SLJEDEĆA PRILIKA PROTIV DANSKE

KAUBOJI POTPUNO PODBACILI Niti preokret na poluvremenu nije bio dovoljan da nas spasi od Argentinaca

ig

Hrvatska muška rukometna reprezentacija izgubila je susret 2. kola skupine II drugog kruga Svjetskog prvenstva u Egiptu od Argentine sa 19:23 (12:12) i time praktički izgubila izglede za prolazak u četvrtfinale.

23.01.2021. u 17:25

Hrvatska je izuzetno loše krenula u susret poglavito u napadu te je bilo 5:0 za Argentinu, da bi Čupić postigao prvi pogodak za Hrvatsku nakon 10 i pol minuta igre.

Ipak, do odlaska na odmor Hrvatska je uspjela poravnati na 12:12, a golom Mamića početkom nastavka i povela s 13:12. Nažalost, pokazat će se da je to bilo jedino vodstvo Hrvatske na čitavoj utakmici, Argentina je odgovorila s tri uzastopna gola i preuzela kontrolu utakmice.

O bezidejnosti igre u napadu najbolje pokazuje podatak kako je Hrvatska u prvih 20 minuta drugog poluvremena postigla tek tri pogotka pa je Argentina ostvarila osjetnu prednost od 19:15 koju je znala sačuvati. Izbornik Červar tada je odlučio zaigrati sa sedam igrača u polju i bez vratara u fazi napada, ali zbog brojnih izgubljenih lopti Argentinci su takvu taktiku kažnjavali pogocima u praznu mrežu.

Ivan Čupić postigao je sedam golova za Hrvatsku, dok je Federico Pizarro bio četverostruki strijelac za Argentinu.

Hrvatska je tako ostala na pet bodova, jednim manje od vodeće Danske, koja ima i utakmicu manje, te druge Argentine. Četvrti Katar, koji je u prvom susretu dana u ovoj skupini svladao Bahrein s 28:23, ima četiri boda. Na dnu su Japan s jednim i Bahrein bez bodova.

U posljednjem kolu u ponedjeljak Hrvatska će igrati protiv Danske, dok će Argentina igrati protiv Katara. Hrvatska bi za prolazak u četvrtfinale trebala prvo pomoć Katara koji bi trebao svladati Argentinu, a zatim i svladati branitelja naslova.

Argentina - Hrvatska 23: 19

60' Sudac svira kraj. Ovo je bez sumnje bila jedna od najgorih utakmica Kauboja.

59' Mandić zabija. Sekunde nas dijele od kraja. Bitka je izgubljena.

57' Jaganjac pogađa, ali i dalje smo u ogromnom zaostatku

56' ŠTO SE DOGAĐA? Argentinci pogađaju za pet razlike!

55' Zabio je Šebetić, ali onda odmah na prazan gol uzvraća Fernandez...

54' Opet smo primili na prazan gol. Ovog puta je zabio vratar Maciel.

53' Duvnjak napokon pogađa!

48' Samo nas čudo može spasiti. Pogodak Argentine i isključenje Šarca, na -4 smo

47' Argentina vodi tri razlike! Sebastian Simonet  precizan iz sedmerca

46' Karačić iznudio sedmerac, Čupić bez pogotka

45' Červar je zvao minutu odmora.

43' Već sedam minuta Kauboji bez pogotka...

41' Argentinci ubacuju u prazan gol. Opet na dva razlike

40' BRAVO PEŠIĆ! Brani još jedan zicer. Imamo priliku za izjednačenje!

39' Crveni karton radi lakta u glacu za Marcela! Velika prilika za Kauboje!

38' Isključenje Štrleku, Fernandez ne uspjeva zabiti sedmerac!

37' Još jedan pogodak Mamića!

36' Ovakav odbijanac već dugo nismo vidjeli, Argentinci povećali vodstvo.

35' Još jednom spašava Pešić!

34' Mamić spušta prednost Argentinaca na jedan razlike!

33' Povedemo, pa primimo dva gola. Argentinci opet u vodstvu

32' NAPOKON! Pešić je obranio, Mamić je pogodio za 13:12, ali ostala je prevelika rupa u hrvatskoj obrani

31' Početak drugog poluvremena

Prvo poluvrijeme!

30' KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

29' Šebetić zabija za 12:11. Nakon toga i za izjednačenje!

28' Čupić nas jedini drži na životu. Pogađa još jedan sedmerac! Isključen je i Martinović, Fernandez pogađa sedmerac za dva razlike

26' Musa je isključen. Argentinci to koriste za pogodak.

25' Kakva simultanka! Čupiiiić!

24' Opet Čupić zabija!

23' Fernandez pogodio s lijevog krila, zatim i Baronetto u kontri za prednost Argentine.

21' Čupić opet zabio sedmerac. Zaostajemo jedan razlike

20' Pogodak Karačića, Simonet je s desne strane iz teške pozicije pogodio.

18' Šipić pogodio s crte za 7:5

17' Musa izborio sedmerac i isključenje, ponovno je precizan bio Čupić.

16' Zabio je Pizarro, pa i Mandić

15' Čupić zabio je sedmerac opet imamo igrača više!

14' Cami s devet metara zabija za 6:1.

13' Žuti karton za Musu. Argentinski izbornik pozvao time-out

11' Čupić s krila postigao prvi pogodak za Hrvatsku

9' Maciel obranio zicer Horvatu s desnog krila

6' Polukontra Argentinaca, na semaforu je 0:5

4' Opet smo izgubili loptu, ovaj put s igračem više i primili pogodak. Argentina - Hrvatska 4 : 0

3' Argentinci su s igračem manje! Marić je pretrpio težak faul. Ali Štrlek je potom pucao i nije uspio zbiti! Sada je Pizarro zabio s krila.

1' Argentinci su dobro iskoristili gubitak lopte i poentirali. Ignacio Pizarro.

1' POČETAK SUSRETA Červar je odlučio da Šipić nastupi umjesto Brozovića

Unatoč tome što u subotu Hrvatska nastupa kao favorit, Arentinci su svejedno opasna momčad puna iznenađenja. U slučaju remija s Argentinom i pobjeda Danske protiv Japana te Katara protiv Bahreina, Hrvatska bi bila na šest bodova, Argentina na pet, dok bi Katar imao četiri.

Kada bi došlo do poraza protiv Argentine, Hrvatskoj bi trebala pobjeda protiv Danske, ali i uvjerljiva pobjeda Katara protiv Argentine.