KRAJ PUTA NA SP

RASPAD SUSTAVA Danska nanijela katastrofalan poraz Hrvatskoj

bkk/h

Hrvatska rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u četvrtfinale svjetskog prvenstva u Egiptu nakon što je susretu posljednjeg kola drugog kruga izgubila od Danske s 26:38 (15:17).

25.01.2021. u 20:15

Hrvatskoj je za prolaz igrala samo pobjeda, no upisala je težak poraz pa uz Dansku dalje ide i Katar.

Nakon što je neočekivano izgubila od Argentine, hrvatska reprezentacija se našla u teškoj situaciji. Tračak nade se pojavio nakon što je Katar pobijedio Argentinu (26:25) i "Kauboje" ostavio u igri za prolaz. Računica je bila jasna, pobjeda protiv aktualnih svjetskih prvaka osiguravala je prolaz.

Danska je i prije zadnjeg kola bila sigurno prva pa je izbornik Nikolaj Jacobsen mogao odmarati udarne snage. Posebice nakon što je dio igrača među kojima je i Mikkel Hansen obolio od crijevne viroze. No, niti to nam nije pomoglo.

Hrvatska je bolje otvorila utakmicu, no sredinom prvog dijela Danska je izjednačila, a potom do poluvremena bila u stalnom vodstvu. U napadu smo bili jako dobri, no velikih problema smo imali u obrani što potvrđuje i 17 primljenih golova. Nažalost, svjetski prvaci su u nastavak susreta ušli silovito i serijom 6-0 pobjegli su na velikih 23:15. U 41. minuti pobjegli su na velikih +10 (27:17) i priča je bila završena.

Hrvatska se raspala i bilo je samo pitanje s koliko će razlike Danci slaviti. Na koncu je završilo 26:38.

Dance su do pobjede predvodili Emil Jakobsen s osam, Jacob T. Holm sa šest, te Nikolaj Oris Nielsen s pet golova, dok su u našim redovima najefikasniji bili Marino Marić sa šest te Igor Karačić s pet golova.

Danska će u četvrtfinalu igrati protiv Egipta, dok će Katar na noge Šveđanima.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Španjolska i Norveška te Francuska - Mađarska.

TIJEK UTAKMICE

60' Kraj je utakmice. Danska je pobijedila za konačnih 38:26.

59' Ponovno lijep gol Jaganjaca. Još nas sekunde dijele od najkatastrofalnijeg prvenstva u povijesti rukometa.

58' Dvije minute prije kraja Jaganjac zabija, Danska vodi 36:25.

'56 Povlaćenje za majcu Marića, Ćupić zabija iz sedmerca.

53' Nielsen je sada zatresao mrežu, a razlika Danaca samo nastavlja rasti. Sada vode s 14 razlike.

52' Prekrasna akcija Kauboja, 33:20

49' Gol za Marića.

49' Holm radi prekršaj u napadu i lopta ide Hrvatskoj. Tri izgubljene lopte naspram sedam koje je prokockala Hrvatska.

48' Konačno Marić i konačno jedna smislena akcija! Asistencija Horvata i 32:19.

47' Ovo je mučenje, sada zabija danski golman Mueller.

47' Izgubili loptu i Danci zabijaju u prazan gol. Nema milosti.

46' Danci u elementu - 30:18. Novo isključenje, Brozović ide van.

45' Bezidejna Hrvatska opet bez gola. Šego brani, ali lopta ostaje kod Danaca.

44' Šego brani i konačno Ćupić! Bravo!!!

44' Još jedna izgubljena lopta za Hrvatsku, nemamo riješenja u napadu.

43' Nakon još jednog time outa u igru ulazi Kević. Danci su bez milosti, razlika se penje na plus 11.

42' Ovo je teško gledati, Danci imaju 10 razlike.

41' Karačić zabija, još jedan semderac za Dance i sada su "crveni" na nedostižnih plus devet.

40' Atraktivan gol Danaca, Kauboji opet gube loptu, ali Šego brani!

39' Karačiiiiiiiiić! Naš prvi pogodak u drugom poluvremenu!

38' Nije prošlo proigravanje i Danci kažnjavaju. 23:15.

37' Još jedna izgubljena lopta za Hrvatsku, a suci dosudili novi sedmerac za Dance. Plus sedam.

