U-21

NIJE IŠLO Mladi Vatreni nisu mogli do pogotka, Vieira je iskoristio trenutak i osigurao pobjedu za Portugal

lb/h

U susretu 1. kola D skupine Europskog nogometnog U-21 prvenstva reprezentacija Hrvatske je u Kopru izgubila od Portugala s 0:1 (0:0).

25.03.2021. u 20:45

Jedini gol na utakmici zabio je Fabio Vieira u 68. minuti.

Bila je ovo ukupno deseta utakmica Hrvatske na završnim U21 turnirima i još čekamo na prvu pobjedu. Mladi Vatreni imaju tri remija i sedam poraza.

Protiv Portugala je ubilježen minimalan poraz, a ostaje dojam da su igrači Igora Bišćana morali puno više riskirat u ovoj utakmici. Hrvatska se većinom utakmice branila, a tek nakon primljenoga gola uslijedila je malo ofenzivnija igra, no u drugom dijelu mnije stvorena niti jedna izgledna prilika.

Mladi Vatreni su dobro započeli dvoboj s neugodnim Portugalcima, bili su ravnopravni do 24. minute, a onda je uslijedila opsada našeg gola.

U 24. minuti stoperi Erlić i Vušković blokirali su opasne udarce iz blizine Portugala, nakon što je Moro neoprezno izgubio loptu na 20 metara od našeg gola.

U nastavku akcije Quieroz je ostao sam poslije udarca s kuta i glavom s pet metara pogodio lijevu vratnicu Šemperova gola. U 34. minuti Pote je uputio udarac kojeg Šemper jedva brani, a Gedson pet minuta kasnije pokušava neprecizno iskosa.

Hrvatska je u prvom dijelu imala samo udarce Majera i More iz daljine te šansu Kulenovića, koji je pokušao iskosa, no portugalski vratar je to obranio.

Drugi dio je započeo slično kao i prvo poluvrijeme, pomalo letargično, da bi u prvoj opasnijoj akciji u drugom dijelu Portugalci poveli. Obrana Hrvatske nije očistila loptu ispred svog gola, a dva novoušla igrača su zaslužni za pogodak - Mota je savršeno proigrao Vieiru, a igrač Porta se sjurio iz drugog plana i plasira loptu pored Šempera.

U 79. minuti odličan centaršut Bradarića očistio je Leite, a u 84. minuti Portugalci su napravili skoro identičnu akciju kao i prilikom gola, ali je brani Leite poslao loptu iznad grede. Završni pritisak Hrvatske nije urodio plodom, a niti opasnijom situacijom za poravnanje.

Ranije je Švicarska u ovoj skupini pobijedila Englesku s 1:0, a pogodak odluke zabio je Dan Ndoye u 78. minuti utakmice.

U 2. kolu u nedjelju Hrvatska igra protiv Švicarske, a u drugom susretu se sastaju Portugal i Engleska.

Portugal - Hrvatska 1 : 0

90+6' Kraj utakmice

90+2' Sada je bilo opasno pred portugalskim vratima. Centaršut Babeca, dvojica naših bila su u zaleđu. Vušković je jedan od njih, pošao je naš stoper igrati "sidruna" u završnici.

90' Još šest minuta sudačke nadoknade

89' Izašli smo u kontru s velikim brojem igrača, nije to Bradarić prenio na vrijeme pa su Portugalci zaustavili i iznudili prekršaj ne bi li "ukrali" još koju sekundu.

86' Pet minuta do konca plus nadoknada vremena. Očito ćemo još jedan nastup na U-21 europskim prvenstvima otvoriti porazom. Ako se nešto dobro ne dogodi do kraja. Sada je promašio stoper Diogo Leite koji je stigao na skok nakon slobodnog udarca.

82' Ivanušec! Mirisalo je na dobro, mogao je možda umjesto udarca s dvadesetak metara i uposliti Špikića... Propala je ta situacija, nažalost.

75' Imali smo slobodan udarac iz super-pozicije nakon prekršaja nad Bistrovićem. Bilo je to s 25 metara, uzeo je loptu Ivanušec, završilo je u živom zidu, nokautirao Dioga Leitea pogotkom u glavu.

73' Promijenili smo sada sustav, vratili smo se na formaciju s četvoricom odostraga. Dobro je prošao Ivanušec sada, nije to Bradarić uspio proslijediti dalje s vrha šesnaesterca. Sada Braganca mijenja Vitinhu, četvrta promjena u Portugalu.

68' GOL! Nismo uspjeli izdržati, gol za Portugal. Fabio Vieira  bio je strijelac

60' Dvije trećine utakmice bez pogotka

57' Ivanušec je prošao po lijevoj strani, gađao je dalji kut i pogodio blok.

54' Opet se Trincao namješta na udarac, srećom sada tu loptu nije dobro zahvatio. Hoćemo li konačno malo izaći?

52' Serija opasnih portugalskih napada, Trincao je opasno prijetio, u dva navrata smo to izblokirali. Probali smo brzo izaći, nismo pucali prema Costi.

48' Prvi službeni udarac prema golu u drugom poluvremenu Lovre Majera.

47' Gužva ispred hrvatskog gola, ali bez pogodaka.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Lopta je za Portugal.

Prvo poluvrijeme 0 : 0

45' Kraj prvog poluvremena.

41' Kulenović je pucao, Costa brani. Najbolja situacija za Hrvatsku.

38' Nova šansa za Portugal.

34' Sjajna obrana Šempera! Probao je Pote, nisko po travi s dvadesetak metara, Šemper brani. U nastavku akcije bilo je opasno, no uspjeli smo se obraniti.

31' Moro je pucao s distance, Costa brani.

28' Imat će sada i naša reprezentacija slobodni udarac s desne strane iz dobre pozicije za Majera nakon faula nad Bistrovićem.

26' Sada puno sreće za Vatrene, Portugalci su pogodili vratnicu. Queiros je pucao glavom.

25' Šansa za Portugal. Moro je pogriješio, loše je predao loptu, Tomas je ušao u šansu, ali od bloka u korner.

24' Bistrović radio prekršaj, Gedson to na brzinu izvodi s poludistance, a prodor Dalota zaustavlja Erlić i odbija loptu u korner.

22' Na polovici prvog dijela mreže i dalje miruju? Bismo li bili zadovoljni bodom? Nakon poraza Engleske od Švicaraca, dojma smo da bi i bod bio sjajan večeras.

17' Dobar pokušaj Majera! Prvi opasniji pokušaj. Kulenović je vratio na rub kaznenog prostora, Majer je to opalio s desne strane iskosa, ali nema gola

13' Zasad bez pravih prilika za obje momčadi.

5' Portugalci drže lopte i pletu mrežu, Hrvati stali u blok i čekaju kontru.

2' Trincao je prošao po lijevoj strani i centrirao pred hrvatska vrata, ali tamo nema nikoga od Portugalaca.