PRATITE NA PORTALU DIREKTNO

Livaković s tri obrane odveo Hrvatsku u četvrtinale!

mp/Hana Krnić

Hrvatska nogometna reprezentacija u ponedjeljak od 16 sati protiv Japana igra utakmicu osmine finala Svjetskog prvenstva, a izbornik Zlatko Dalić već je objavio sastav koji će istrčati na teren.

05.12.2022. u 18:47

Mario Pašalić vodi Hrvatsku u četvrtfinale!

Još jednom Dominik Livaković "skida" penal!

Marko Livaja pogađa vratnicu!

Asano pogađa u trećoj seriji za Japan!

Brozović povećava Hrvatsko vodstvo!

Livaković "skida" i drugi penal Mitombi!

Naš prvi izvođač je Nikola Vlašić koji pogađa!

Dominik Livaković brani prvi penal!

Prvi pucaju Japanci, Minamino oči u oči s Livakovićem.

120' - Kraj produžetaka! Hrvatska preko penala "hvata" četvrtfinale!

120' - Kakva prilika Majera! Lopta je otišla pored gola.

119' - Barišić ubacuje pred gol, Japanci čiste.

114' - Drugi žuti karton na utakmici zaradio je Borna Barišić.

113' - Malo bolje stoji Hrvatska u proteklim minutama. Pokušava se zaprijetiti ubačajima.

111' - Zavrnuo je Majer dobar ubačaj, odbijala se lopta po kaznenom prostoru, otišla je u novi korner na Vatrene.

109' - Mitoma je dobio prostor na lijevoj strani, Gvardiol mu je očistio ubačaj.

106' - Počeo je drugi produžetak.

105' - Nova promjena u redovima Hrvatske! U igru su ušli Marko Livaja i Mislav Oršić, iz igre su izašli Ivan Perišić i Ante Budimir.

105'+2 - Kraj prvog produžetka.

105' - Prvi produžetak igra se dvije minute duže.

104' - Velika obrana Dominika Livakovića! Mitoma je povukao 25 metara, puca s ruba kaznenog prostora iz koraka, a vratar "Vatrenih" našao se na pravom mjestu.

100' - Perišić je pucao, ali u blok Japana. Na odbijanac je naletio Barišić, ali i njegov udarac je završio u bloku.

98' - Dvije promjene u redovima "Vatrenih". Iz igre izlaze kapetan Luka Modrić i Mateo Kovačič, a u igru ulaze Lovro Majer i Nikola Vlašić

94' - Mitoma je povukao napad po lijevoj strani, moglo je to biti opasno, ali nije pronašao nikog svojim dodavanjem.

93' - Perišić izbacuje ispred Sakaija u korner.

91' - Počeo je prvi produžetak.

90+4' - Kraj! Ne može bez drame s "Vatrenima"! Igrat će se produžeci.

90' - Pomoćni sudac pokazao da će se igrati četiri minute sudačke nadoknade.

89' - Prvi žuti karton na utakmici. Zaradio ga Mateo Kovačić.

87' - Japanci koriste još jednu zamjenu. Minamino ulazi umjesto Doana.

86' - Centaršut Barišića, Pašalić puca glavom pored gola.

85' - Malo je pao tempo utakmice u posljednjim minutama, primjetno je da su se igrači i energetski potrošili. Posjed lopte je na strani Hrvatske.

80' - Tomiyasu je nakon perkida dobio loptu, imao je prostora za udarac lijevom nogom, ali se odlučio na dodavanje. To je bila manja opasnost za naš gol.

77' - Budimir je oduzeo loptu Japancima, Perišić se sjurio prema golu i pucao s 20-ak metara, a to od bloka odlazi u korner.

75' - Japanski izbornik radi još jednu promjenu. Umjesto Kamade u igru je ušao Sakai

74' - Juranović je ubacio prema Pašaliću, a on iz teške situacije gađa glavom pored gola.

72' - Ubačaj Ita s desnog krila, čisti naša obrana.

67'- Još jedna promjena u redovima Hrvatske! U igru je umjesto Andreja Kramarića ušao Mario Pašalić

66' - Prijeti Hrvatska! Kramarić je pucao, lopta se odbila od japanskog braniča na glavu Budimira, koji iz obećavajuće situacije nije šutirao kako je htio.

64' - Dvije promjene kos Japana. Mitoma i Asano ulaze, a izlaze Nagatomo i Maeda.

63' - Bomba kapetana! Modrić "opalio" s nekih 18 metara, ali brani Gonda.

61' - Prva zamjena u redovima Hrvatske, iz igre izašao Bruno Petković, u igru ušao Ante Budimir

59' - Bježi Perišić po lijevoj strani nakon dodavanja Modrića, sjurio se u šesnaesterac, ali izostao je udarac. Brozović je zamalo bio prvi na odbijenoj lopti.

58' - Endo tuče izvana, išlo je to pod gredu, a Livaković je prebacio u korner.

55' - Gol! Asistencija Dejana Lovrena za Ivana Perišića koji glavom šalje loptu iza leđa japanskog vratara. Utakmica vraćena na početak.

52' - Petković pada u šesnaestercu nakon ubačaja Barišića, traže hrvatski reprezentativci penal, ne slaže se sudac.

49' - Kovačić pokušava iz voleja, nema opasnosti za japanskog vratara.

48' - Hrvatska je često u napadu, no ne uspijeva doći do same završnice. Japanci se disciplinirano brane i prijete iz kontranapada.