36' Horvat radi prekršaj i omogućuje Dancima sedmerac. Jacobsen nezaustavljiv, 21:15. Nije dobro.

35' Hrvatska u posjedu lopte, ali i dalje bez pogodaka u drugom poluvremenu.

34' Marić puca, ali Hrvatska bez gola. S druge strane igrališta, Šego nije uspio zaustaviti napad. Plus pet i Červar zove time out.

33' Prva ozbiljna prednost, Danci bježe na četiri razlike.

31' Danska ima prva napad u drugom poluvremenu, a na hrvatska vrata staje Marin Šego. Danska odmah odlazi na plus 3.

30' I nismo dali gol. Kraj prvog poluvremena, 17:15 za Dansku.

30' Mandić ide van i sad sedmerac ima Danska. Nepogriješiv Jacobsen, Červar četiri sekunde prije kraja traži time-out!

30' Sedmerac za Hrvatsku i novo isključenje za Dance. Čupić je siguran, 16:15, 30 sekundi do kraja.

29' S crte Danci lagano zabijaju za novih +2, ali i Karačić je sve opasniji, zabio za minus 1.

28' Zabija i Mensha.

28' Iščupao je to Martinović i izborio isključenje!

27' I Pešić nas drži u igri! Obrana! Duvnjak uzvraća i zabija za -1!

26' Kauboji u problemima, nema pogodka za Hrvatsku, Danci imaju priliku za vodstvo od tri razlike.

26' Vraćamo se na dva razlike, Danci vode 13:11.

25' Prejednostavno Danci dolaze do gola, ali istom brzinom odgovara Šebetić. Bravo dečki!

24' Danski trener traži time-out.

24' I ne prolazi lopta Martinoviću, ali lopta ostaje u rukama Hrvatske. Marić pod prekršajem puca i gooooool!

23' Jacobsen je nezaustavljiv, 11:9.

22' Bravo za Martinovića, asistencija Duvnjaka.

22' Danska opet s dva gola prednosti, 10:8. Hrvatska je kompletna.

21' Udarac u vrat, Danci nastavljaju s igračem manje. Martinović zabija, ali Ladin je na podu.

20' S igračem manje dobili gol i Danska vodi dva razlike.

20' Mamić ide van zbog povlačenja za majcu. Nije dobro.

18' Danska ima napad za vodstvo, nakon što nismo iskoristili loptu. I Holm zabija za prvo vodstvo Danske.

16' Karačiiiiiiiiiiiiiiiiić! Hrvatska vodi i prebrodili krizu nakon pet minuta bez gola.

15' Danci izjednačili. Jagancu brani Landin i Jensen zabija za 6:6

15' Bomba Mensaha za 6:5

14' Hrabro ide Martinović, ali brani Danac. Nismo uspjeli doći na tri razlike.

12' Prekršaj na Mandiću, lopta ide Hrvatskoj i Horvat to odmah kažnjava.

11' Nismo zabili gol, ipak Pešić brani, ali Španjolci loptu vraćaju Dancima.

10' Zabio Jensen, vraćamo se na -1.

10' Činilo se da neće ući, ali je ušla! Bravo Mamić!!!! Vratili prednost na dva pogodka.

9' Bravo Pešić, obrana!

9' Mamić ide u šut iz driblinga, ali Danci to blokiraju.

8' Novi sedmerac za Dance, pokazuju Španjolci, obrana iz prostora. Novi gol.

7' Iščupali smo se, ali Marić je došao do svog prvog pogotka. Hrvatska opet vodi. Nevjerojatno, brza kontra i evo nas na +2!

6' Prvi žuti karton - Musa. Holm za izjednačenje.

5' Mamić se odvažio na šut, ali mu nije prošlo. I dalje imamo posjed lopte. Ipak bez gola.

4' Srušen Holm, bit će sedam metara i to je prvi pogodak za Dansku.

3' Mandić zaslužan za drugi pogodak.

2' Pešić brani i imamo napad za 2:0.

1' Počela je utakmica, Hrvatska prva ima loptu. U hrvatski sastav večeras ulaze pivot Ilija Brozović i srednji vanjski Janko Kević. Izvan zapisnika će biti Marin Šipić i Josip Šarac. Mamić zabija za 1:0.