO JEE, Marino Marić postiže pogodak nekoliko sekundi prije kraja prvog poluvremena.

30' Sagosen je proigrao Gulleruda koji je smanjio zaostatak Norveške na minus jedan. Igra se posljednja minuta prvog dijela susreta.

28' Šego ponovno brani. Nevjerojatno poluvrijeme hrvatskog vratara!

27' Dva napada zaredom Norvežani gađaju okvir gola.

25' Marino Marić iznudio je novo isključenje. U nastavku akcije Duvnjak je rasparao mrežu norveškog vratara.

24' Brzi pogoci na obje strane. Sada je 10:9.

23' Tangen zabija za Norvešku. Norvežani su na minus jedan.

20' Brzi pogodak na drugoj strani. Norveška smanjila rezultat na 9:7.

20' HORVAAAAAAAT, Hrvatska otišla na tri pogotka razlike!

19' Maestralni Šego je na 83 posto obranjenih šuteva!

17' SJAJNI MARINO MARIĆ! Hrvatska ponovo ima plus dva.

15' Hrvatska će imati igrača manje. Mamić je neoprezno startao na Sagosenu.

13' Sagosen postiže novi pogodak. 7:6.

13' GOOOL, Stepančić vodi Hrvatsku na dva pogotka razlike!

13' GOOOL, Marino Marić postiže treći pogodak na susretu i Hrvatska vodi 6:5.

12' Reinkind je odnio Mandića i postigao pogodak, sudi nisu ništa svirali i sada je 5:5.

11' Mandiiiiić! Hrvatska vodi 5:4.

9' Horvat krasnim lobom donosi Hrvatskoj novo izjednačenje. Sada je 4:4.

9' Treći pogodak Sagosena na susretu i Norveška vodi 4:3.

8' Na drugoj strani Marino Marić postiže drugi pogodak na susretu i Hrvatska je ponovno izjednačila.

7' Sagosen je sigurni izvođač sedmerca. Norveška vodi 3:2.

5' Gol i isključenje! Stepančić je zabio pogodak i na klupu će ići Overby.

4' Diže se visoko Sagosen i dovodi Norvešku u vodstvo.

2' O' Sullivan zabija za Norvešku i Duvnjak će ići dvije minute na hlađenje. Zakašnjeli start hrvatskog kapetana znači da će Hrvatska sada igrati s igračem manje.

2' Prvi gol za Hrvatsku! Zabio je Marino Marić!