BRAVO KAUBOJI

Hrvatska uvjerljivo pobijedila Srbiju i osigurala plasman na Europsko prvenstvo!

rj

Hrvatska rukometna reprezentacija u nedjelju navečer igrala je četvrtu utakmicu kvalifikacija za Europsko prvenstvo i svladala Srbiju 27-23.

14.04.2019. u 19:57

Hrvatsku su do pobjede predvodili Manuel Štrlek s osam pogodaka i Domagoj Duvnjak s četiri gola i četiri asistencije. Po tri pogotka postigli su Josip Božić-Pavletić i Marko Mamić. Strijelce gostiju predvodili su s po tri gola Pušica, Pešić, Nemanja Ilić i Zelenović.

Početnu prednost Srbije (0-2) Hrvatska je preokrenula zahvaljujući raspoloženom Manuelu Štrleku, koji je postigao pet od prvih sedam pogodaka Hrvatske. Kapetan Domagoj Duvnjak se prometnuo u glavnog razigravača pa je zahvaljujući njegovim asistencijama naša reprezentacija po prvi put došla do najvećih šest pogodaka prednosti u 20. minuti (13-7). S tom je zalihom Hrvatska dočekala i početak drugog poluvremena.

Nakon osam minuta igre u nastavku gosti su se primaknuli na tri gola zaostatka (18-15), ali to je bilo i najviše što su se uspjeli približiti, za što su se zajednički pobrinuli čvrsta obrana i raspoloženi vratar Filip Ivić. Granica od šest golova razlike ostala je neprobojna za naše rukometaše koji su se na kraju zaustavili na plus četiri (27-23).

U drugoj utakmici u skupini 2 rukometaši Švicarske su s uvjerljivih 36-22 (16-11) svladali Belgiju kao domaćini u Schaffhausenu.

Hrvatska je sa sedam bodova osigurala plasman na Europsko prvenstvo, a Švicarcima koji ih imaju šest, za to je dovoljan bod iz preostale dvije utakmice. Jednu će odigrati 12. lipnja kao domaćini u Zugu protiv Hrvatske, a četiri dana poslije će gostovati u Srbiji. Hrvatska će 16. lipnja u posljednjem dvoboju kvalifikacija ugostiti Belgiju u porečkoj dvorani Žatika.

Osim prve dvije reprezentacije iz svih osam skupina, na završni turnir EP-a kojem će u siječnju 2020. domaćini biti Austrija, Švedska i Norveška, plasirat će se i četiri najbolje trećeplasirane momčadi.

HRVATSKA - SRBIJA 27-23 (17-11)

Zadar. SD Krešimira Ćosića. Gledatelja: 7000. Suci: Brunovsky, Čanda (Slk).

HRVATSKA:  Ivić 6 obrana, Šego 2; Duvnjak 4, Stepančić 1, Vida, Karačić 2, Božić-Pavletić 3, Štrlek 8 (4), Musa, Mamić 3, Mandić 2 (1), Jaganjac, Vranković 2, Šipić 1, Sršen, Bećiri 1

Isključenja: 8 minuta. Sedmerci: 5/7.

SRBIJA: Cupara 12 obrana, Milosavljev; Pušica 3, Vorkapić 1, Krsmančić, Crnoglavac 2, Pešić 3, N. Ilić 3, Mošić 2, V. Ilić 2, Nikolić, Kukić 1, Zelenović 3, Sretenović 2, Marsenić 1, Živković

Isključenja: 4 minute. Sedmerci: 2/3.

TIJEK UTAKMICE:

27-23

60' Završila je utakmica u Zadru. Hrvatska je slavila protiv Srbije 27-23!

56' Jakov Vranković zabija za novih šest razlike.

53' Zelenović je zaradio sedmerac za Srbiju, a Nemanja Ilić ga je realizirao.

48' Bećiri ima puno sreće i zabija opet za šest golova razlike!

45' Ivić sjajnom obranom i Duvnjak svojim pogotkom vode Hrvatsku opet na pet razlike, a tribine u delirij.

43' Cupara je svojom reakcijom nakon uspješne obrane izazvao tribine, koje su ga izviždale.

40' Karačić nakon sjajne akcije zabija za vodstvo od pet razlike!

36' Hrvatska održava prednost od četiri razlike.

31' Počelo je drugo poluvrijeme.

30' Šipić zabija za konačnih 17-11 u prvom poluvremenu!

27' Kauboji sjajnom kontrom u kojoj su sudjelovali Duvnjak, Karačić i Štrlek opet vode šest razlike!

23' Prva obrana Filipa Ivića.

20' Božić-Pavletić zabija dva pogotka i vodi Hrvatsku do čak šest pogodaka razlike!

18' Sjajnim pogotkom Davida Mandića s krila Kauboji idu na pet razlike. Informacije s klupe govore kako će Duvnjak biti u redu.

16' Problemi za Stepančića, također je nezgodno pao. Hrvatska drži solidnu razliku.

13' Duvnjak je nezgodno pao i morao je otići na klupu...

10' Fantastični Štrlek briljira i odvodi Kauboje do četiri gola razlike!

6' Štrlek je iz drugog sedmerca odveo Hrvatsku do dva gola razlike!

4' Hrvatska se vrlo brzila vratila u utakmicu. Šego s obranom i Štrlek iz sedmerca dovode Kauboje do izjednačenja!

2' Hrvatska nije dobro otvorila meč. Nemanja Ilić je zabio za dva gola razlike.

1' Počela je utakmica!

Protivnik Kaubojima u Zadru će biti Srbija s kojom su prošlog četvrtka remizirali u Beogradu 25:25.

Naši rukometaši bi se pobjedom nad 'Orlovima' približili plasmanu na Europsko prvenstvo.

Višnjik je već rasprodan, a očekuje se vatrena atmosfera.

"Sudeći po dočeku, bit će vrhunski, i bolje nego što je bilo u kvalifikacijama za Peking. Jako sam sretan što publika voli ovu našu reprezentaciju", izjavio je Červar i najavio kako će se naši rukometaši žestoko boriti za pobjedu.