SPEKTAKL U HERNINGU

NIŠTA OD FINALA Hrvatske rukometašice nisu uspjele protiv Francuske, ali u nedjelju traže broncu!

lb

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija poražena je u petak u polufinalu Europskog rukometnog prvenstva u Danskoj, bolja od nje je s 30:19 (15:5) bila Francuska.

18.12.2020. u 17:40

Hrvatske rukometašice borit će se za brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Danskoj, nakon što su u petak u polufinalu odigranom u Herningu poražene od Francuske sa 19:30 (5:15).

Po tri pogotka za Hrvatsku postigle su Dora Krsnik, Katarina Ježić i Valentina Blažević, a po dva pogotka postigle su Ćamila Mičijević, Dejana Milosavljević, Andrea Šimara i Ana Debelić. Tea Pijević je imala sedam obrana.

Francuskinje su s po četiri pogotka predvodile Zaadi Deuna, Niakate, Nze Minko i Lacrabere, dok je vratarka Darleux imala osam obrana.

Hrvatska će u nedjelju od 15.30 sati u Herningu igrati utakmicu za treće mjesto protiv poražene reprezentacije iz drugog polufinala u kojem se sastaju Danska i Norveška.

Na početku dvoboja Hrvatska je dobro koristila koncentraciju francuske obrane na Ćamilu Mičijević pa su golovima Larisse Kalaus i Ane Debelić izabranice Nenada Šoštarića držale minimalnu prednost. Mičijević se u 8. minuti uspjela osloboditi za svoj prvi pogodak kojim je Hrvatska povela 3:2 i ništa nije upućivalo na ono što će uslijediti - 11 minuta čiste praznine.

Francuskinje su napravile seriju 9:0 zahvaljujući pokretljivom i brzom napadu, u kojem su prijetnje dolazile sa svih strana. Iste takve bile su izabranice Oliviera Krumbholza i u obrani, što je rezultiralo brojnim kontranapadima i polukontrama nakon izgubljenih lopti hrvatskih rukometašica, a njih je u prvom poluvremenu bilo previše : čak 11.

No, kad bi se i pojavila neka pukotina u francuskoj zoni, ako bi i prošla akcija na krila, izostala je realizacija. Amandine Leynaud je svojim početnim obranama utjerala strah u kosti hrvatskim rukometašicama koje su nakon toga pogađale vratnice i promašivale kad bi se našle "oči u oči" s francuskom vratarkom.

Od 19 šuteva u prvom poluvremenu, samo osam je išlo unutar okvira vrata, a pet ih je završilo u mreži. S druge strane Francuskinje su iz 25 pokušaja postigle 15 pogodaka.

U drugo poluvrijeme su hrvatske rukometašice krenule s četiri pogotka u prvih pet minuta i smanjile su zaostatak na sedam golova koji su imale i u 40. minuti (12:19). No, onda je opet uslijedilo sušno razdoblje u kojem su Šoštarićeve izabranice u devet minuta postigle samo jedan pogodak pa su Francuskinje opet došle do dvoznamenkaste prednosti s kojom su i završile dvoboj te pobjedom 30:19 zasluženo izborile mjesto u finalu te ih jedna pobjeda dijeli od obrane naslova europskih prvakinja koji su prije dvije godine osvojile na domaćem terenu.

Hrvatska je u drugom poluvremenu bila konkurentnija i brža u napadu, s igračicama koje su uglavnom bile navijačice u prvom poluvremenu. Francuska obrana je odlično bila pripremljena za Ćamilu Mičijević, ali i za ostale hrvatske adute, a velik posao su obavile i vratarke koje su zaustavile 11 od 30 udaraca koji su išli unutar okvira.

U drugom polufinalu igraju Danska i Norveška, a utakmica za treće mjesto na rasporedu je u nedjelju od 15.30 sati.

FRANCUSKA - HRVATSKA 30 : 19

60' Kraj utakmice!

59' Ne možemo do pogotka ni u zadnjoj minuti... Ali Krsnik ipak zabija sa sedam metara!

58' Novi gol za Francusku, svima je sve već jasn0

57' Gol Francuske pa pogreška Hrvatske...

56' Hrvatska napokon ispod 10 razlike.

55' Milosavljević pogađa iz kontre za Hrvatsku!

54' Francuska kao stroj uzvraća iz kontre!

53' Krsnik precizna sa sedam metara. Gol za Hrvatsku.

52'Još jednom Sercien za 26:15. Debelić je u duelu s Foppom ostala bez zraka, gledat će se VAR oko toga je li isključenje za francuskinju ili pak izravni crveni karton...

51' Pitanje je samo s hoće li završiti s jednoznamenkastom ili dvoznamenkastom francuskom prednosti. Sercien za Francusku, Milosavljević za Hrvatsku - 25:15.

50' Dvije minute za Zaadi, prvo francusko isključenje večeras. Iskoristila je to Debelić - 24:14.

49' Još jedna obrana Darleaux, nije prošla Milosavljević.

