SVLADALI BAHREIN!

GLATKA POBJEDA HRVATSKE! Kauboji pokazali sve što znaju i završili susret s dvoznamenkastom razlikom!

lb/h

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 1. kola skupine II drugog kruga natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Kairu svladala Bahrein s 28:18 (13:8).

21.01.2021. u 17:41

Tek u svom četvrtom nastupu na ovom SP Hrvatska je odigrala utakmicu u kojoj je dominirala od samog početka. Zahvaljujući trima obranama vratara Šege i preciznom igrom u napadu nakon manje od pet minuta već je bilo 3:0 za Hrvatsku, nakon 10 minuta ta je prednost narasla na 7:1, a potvrda odlične obrane Hrvatske pokazao je i rezultat nakon 20 minuta kada je bilo 9:2.

Do same završnice susreta Hrvatska je mirno održavala prednost od pet do sedam razlike, da bi se u posljednjih pet minuta Bahrein predao pa je Hrvatska postigla posljednjih pet golova na susretu i na kraju slavila s uvjerljivih 10 razlike.

Strijelce Hrvatske predvodio je Zlatko Horvat s osam pogodaka. Po četiri pogotka postigli su Marino Marić i Ivan Martinović, triput se u strijelce upisao David Mandić. Najboljim igračem utakmice proglašen je vratar Marin Šego koji je imao 12 obrana, a Ivan Pešić je u kratkom vremenu sakupio pet.

Za Bahrein su najbolji strijelci sa po šest pogodaka bili Ahmed i Alasayyad.

Početak dvoboja protiv Bahreina bio je drugačiji od utakmica koje je Hrvatska igrala u Aleksandriji. Obrana je bila čvršća pa je Bahrein na prvi pogodak čekao do šeste minute, a do polovice utakmice je arapska reprezentacija samo dvaput uspjela svladati Marina Šegu i oba puta strijelac je bio Husain Alsayyad.

Do tada je raznovrsni hrvatski napad već postigao devet pogodaka pa je prednost izabranika Line Červara bila plus sedam (9-2). U tim je trenucima Hrvatska djelovala potpuno nadmoćno i činilo se da će lako dohvatiti i dvoznamenkastu razliku.

Međutim, u drugoj polovici prvog poluvremena hrvatski rukometaši postigli su samo četiri pogotka, a primili šest pa je njihova prednost na odmoru bila 13:8.

U drugom poluvremenu Hrvatska je igrala na "autopilotu" održavajući razliku između pet i sedam pogodaka. Iako je bilo prilika da Červarovi izabranici probiju gornju granicu od sedam golova, uvijek bi se ispriječilo nešto, ili obrana vratara Bahreina ili neka tehnička pogreška. Isti je bio slučaj i s donjom granicom koju Bahrein nije uspio probiti, jer su Šego, a kasnije i Pešić zaključali vrata, ili su arapski igrači griješili.

Tako je bilo do završnih pet minuta u koje su hrvatski rukometaši ušli sa šest pogodaka prednosti (24-18), da bi završnom serijom 4-0 na kraju, kad se Bahrein kockao u igri bez vratara, došli do prve dvoznamenkaste pobjede na ovom Svjetskom prvenstvu (28-18).

Briljirali su vratari Šego (12 obrana od 29 udaraca) i Pešić (5/6), a odličnog bahreinskog vratara lobovima je "izluđivao" Zlatko Horvat koji je polovicu od svojih osam pogodaka postigao tako što je prebacio Husaina.

Bahrein je bio i prvi test za mogućnosti Igora Karačića koji je u igri proveo 23 minute, nije se uspisao u strijelce, ali je podijelio dvije asistencije. Bilo bi ih i više, ali su promašeni neki "zicei" nakon Karačićevih dodavanja.

U prvoj utakmici u skupini 2 drugog dijela natjecanja Argentina je uvjerljivo nadigrala Japan s 28:24.

Hrvatska je trenutačno vodeća na ljestvici s pet bodova iz tri utakmice, a Danska i Argentina imaju po četiri boda, ali Danci uz utakmicu manje. Katar je četvrti s dva boda i utakmicom manje. Japan je peti s jednim bodom, a bez bodova je Bahrein.

Hrvatski rukometaši će drugu utakmicu drugog dijela natjecanja odigrati protiv Argentine u subotu, s početkom u 18 sati, a pobjedom bi osigurali plasman u četvrtfinale.

