PRVA POBJEDA

Dinamo slavio protiv Omonije, imaju lijepu prednost prije uzvrata

ig

U prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka nogometaši Dinama su na Maksimiru ugostili ciparskog prvaka Omoniju, a utakmica je završila pobjedom zagrebačke momčadi 2:0 (0:0)

20.07.2021. u 20:11

Vodeći pogodak za Dinamo postigao je Lovro Majer u 65. minuti, a u 81. minuti je na njegov ubačaj za 2:0 glavom pogodio Kristijan Jakić.

Uzvratni dvoboj je na rasporedu za tjedan dana, 27. srpnja (17 sati), u Nikoziji.

Pobjednik ovog para u 3. pretkolu Lige prvaka će igrati protiv boljeg iz dvije utakmice poljske Legije i estonske Flore, dok će se poražene momčadi preseliti u Europsku ligu i činiti par 3. pretkola tog natjecanja.

90+4' Kraj utakmice na Maksimiru!

90' Još četiri minute...

81' JOŠ JEDAN GOOOOOOOOOOOOOOOL! Jakić za 2:0! Nakon kornera Majer je s desne strane ubacio pred peterac, a Jakić uputio glavom loptu u suprotni kut

79' Nove promjene. Čop i Gavranović mijenjaju Petkovića i Oršića.

65' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Majer za 1:0!

63' Ivanušec ne može nastaviti. Umjesto njega ulazi Kastrati

56' Mišić u velikoj prilici! Theophile je vratio loptu glavom, ali Mišića blokiraju.

46' Počeo je nastavak susreta

45'+3' KRAJ PRVOG POLUVREMENA Dinamo pola sata bez akcije, tek u završnici prvog dijela par puta zaprijetio

43' Bautheac je pokušao zabiti iz slobodnog udarca s 28 metara.

34' Gotovo 35 minuta trebalo je Dinamo da napravi nešto. Petković je gurnuo Oršića u dobru situaciju.

27' Kontra Omonije. Lopta se odbila u noge Durišu koji ima otvoreni udarac s ruba šesnaesterca, ali puca pored gola.

20 'Zanimljiv pokušaj Gomeza. Imali su gosti slobodan udarac s desne strane na više od 25 metara, svi su, pa i Livaković, očekivali ubačaj, ali Gomez je probao izravno niskim udarcem. Promašio je za metar, srećom.

9' Lecjaks probio lijevu stranu i poslao oštri loptu kroz peterac na drugu stativu. Livaković ju je zaustavio, a onda je Lauritsen očistio u zadnji trenutak.

3' Brza kontra Dinama, Oršić prolazi po lijevoj strani.

5' U uvodnim minutama Dinamo je dva puta ušao pred kazneni prostor protivnika. Postavio se napadački, gosti zasad ne mogu dugo zadržati loptu.

1' POČELA JE UTAKMICA

SASTAVI

Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Ristovski, Theophile, Lauritsen, Moubandje - Jakić, Ademi - Ivanušec, Majer, Oršić - Petković

Omonia (4-3-3): Fabiano - Shehu, Lang, Hubočan, Lecjaks - Kousoulos, Diskerud, Gomez - Duriš, Bautheac, Šćepović