48' Minko - 24:13. Napad nam je opet "radio" svega desetak minuta, sad su opet Francuskinje počele kažnjavati svaku našu pogrešku. Timeout Nenada Šoštarića.

47' Pogrešno dodavanje Larisse Kalaus na Doru Krsnik, lako izgubljena lopta. Sredinom drugog dijela francuski izbornik Krumbholz radi nove promjene.

45' Jako lijepi prolazak Lacrabere. Francuskinje marširaju dalje... Sada još i Foppa - 23:13. Evo sada Francuske na plus deset.

44' Zabili smo za 21:13, pogodak Šimare.

43' Opet su Francuskinje mogle na plus 10. Nakon prekršaja nad Niakate, Zaadi međutim gađa okvir gola iz sedmerca.

42' Za 21:12 zabila je Foppa, a mi smo opet počeli s greškama u napadu. Ostala je ležati Ćamila Mičijević koja se žali na jedan udarac, no sve je u redu s njome.

41' Još jedan gol za Francusku pa onda obrana naše kontre!

40' Odmah novi gol za Francusku!

39' Francuskinje se ne daju, opet kažnjavaju svaku grešku! Međutim, Ježić prevarila francusku vratarku i upisala još jedna ogl za Hrvatsku!

38' Sedmerac za Francusku, bila je obrana iz prostora Mičijević. Bešen je na golu, ali zabija Zaadi.

37' Blažević zabija za Hrvatsku!

36' Lacrabere za 17:9. Čim je ušla odmah je i napravila ono zbog čega je ušla.

35' Krsnik zakucava iz sedmerca!

34' Francuska uzvraća i odmah zabija

33' Dobar početak drugog poluvremena, dva napada dva pogotka za Hrvatsku.

32' Zabili smo prvi u nastavku, s krila pogađa Andrea Šimara za 15:6.

31' Počelo drugo poluvrijeme

Prvo poluvrijeme

30' Kraj prvog poluvremena.

29' Dvoznamenkasto vodstvo za Francusku, Hrvatska odigrala jako loše prvo poluvrijeme

28' Francuska odmah vraća pogodak za pogodak!

27' Napokon gol! Vidak zakucala u francuski gol

26' Hrvatice nikako do gola, a Francuskinje zabijaju još jedan!

25' Francuskinje pročitale hrvatski napad i odmah iz kontre zakucala u gol.

24' Malo sreće, Francuska dva puta promašila, lopta za Hrvatsku!

21' Ne ide ni s krila, bolan promašaj Hrvatske. Mamić pogađa stativu.

20' Napokon gol za Hrvatsku, ali i dalje uvjerljivo vodstvo Francuske!

18' Pada gol za golom, Hrvatska mreža se opasno napunila, finale izgleda sve nedostižnije

17' Postalo je teško za gledati, opet dva brza pogotka Francuske!

15' Francuska na +5. Jako loše za Hrvatsku

13' Flippes zabija iz kontre Francuskinja za 7:3. Timeout s klupe Nenada Šoštarića.

12' Bit će i sedmerac za Francusku, opet zabija Lacrabere. 6:3 za Francusku.

11'  Šteta, Francuska iskoristila igrača više i kaznila Hrvatsku s dva pogotka za redom.

9' Francuska opet uzvraća, a hrvatska ima i igrača manje. Dvije minute isključenja za Debelić.

8' Mičijević ipak precizna, 3:2 za Hrvatsku.

7' Pijević čuva hrvatsku mrežu, ni jedna reprezentacija ne popušta.

5' Francuskinje ne dopuštaju vodstvo, odmah izjednačavaju. Dembele je iznudila sedmerac za Francusku, mada je s lijevog krila napravila i korake i prekršaj... A Lacrabere zabija za 2:2.

4' Opet fenomenalna akcija i gol Hrvatske! Opet s crte Debelić. 2:1 za Hrvatsku!

2' Krsnik upisuje prvi pogodak za Hrvatsku, ali Francuska odmah uzvraća.

1' Početak utakmice!

Sastavi

FRANCUSKA: Kalidiatou Niakate, Cleopatre Darleux, Siraba Dembele Pavlovic, Oceane Sercien Ugolin, Laura Flippes, Orlane Kanor, Beatrice Edwige, Pauletta Foppa, Estelle Nze Minko, Alexandra Lacrabere

HRVATSKA: Lucija Bešen, Paula Posavec, Dora Krsnik, Stela Posavec, Camila Mičijević, Dejana Milosavljević, Larissa Kalaus, Dora Kalaus, Katarina Jezić, Tena Japundža, Andrea Šimara, Ana Debelić, Josipa Mamić, Marijeta Vidak, Valentina Blazević, Kristina Prkačin, Tea Pijević

Uoči utakmice

Bez obzira kako utakmica završila, hrvatskim rukometašicama je već sam ulazak u polufinale najveći uspjeh u povijesti našeg ženskog reprezentativnog rukometa. Međutim, kako je jedini poraz Hrvatske u cijelom prvenstvu bio upravo od Francuske, pobjeda za ulazak u finale bi za naše rukometašice stoga bila još slađa.