El clasico

POGLEDAJTE FANTASTIČNE GOLOVE Barcina petarda Realu, Rakitić odličan, kod gostiju jedina svijetla točka Modrić - pogodio je stativu

Marko Štefelić

Barcelona se poigrala s Realom, slavila s 5:1 i vjerojatno osigurala pedalu za trenera Lopeteguija. Fantastični Suarez postigao je hat trick, Rakitić je orkestrirao ekipom bez Messija, a jedina svijetla točka bio je Modrić. On je kod 2:1 pogodio stativu, nažalost, centimetri su nedostajali da zabije za 2:2.

28.10.2018. u 16:06

Barca je povela u 11. minuti. Ivan Rakitić je dugom loptom proigrao Albu na lijevom boku, a on povratnom loptom pronašao Coutinha, koji pogađa za 1-0.

U 30. minuti novi pogodak Barcelone. Luis Suarez je nakon duela s Varaneom pao u kaznenom prostoru, a sudac je nakon pregleda VAR-a dosudio penal. Suarez je bio siguran realizator za 2-0.

Na startu drugog poluvremena Real je stisnuo Barcu i u 50. minuti Marcelo smanjuje zaostatak na 1-2. U 56. Real je mogao poravnati, Luka Modrić je pucao sa ruba šesnaesterca, ali lopta pogađa stativu.

U završnici utakmice uslijedio je potop Reala. U 75. minuti Luis Suarez sa 11 metara odličnim udarcem glavom pogađa za 3-1.

Luis Suarez u 83. minuti upisuje hat-trick, iz kontranapada zabija za 4-1, a golijadu Barce dovršio je Arturo Vidal u 87. minuti.

Rakitić i Modrić odigrali su cijeli susret, a Rakitić je bio jedan od ključnih igrača u visokoj pobjedi Barce.

Barcelona se ovom pobjedom vratila na vrh ljestvice Primere sa 21 bodom, dva više od drugog Atletica iz Madrida, dok je Real tek deveti sa 14 bodova.

Rezultati by SofaScore

Barcelona - Real Madrid 5:1

Tijek susreta:

90+2 Utakmica je završila. Real je ponižen!

90+1 Benzema sada promašuje još jedan zicer, kamere pokazuju prema predsjedniku Reala Florentinu Perezu koji je smkrnut. Lopetegui je najvjerojatnije bivši!

90' Sada Suarez puca, ali Courtois spriječava šesti pogodak, sjajno je obranio!

87' GOOOOOL Demoliranje Reala, Arturo Vidal ostaje kao duh na tri metra od gola, glavom zabija za petardu na ovoj utakmici!

83'  GOOOOOL Suarez zabija hat trick! Dobiva loptu na desnoj strani i fantastično potkopavanjem matira nemoćnog Courtoisa! Sjajan gol, sjajna večer Urugvajca.

77' Suarez dobiva žuti karton, a trebao je i crveni! Doista krvnički nagazio je gležanj od Nacha!

75'  GOOOOL Kakav pogodak Suareza za 3:1!  Sergio Roberto asistira, Suarez glavom s 12 metara udaljenosti prebacuje belgijskog vratara. Opet je dva razlike za domaćina.

68' Benzema promašuje mrtvaca. Dobiva idealnu loptu na glavu i s tri metra, neometan, šalje je iznad gola. Promašio je nemoguće.

65' Sada velika prilika za Barcelonu. Alba prima loptu kao neki centarfor u sredini, puca nisko, ali Ramos odbija u korner.

62' Utakmica se totalno otvorila. Sada dobiva loptu Isco, ima šansu zabiti gol, ali u zadnji trenutak blokirao ga je Pique.

60' Sjajna prilika za Barcelonu. Prvo teledirigirana lopta Rakitića za Sergija Roberta, on vraća u sredinu, Suarez puca, ali opet vratnica!

56' Kakva šansa za Modrića. Puca sam, neometan, i lopta se odbija od stative i odlazi van gola!