46' - Kamada puca silovito s distance, nije pogodio okvir gola.

46'- Počelo je drugo poluvrijeme, Japan ima prvi posjed lopte.

45+2' - Iz jedinog udarca prema golu, Japan vodi. "Vatreni" na odmor odlaze u minusu, ali vraćali su se i iz gorih situacija, ništa još nije gotovo.

43' - Gol! Japan vodi. Nakon jednog centaršuta lopta se od nekog od naših odbila do Maede koji zakucava u praznu mrežu. Pregledavao je VAR moguće zaleđe, ali nije ga bilo.

43' - Doan je sada ubacio, Livaković istrčao, ali mu je s ruke loptu glavom skinuo Juranović i poslao loptu u korner.

40' - Najveća prilika Japana do sada! Izigrali su Hrvatsku po desnoj strani obrane, Kamada si je lažnjakom otvorio prostor za udarac s osam metara, koji, srcećom, nije bio dobar.

35' - Najdugotrajniji napad Japana dosad, završen je tako što je Brozović oduzeo loptu Kamadi.

34' - Opet dobra akcija Japana, no obrana Vatrenih dobro brani njihov pokušaj.

31' - Lovren je zaustavio potencijalno opasan izlazak Japanaca u kontru.

28' - Serija ubačaja Hrvatske, po dva sa svake strane. Najopasniji je bio Barišićev, koji je Perišić glavom prenio na drugu vratnicu, ali se Kramarić pored tri Japanca nije uspio izboriti za loptu.

26' - Nova velika prilika Hrvatske! Gvardiol je sada fantastičnom loptom pronašao Petkovića koji se našao u odličnoj šansi, ali njegov pokušaj asistencije nije bio dobar i odmah su ga presjekli Japanci!

24' - Modrić je  poslao jednu dobru loptu prema šesnaestercu, a ona se odbila do Gvardiola koji ju nije dobro zahvatio i pucao je preko gola.

23' - Gvardiol je kratko ostao ležati nakon što je rukom dobio udarac u nezgodno mjesto, no pridigao se vrlo brzo.

20' - Ito bježi Barišiću i ubacuje loptu pred gol, Livaković je ovoga puta bio prvi na lopti.

17' - Ubačaj s lijeve strane na Maedu, Gvardiol je to odbio ramenom. Borna Barišić pomalo panično izbacuje loptu iz našeg kaznenog prostora, srećom Japan to nije iskoristio.

12' - Dobar napad Japana. Ito je ubacio s desne strane, Maeda je malo zakasnio, a Juranović je izbacio loptu ispred Nagatoma. Na kraju je lopta za Hrvatsku.

8' - Kakva prilika za 'Vatrene'! Perišić je oduzeo loptu Tomiyasuu i krenuo prema golu. Odlučio se za udarac iskosa, Gonda mu je obranio, a lopta je stigla do Kramarića koji nije uspio uputit kvalitetan šut prema golu.

3' - Prilika za Japan! Taniguchi je bio najviši u skoku nakon novog ubačaja, ali je pucao pored gola. Livaković je u pokušaju ispucavanja pogodio Maedu, a lopta se od njega odbila van terena.

2' - Opasan centaršut Japanaca iz slobodnog udarca, na kraju su izborili korner.

1' - Počela je utakmica, Hrvatska ima prvi posjed. Sretno Vatreni!

Barišićev debi

Borna Sosa otpao je zbog viroze pa će Borna Barišić protiv Japana debitirat ina Svjetskom prvenstvu.

"Čekao sam ovo cijeli život, spreman sam. Japanci? Puni su energije, veliki trkači, imaju znanje i kvalitetu. Pobijedili su Nijemce i Španjolce, ali mi vjerujemo u sebe. Analizirali smo sve i svašta, ali ne bih o tome prije utakmice. Jako kvalitetna ekipa koja želi i koja je organizirana, ali mi ulazimo u utakmicu s puno samopouzdanja i vjerujemo u uspjeh", rekao je uoči odlučujuće utakmice.

Dalićevi izbor

Hrvatska je u odnosu na sastav protiv Belgije promijenila dva igrača u početnih 11. Zbog bolesti je otpao lijevi bek Borna Sosa, a s klupe će svoje minute čekati i napadač Marko Livaja. Umjesto njih upali su Borna Barišić i Bruno Petković.

Sastav Hrvatske:

Dominik Livaković - Josip Juranović, Dejan Lovren, Joško Gvardiol, Borna Barišić - Luka Modrić, Marcelo Brozović, Mateo Kovačić - Andrej Kramarić, Bruno Petković, Ivan Perišić

Japan: Gonda - Tomiyasu, Yoshida, Taniguchi - Ito, Morita, Endo, Nagatomo - Doan, Maeda, Kamada

Hrvatska je favorit, ali Japan ja ranije rušio velikane

Podsjetimo, hrvatska reprezentacija osminu finala izborila je drugim mjestom skupine F, gdje je remizirala s Marokom i Belgijom (obje utakmice 0:0) te uvjerljivo svladala Kanadu 4:1. Drugo mjesto odvelo ju je na pobjednika skupine E, Japan, koji je iznenadio pobjedama 2:1 nad Španjolskom i Njemačkom, dok je od Kostarike izgubio 0:1.

Prema kladionicama, Hrvatska je favorit u ovome susretu. Za pobjedu u 90 minuta tečaj se kreće oko 2,20, a za prolaz oko 1,60. Tečaj na pobjedu Japana u 90 minuta je, pak, 4,00, a na prolaz 2,70.