IGRALI U 'ŠARENOM' SASTAVU

BRAVO, KAUBOJI Stepančić donio Hrvatskoj pobjedu u posljednjim sekundama susreta, sad slijedi Španjolska

Alen Vlahović

Hrvatski rukometaši svladali su Češku sa 22:21 (11:9) i došli do šeste uzastopne pobjede na Europskom prvenstvu te će posljednji dvoboj u skupini 1 u Beču protiv Španjolske dočekati s maksimalnim učinkom.

20.01.2020. u 15:42

Lino Červar je protiv Češke odmarao igrače koji su iznijeli glavni teret dosadašnjih utakmica pa uopće u igru nisu ulazili vratar Marin Šego, Luka Cindrić, Igor Karačić i Željko Musa, a kapetan Domagoj Duvnjak je samo ušao kako bi u drugom poluvremenu izveo jedan sedmerac.

Marko Mamić je s pet pogodaka predvodio strijelce naše reprezentacije. Po tri pogotka postigli su Luka Stepančić, David Mandić i Marino Marić, a po dva Josip Šarac, Matej Hrstić i Vlado Matanović. Jednom su mrežu pogodili Ilija Brozović i Domagoj Duvnjak. Vratar Matej Ašanin imao je deset obrana.

Češku reprezentaciju je sa sedam pogodaka predvodio Ondrej Zdrahala, a najbolji pojedinac bio je vratar Tomaš Mrkva s 12 obrana.

U drugoj postavi Hrvatska je protiv neopterećene Češke igrala izjednačenu utakmicu, a najveću prednost su naši rukometaši uspjeli stvoriti početkom drugog poluvremena, kad su imali četiri pogotka viška u 37. minuti (13:9).

Hrvatska obrana je djelovala kompaktno, ali u napadu nije bilo tečnosti, što nije ni čudno s obzirom na poštedu koju su dobili glavni nositelji igre. Česi su uspjeli s tri uzastopna pogotka smanjiti zaostatak i uz odličnog vratara Tomaša Mrkvu do kraja dvoboja držati neizvjesnost.

U završnici utakmice ključnu ulogu odigrao je vratar Matej Ašanin s dvije odlične obrane, od deset koliko ih je skupio. Ipak, Česi su u posljednjoj minuti došli do izjednačenja (21:21) preko Patzela. U preostalih pola minute hrvatski rukometaši su rastezali češku obranu i u posljednjim sekundama otvorili prostor Luki Stepančiću koji je sa šest metara sa zvukom sirene donio šestu pobjedu Hrvatskoj na "austrijskom" dijelu nastupa na Euru.

Hrvatska je s osam bodova vodeća na ljestvici, ispred Španjolske koja ima šest bodova i utakmicu manje. Po dva boda imaju Njemačka, Austrija i Bjelorusija, a bez bodova je Češka.

Hrvatski rukometaši će posljednju utakmicu u skupini 1 odigrati u srijedu (16 sati) protiv Španjolske, u kojoj će se odlučivati o prvom mjestu.

UŽIVO:

KRAJ: HRVATSKA - ČEŠKA 22:21

60' GOOOOOOOOOOL, Stepančić donio Hrvatskoj pobjedu nekoliko sekundi prije kraja susreta.

60' Izjednačenje. Česi su postigli brzi pogodak. Sada je 21:21.

59' Češka postiže pogodak minutu i pol prije kraja susreta.

57' Ašanin obranio tri udarca zaredom!!! Bravo Matej.

56' Stepančić!!! Hrvatska je na plus dva.

43' Horak zabija pogodak s igračem manje. Ponovno su na minus jedan.

53' Matanović postiže pogodak i Hrvatska ima plus dva. 20:18!

53' Zeman će ići dvije minute na hlađenje nakon grubog prekršaja nad Hrstićem.

52' Česi na drugoj strani postižu brzi pogodak. Sada je 19:18.

