HNL

Osječani šokirali Poljud: Anemični Hajduk bez šanse protiv Zekićeve ekipe

U oba nedjeljna dvoboja 10. kola Prve HNL gosti su osvojili tri boda, Osijek je u derbiju na Poljudu svladao Hajduk sa 2-0 (1-0), dok je Dinamo očekivano u Kranjčevićevoj ulici bio uspješniji od Rudeša sa 3-0 (2-0).

07.10.2018. u 18:24

Strijelci za drugu pobjedu Osijeka u Splitu otkako je Prve HNL bili su Gabrijel Boban (36) i Mirko Marić (59).

Osijek je do vodstva protiv Hajduka stigao u 36. minuti kada je Gabrijel Boban iskoristio nepotrebno istrčavanje vratara Posavca i iskosa pogodio nebranjenu mrežu.

Gosti su povećali vodstvo u 59. minuti iz brzog protunapada u jeku Hajdukovog pritiska u kojemu je Boban odlično asistirao strijelcu Mirku Mariću.

Osijek je ovom pobjedom stigao na drugo mjesto sa 20 bodova, četiri manje od vodećeg Dinama, a jednim više od treće Lokomotive. Hajduk je sedmi sa 11 bodova, jednim manje od šestog Slavena Belupa, a jednim više od osmog Intera iz Zaprešića.

Prva dva gola za Dinamo postigao je Ante Budimir (23, 28) sredinom prvog poluvremena, prvoga nogom, drugoga glavom, a u oba slučaja činilo se kako je poentirao iz zaleđa. Konačni rezultat postavio Amir Rrahmani (74).

Vodeći Dinamo sada ima 24 boda, četiri više od drugog Osijeka, dok je Rudeš ostao na dnu s dva boda, šest manje od pretposljednje Istre 1961.

Tijek utakmice:

5' Utakmica je završila. Velika pobjeda Osijeka.

90' Igra se pet minuta sudačke nadoknade.

85' Kod Hajduka izlazi Gyurcso, a ulazi Tudor. Kod Osijeka Hajradinović, ulazi Štrkalj.

71' Pilj ulazi umjesto Kamenara u ekipi Osijeka.

60'  GOOOOOL Osijek ima 2:0. Boban je pobjegao, dodao loptu Mariću, Borja Lopez početnički griješi te Marić zabija novi pogodak za goste.

58' Hajduku je poništen pogodak. Jairo je pucao glavom, Malenica je obranio, na odbijenu je loptu došao Said i zabio, ali sudac Bebek svira zaleđe!

55' Said je dvaput pucao po golu, i dva puta mu je obrana Osijeka blokirala udarac.

46' Vulić je na poluvremenu napravio dvije promjene. Izvadio je Ivanovskog te ubacio Saida. Umjesto Palaverse je ušao Jradi.

45' Završilo je prvo poluvrijeme. Osijek ima vodstvo

36' GOOOOOOL  za Osijek.  Kiks Vučura, pa je potom Posavec krenuo bespotrebno s vrata, a onda je Boban s vrha šesnaesterca pogodio između Vučura i Posavca u prazan gol. Lopta se odbila od grede u gol.

26' Caktaš je pucao prema golu s ruba šesnae sterca, čini se da je Pušić rukom zaustavio loptu, no sudac Bebek je pokazao da se utakmica nastavi.

20' Dobra prilika za Hajduk! Juranović je ubacio za Ivanovskog, a Škorić je u zadnji trenutak uspio glavom izbiti loptu ispred napadača Bijelih.

15' Prema procjenama, otprilike devet tisuća gledatelja je na Poljudu.

14' Velika šansa za Osijek Kamenar je pucao s 11 metara nakon ubačaja Marića s lijeve strane, ali lopta je otišla preko vrata.

10' Hajduk, podsjetimo, dobio je kaznu četiri utakmice bez gledatelja, ali ta kazna još nije aplicirana, pa Bili igraju pred navijačima.

9' Osijek je zaradio prekršaj, prekršaj je izveo Hajradinović, Grgić je došao do lopte, ali obrana Hajduka je izbila.

3' Filip je pokušao pronaći Jaira, ali je lopta ipak bila prejaka.

1' Počela je utakmica na Poljudu.

Početni sastavi:

Hajduk: Posavec; Juranović, Vučur, Lopez, Filip; Hamza, Palaversa, Caktaš, Jairo, Gyurcso, Ivanovski.

Osijek: Malenica: Čavar, Janža, Tomelin, Škorić, Pušić, Grgić, Boban, Kamenar; Hajradinović, Marić.