Tijek susret: Hrvatska - Bahrein 28 : 18

60' Kraj utakmice!

59' Za  raj dvoznamenkasta razlika Hrvatske!

58' GOLČINA MANDIĆA! Iz kontre potpuno sam svladao vratara.

57' Najveća prednost Hrvatske, Kauboji zabili za osam razlike! Bahreinov izbornik traži time-out.

56' Mandić lijepo u prazan gol!

55' Dobar potez Bahreina. Novi gol, ali i dalje nisu prijetnja pobjedi Hrvatske!

54' Martinović nastavlja niz i vraća na sedam razlike!

53' KAKAV LOB! Prvo savršeno dugo dodavanje, a onda Horvat uspješno vara vratara i upisuje novi gol.

52' Dobro postavljena obrana, nova prilika za Hrvatsku.

51' Golmani se razbranili, Šego i Husain na 13. obrana.

50' Bahrein ne dopušta da se opustimo, odmah novi gol.

49' Prekrasno proigravanje i lob Hrvatske za šest razlike.

48' Šego opet brani, to mu je 11. obrana u susretu!

46' Karačić pokušao sam, ali nije išlo.

46' Još jedan gol Bahreina, Červar stavlja Horvata umjesto Čupića

45' Lijepa kombinacija i pogodak igrača Bahreina

44' Martinović školsi iz vana trese mrežu, červar viče: To je to!

43' Bahrein iskoristio kontru i smanjio na minus šest.

42' Kakav gol Martinovića! Nitko više ne sumnja u pobjedu Hrvatske.

40' Sedam metara za Bahrein... I gol. Ni Šego nije mogao zaustaviti loptu.

40' Jaganjac isto zabio svoj prvi pogodak u susretu-

39' To je gol! Marić upisao svoj četvrti pogodak u susretu.

38' Bahrein vraća na minus pet!

37' Čupić kroz ruke vratara i gooool!

37' Bahrein vratio na pet razlike s početka poluvremena

35' Martinoviiić, lijepo gol nakon sjajnog prolaska.

34' Dvije minute za Horvata.

32' Horvat sjajno lobom za prvi gol Hrvatske u nastavku.

31' Dvije minute za Bahrein.

31' Počelo drugo poluvrijeme

Prvo poluvrijeme

30' Kraj prvog poluvremena

29' Još jedna greška koju Bahrein odmah kažnjava.

29' Dobar potez Bahreinovog najboljeg napadača Alsayyada, opet smanjuju razliku.

28' Horvat iz kontre i goool.

28' Situacija je pod kontrolom, ali golman Bahreina sve češće skida udarce.

26' Červar aktivirao najbolju postavu, Mandić nakon time-outa odmah zabija.

25' Pogreška Kauboja, Bahrein iskoristio nepripremljenu obranu i zaredao dva pogotka. Červar traži time out.

24' Ahmed vraća razliku na šest.

23' Marić vraća na sedam razlike.

22' Brzi pogotci s jedne i druge strane, ali Hrvatska stabilno drži vodstvo.

20' Bahrein prvi put dolazi do lakog pogotka.

17' Mohamed Ahmed nije iskoristio sedmerac za Bahrein, ali ovoga puta nije Šego branio, nego je Ahmed promašio cijeli gol.

16' GOOOOL! Hrvatska nezaustavljivo juri prema pobjedi, a prednost samo raste zahvaljujući duetu Karačić-Marić!

14' Mamić odmah vraća na šest razlike!

13' Tek drugi gol Bahreina.

10' Čupić sa sedam metara i gooool!

9' Još jedan gol Kauboja! A nakon toga Šego skida kontru Bahreina

8' Kapetan preuzeo odgovornost! Duvnjak osigurao još jedan pogodak! Bahrein traži time-out...

7' Još jedna obrana Šege! Drugi put skinuo zicer.

6' Horvat neobranjivo zakucao i gornji lijevi kut gola!

4' Bahrein napokon upisao prvi pogodak.

4' Dominantna Hrvatska zabija i treći pogodak, Bahrein nikako da probije obranu Kauboja.

3' Šego brani zicer! Imamo priliku povećati vodstvo...

3' Mamiiiić, sjajno otvaranje Hrvatske. 2:0

2' Štrlek odmah doveo Kauboje do pogotka. Prvo vodstvo Hrvatske!

1' Početak utakmice!

Izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Lino Červar uoči susreta je istaknuo kako nikako ne podcjenjuje reprezentaciju Bahreina.