51' Golčina Mamića za hrvatsko vodstvo od dva pogotka razlike.

50' Matanović postiže prvi pogodak i donosi Hrvatskoj vodstvo. 18:17.

48' Zdrahala je rasparao mrežu Ašanina. Ponovno je rezultat izjednačen. To je već šesti pogodak češkog igrača.

47' Duvnjak je ušao s klupe i realizirao sedmerac. Hrvatska je ponovno u minimalnom vodstvu.

47' Gol za Češku i isključenje za Hrvatsku. 16:16.

46' Ovog puta Zdrahala je siguran s linije od sedam metara. Česi su nadomak izjednačenju.

45' Stepančić postiže pogodak s igračem manje! Sada je 16:14.

44' Ašanin brani sedmerac Zdrahali! Ništa od izjednačenja!

43' Česi su efikasni u napadačkom dijelu. Ponovno su iz brze akcije postigli pogodak.

43' GOL, Marić postiže pogodak i Hrvatska je ponovno na plus dva.

42' Na drugoj strani Česi uzvraćaju udarac i ponovno vraćaju minimalni zaostatak.

41' Mamić je u sjajnol solo prodoru postigao pogodak. To je njegov četvrti pogodak na susretu.

40' 13:12, Česi se u potpunosti vratili u susret.

39' Hrstka postiže pogodak za Češku i Česi se vraćaju na minus dva.

38' Zdrahala postiže prvi pogodak za Čehe u drugom poluvremenu.

37' Brozović se upisao u strijelce. Hrvatska vodi 13:9.

32' GOL, Mandić donosi Hrvatskoj tri pogotka razlike.

31' Počeo je drugi dio susreta. Kauboji su krenuli s centra.

POLUVRIJEME: HRVATSKA-ČEŠKA 11:9

30' Mamić se diže visoko i para mrežu Mrkve.

28' Sjajna obrana Ašanina!

25' Zdrahala postiže pogodak. Sada je 10:9.

22' Marić postiže pogodak i Kauboji odlaze na plus dva.

20' Šarac šalje bombu u mrežu češkog vratara. Hrvatska je u vodstvu - 9:8.

19' Prekrasna asistencija Hrstića za Marića i Hrvatska je ponovno izjednačila.

18' Češka ponovno dolazi u vodstvo. Vanco se upisao u strijelce s pozicije lijevog krila.

17' Mandić zabija pogodak za izjednačenje! 6:6.

15' Hrstić je preuzeo odgovornost i donio izjednačenje, ali na drugoj strani brzi pogodak postigao je Horak.

15' Česi dolaze u vodstvo. Jurka postiže pogodak. 5:6.

11' Kašparek postiže novi pogodak. Kašparek i Zdrahala drže Češku u igri.

10' Zdrahala ponovno siguran s linije od sedam metara. 5:4 je rezultat.

9' Mandić postiže gol s lijevog krila i Hrvatska ima dva pogotka razlike.

8' Mamić postiže novi pogodak za Hrvatsku i novo vodstvo! 4:3.

6' Kašparek postiže pogodak za ekspresno izjednačenje. Sada je 3:3.

6' Prvo vodstvo Hrvatske. Šarac je bio siguran s pozicije pivota.

4' Matanović je zaradio nepotrebno isključenje i Hrvatska će imati igrača manje.

4' Na drugoj strani Mamić vraća Hrvatsku u rezultatski egal.

4' Zdrahala je zabio s linije sedam metara i donio Češkoj novo vodstvo.

2' Gol za Hrvatsku. Hrstić se visoko dignuo i zapucao preko obrane Čeha. Sada je 1:1.

1' Gol za Češku. Kašparek je strijelac za Čehe, Ašaninu je lopta prošla kroz noge.

1' Susret Hrvatske i Češke je počeo. Hrvatska igra u "šarenom" sastavu. S tribina se ori "hoćemo pobjedu".