55' Real je počeo jako pritiskati. Sada Marcelo ubacuje odličnu loptu s lijeva, ali Ramos puca preko gola.

49' GOOOOL Nakon zbunjenosti obrane Barcelone, Marcelo dobiva loptu na nekoliko metara od gola i zabija za vraćanje nade!

Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1 Završilo je prvo poluvrijeme.

45' Prekršaj za Real na desnoj strani, nadomak kaznenog prostora. Srušen je Isco.  Kroos ubacuje, ali Barca izbacuje i odlazi u kontru. Imali su 4 na 2, ali kontru nisu realizirali.

38' Sve nervozniji Real. Nacho dobiva žuti karton zbog oštrog prekršaja.

29' GOOOOOL Varane kasni na loptu, spotiče Suareza i aktiviran je VAR. Sudac nakon toga pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač je Suarez, pucao je u lijevi donji kut, Courtois je bio na lopti, ali je udarac bio presnažan i precizan!

25' Real se probudio te je sve opasniji, ipak zasad Barcelona još uvijek vodi.

20' Kakva šansa za Barcelonu. Nakon velike pogreške Sergija Ramosa, odličan udarac Arthura s 16ak metara, ali fantastičnom obranom loptu skida Courtois.

19' Primjetno je da Real ima velikih problema u sredini te u obrani. Curi na sve strane po krilima, Alba im radi strašan nered u kombinaciji s Coutinhom. U vezi Reala jedino tko dobro igra je Luka Modrić.

11' GOOOOL Fantastična akcija Barcelone i vodstvo! Rakitić je fantastično uposlio Albu na lijevoj strani, on ulazi u kazneni prostor, vraća u sredinu te Coutinho puca u desni donji kut, Ramos na crti nije stigao i Barca vodi

8' Dobra polukontra Reala. Bale je projurio po lijevom krilu, ubacio u sredinu, a Benzema iz poluvoleja puca iznad gola.

2' Benzema je pobjegao obrani Barcelone, ali sudac zaustavlja akciju zbog zaleđa.

1' Počela je utakmica!

0' Čeka se početak utakmice na punom i sunčanom Camp Nou.

Početni sastavi:

BARCELONA: Ter Stegen - Jordi Alba, Lenglet, Pique, S. Roberto - Arthur, Busquets, Rakitić - Coutinho, Rafinha, Suarez

REAL MADRID: Courtois - Marcelo, S. Ramos, Varane, Nacho - Kroos, Casemiro, Modrić - Isco, Bale, Benzema

Dvojac koji je dominirao velebnim okršajima dva najveća španjolska kluba iz razumljivih razloga ne nastupa.

Cristiano je bijeli dres zamijenio crno-bijelim, onom torinskog Juventusa, dok je Lionel Messi van stroja zbog loma ruke u gradskom derbiju s Atleticom.

Momčadi utakmicu dočekuju u potpuno različitom raspoloženju. Barcelona je na vrhu Primere, s dvije uvjerljive pobjede nad Sevillom te Interom, dok je Real sedmi, a u posljednjih šest utakmica zabilježio je tek jednu pobjedu i to protiv slabašne Viktorije Plzen.

Istovremeno, Julen Lopetegui je pod ogromnim pritiskom, govori se da bi mogao dobiti otkaz u slučaju loše izvedbe ove nedjelje.

"Ne želim o tome pričati, imamo sjajnu utakmicu, ne želim se zamarati takvim napisima", rekao je na posljednjoj konferenciji za medije strateg Reala.

No, El Clasico je El Clasico. Ima tu velikih zvijezda koje će se htjeti dokazati.

Naravno, nama je španjolski derbi posebno zanimljiv zbog obračuna Luke Modrića i Ivana Rakitić, dvojice ponajboljih veznjaka svijeta.

Barcelona: Ter Stegen, Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Jordi Alba, Busquets, Rakitić, Arthur, Rafinha, Coutinho, Suarez.

Real Madrid: Courtois, Odriozola, Varane, Ramos, Marcelo, Casemiro, Modrić, Kroos, Asensio, Bale, Benzema.