BARAKUDE SLAVILE 17:9

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pregazila Njemačku na otvaranju Europskog prvenstva u Budimpešti

Alen Vlahović

Hrvatska vaterpolska reprezentacija otvorila je nastup na Europskom prvenstvu u Budimpešti pobjedom protiv Njemačke sa 17-9 (1-2, 6-2, 6-1, 4-4).

14.01.2020. u 14:13

Njemačka je dobila prvu dionicu s 2-1, no ostatak susreta protekao je u dominaciji hrvatskih vaterpolista. Odabranici Ivice Tucka su do poluvremena okrenuli rezultat u svoju korist (7-4), nakon trećeg perioda imali su plus osam (13-5), a na koncu je završilo 17-9.

Najefikasniji igrač u hrvatskim redovima bio je Lovre Miloš s tri gola, dok su Ante Vukičević, Andro Bušlje, Loren Fatović, Luka Bukić i Josip Vrlić zabili po dva gola. Marko Bijač sakupio je 10, a Ivan Marcelić jednu obranu.

Kod Nijemaca najefikasniji su bili Marin Restović s tri, te Ben Reibel i Maurice Juengling s po dva gola.

U drugom susretu iz skupine A Crna Gora je pobijedila Slovačku s 15-4.

U pobjedničkim redovima najefikasniji je bio Aleksandar Ivović s četiri gola, dok su kod Slovaka četvorica igrača postigla po jedan pogodak.

U drugom kolu hrvatsku vrstu u četvrtak, 16. siječnja u 20.30 sati očekuje ogled protiv Crne Gore, a bit će to odlučujuću utakmicu za prvo mjesto u skupini koja osigurava izravni ulaz u četvrtzavršnicu Europskog prvenstva.

Posljednju utakmicu u skupini Hrvatska će odigrati u subotu, 18. siječnja u 16 sati, protiv Slovačke.

UŽIVO:

KRAJ: Hrvatska-Njemačka 17:9

8' Vrlić postiže pogodak za Hrvatsku.

7' Njemačka postiže treći pogodak zaredom. Sada je 16:9. Barakude su se opustile pred kraj susreta.

7' Restović postiže novi pogodak za Njemačku. 16:8 je rezultat.

6' Krasan pogodak za Njemačku postigao je Juengling. Lopta je od vratnice otišla u mrežu. Bijač je bio nemoćan. Hrvatska vodi protiv Njemačke 16:7.

5' Bukić postiže pogodak i Hrvatska odlazi na deset pogodaka prednosti.

4' Fatović asistira Macanu koji postiže pogodak ispred gola njemačkog vratara.

3' Njemačka postiže pogodak i sada je 14:6

2' Lončar povećava vodstvo Hrvatske svojim prvim pogotkom na susretu.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Hrvatska-Njemačka 13:5

8' Sjajan gol s lijevog krila. Joković je asistirao Fatoviću koji je rasparao mrežu s nekoliko metara udaljenosti od gola.

7' Hrvatska povećava vodstvo na 12:5.

5' Gol. Sjajni Miloš postiže novi pogodak. Hrvatska vodi 11:5.

4' Joković postiže pogodak iz peterca. Hrvatska je udvostručila prednost.

3' Njemačka je postigla brzi pogodak. Sada je 9:5.

3' Vukićevih postiže novi pogodak i Hrvatska odlazi na pet pogodaka razlike.

2' Hrvatska je zatražila time-out.

1' Počela je treća četvrtina. Hrvatska postiže pogodak za 8:4.

POLUVRIJEME: Hrvatska-Njemačka 7:4.

8' Bukić postiže pogodak i Hrvatska ima 7:4!

8' Vukićević koristi igrača više. Hrvatska ponovno ima dva pogotka prednosti.

7' 5:4. Njemačka hvata priključak pred kraj prvog dijela utakmice.

7' Benić!!! Hrvatska postiže treći pogodak zaredom i odmiče Nijemcima. Barakude vode 5:3

7' Trese se greda. Milošev udarac za malo je bio neprecizan.

5' Miloš postiže svoj drugi pogodak na susretu. Kakav krasan udarac hrvatskog reprezentativca u suprotni kut. Barakude prelaze u vodstvo.

4' Bušlje!!! Kakva golčina hrvatskog reprezentativca iz velike udaljenosti. 3:3!

3' Vukićević je snažno opalio s istekom napada, ali lopta je otišla iznad grede.

2' Strlezkij donosi Njemačkoj novo vodstvo nakon spretne reakcije ispred Biječeva gola.

1' Miloš zabija za Hrvatsku i novo izjednačenje! Sada je 2:2

1' Hrvatska ima napad na početku druge četvrtine.

KRAJ PRVE ČETVRTINE- Hrvatska-Njemačka 1:2

8' Dvostruko isključenje u redovima Hrvatske. Fatović i Benić morali su izaći van. Srećom Bijač brani udarac s vanjske pozicije.

8' Restović zabija za Njemačku i novo vodstvo nakon prekrasnog udarca s vanjske pozicije.

7' Vrlić je postigao prvi pogodak za Hrvatsku i sada je 1:1.

5' Lončar je postigao pogodak, ali neće vrijediti jer je tomu prethodio njegov faul. Njemačka kreće u novi napad.

5' Bušlje je pogodio stativu. Šteta, prekrasna je to bila akcija te udarac s desetak metara.

4' Vukićević je dobio isključenje. U nastavku akcije Njemačka postiže pogodak za prvo vodstvo na susretu.

1' Susret Hrvatske i Njemačke je počeo. Prvi napad ima Njemačka.

Osim muškog dijela natjecanja, paralelno se u Budimpešti igra i Europsko prvenstvo u vaterpolu za žene. Hrvatska ženska reprezentacija u prva dva susreta upisala je dva poraza protiv domaćina Mađarske te Grčke.

Barakude, pak, u utorak započinju svoj put na Europskom prvenstvu i to protiv Njemačke, a u skupini su još Crna Gora i Slovačka.

Treba svakako napomenuti kako je veliki hendikep za Barakude izostanak Anđela Šetke zbog ozljede.

Izbornik Ivica Tucak je Europsko prvenstvo odabrao sljedeće igrače: Marko Bijač, Ivan Marcelić, Andro Bušlje, Marko Macan, Hrvoje Benić, Maro Joković, Javier Garcia, Lovre Miloš, Ante Vukičević, Loren Fatović, Luka Bukić, Luka Lončar i Josip Vrlić.

Podsjetimo, prva momčad u skupini izborit će direktan plasman u četvrtfinale, dok će drugoplasirana i trećeplasirana ekipa ići u doigravanje za četvrtfinale.

Susret Njemačke i Hrvatske možete pratiti uživo na portalu Direktno.