SLAVILI SA 16:4

BRAVO, BARAKUDE Bušlje 'probušio' Slovake s pet pogodaka za novu pobjedu Hrvatske i četvrtfinale protiv Grčke ili Rumunjske

Alen Vlahović

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je u 3. kolu A skupine Europskog prvenstva,  koje se od 12. do 24. siječnja održava u Budimpešti , selekciju Slovačke sa 16:4 (3:0, 4:2,4:1,5:1)i time sa šest bodova osvojila prvo mjesto u skupini i izborila izravni plasman u četvrtzavšnicu prvenstva.

18.01.2020. u 15:40

Nakon šokantne završnice i pobjede u utakmici protiv Crne Gore, nakon koje su praktički osigurali plasman među osam najboljih vaterpolskih reprezentacija Starog kontinenta, odabranici izbornika Ivice Tucka večeras su očekivanom pobjedom protiv Slovačke potvrdili prvo mjesto i izbjegli igranje utakmice u osmini finala i time dobili dan odmora više prije utakmice četvrtzavršnice, koju bi trebali igrati u srijedu, 22. siječnja u 20.30 sati u Duna Areni, najvjerojatnije protiv selekcije Grčke.

Niti jednog trenutka nije došla u pitanje pobjeda Hrvatske do koje su naši reprezentativci došli s ležernom igrom i bez bespotrebnog trošenja energije u utakmici s nedoraslim protivnikom pa je izbornik Tucak dodatnih napora poštedio napadača Luku Bukića koji je u Budimpeštu nedovoljno oporavljen od prehlade.

Najefikasniji igrač u hrvatskim redovima bio je Andro Bušlje  s pet golova, Lovre Miloš i Luka Lončar postigli su po tri, Loren Fatović i Maro Joković po dva te Hrvoje Benić jedan gol.

Kod Slovaka po jedan zgoditak zabili su: Juraj Zahović, Marek Tkač, Tomaš Bielik i Maroš Tkač.

U posljednjoj utakmici A skupine večeras još igraju Crna Gora i Njemačka i pobjednik tog susreta osigurava drugo mjesto koje mu za protivnika u osmini finala donosi reprezentaciju Turske, dok poraženog očekuje susret sa Španjolskom ili Mađarskom.

UŽIVO:

KRAJ UTAKMICE: HRVATSKA - SLOVAČKA 16:4

7' Fatović je sada rasparao mrežu slovačkog vratara. Hrvatska je u potpunosti razbila Slovake.

6' Kakva golčina Jokovića! Precizna ljevica u kut i vratar Slovačke je nemoćan u potpunosti!

5' Krasan pogodak postigao je Miloš iz velike udaljenosti!

4' Slovaci postižu pogodak iz peterca. Sada je 14:3.

2' Novi pogodak Lončara. Hrvatski reprezentativac krasno se okrenuo i poslao vratara u jednu, a loptu u drugu stranu. Hrvatska vodi deset razlike.

1' Luka Lončar postiže svoj drugi pogodak na susretu.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: HRVATSKA - SLOVAČKA 11:3

8' Bušlje postigao novi pogodak. Hrvatska se penje na osam pogodaka razlike.

7' Slovaci postižu sretni pogodak. Njihov treći na ovom susretu.

6' Hrvatska je iskoristila igrača više. Benić je postigao pogodak.

5' Fatović postiže pogodak i donosi Hrvatskoj, sada već ogromnu prednost od 9:2.

3' Četvrti pogodak na susretu postigao je Andro Bušlje.

POLUVRIJEME: HRVATSKA - SLOVAČKA 7:2

8' GOL, Bušlje postiže pogodak nekoliko sekundi prije odmora.

8' Slovačka postiže pogodak pred kraj prvog poluvremena. Sada je 6:2

8' Novi pogodak zabio je Miloš! Hrvatska je ubacila u višu brzinu.

7' Hrvatska povećava prednost. Bušlje je postigao pogodak!

4' Lončar se sada sjurio u kontranapad i svladao slovačkog vratara. Hrvatska ponovno ima tri pogotka prednosti.

1' Slovačka je bolje krenula u drugu dionicu susreta. Krasan pogodak iz daljine postigao je slovački igrač.

KRAJ PRVE ČETVRTINE: HRVATSKA - SLOVAČKA 3:0

8' Krasan pogodak Hrvatske. Andro Bušlje ušuljao se na poziciju centra i pospremio loptu u suprotni kut.

5' GOL! Lovre Miloš povećava prednost hrvatske reprezentacije. Sada je 2:0!

4' Prvi pogodak na susretu postiže Hrvatska, strijelac je Joković!

1' Susret Hrvatske i Slovačke u Budimpešti je počeo!