PREOKRET U GRADSKOM VRTU

Hrvatska slavila preokretom u Osijeku i s pobjedom putuje u Rusiju!

js

Nogometaši Hrvatske pobijedili su Senegal s 2-1 (0-0) u posljednjoj pripremnoj utakmici odigranoj u petak pred 16.000 gledatelja u osječkom Gradskom vrtu, pred odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji.

08.06.2018. u 19:57

Gostujuća reprezentacija povela je u 48. minuti pogotkom Sarra. Izjednačujući pogodak postigao je Ivan Perišić u 63. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara. Lopta se odbila od nekog od Senegalac u živom zidu, promijenila smjer i prevarila vratara Dialloa.

Pobjednički pogodak postigao je Andrej Kramarić u 78. minuti. Napadač Hoffenheima prvo je desnom nogom pucao i pogodio Koulibalyja u obrambenom bloku, no lopta se ponovno odbila do Kramarića koji je bez čekanja, iz voleja, lijevom nogom pogodio suprotni, lijevi kut senegalskih vrata.

Pred hrvatskim reprezentativcima su sada dva slobodna dana, a u ponedjeljak će iz zagrebačke zračne luke odletjeti prema St. Peterburgu u čijoj će okolici biti smješteni tijekom Svjetskog prvenstva koje otvaraju utakmicom protiv Nigerije 16. lipnja (21 sat) u Kalinjingradu.

Tijek utakmice:

90+5' Kraj utakmice u Osijeku! Hrvatska je slavila 2:1 pogocima Perišića i Kramarića, dok je za Senegal zabio Sarr! ​​​​​Hrvatska je nastavila niz nepobjedivosti u Gradskom vrtu i protiv afričkih reprezentacija!

90+1' Ćorluka blokira sjajan pokušaj Ndiayea s ruba 16 metara

90' Pet minuta sudačke nadoknade

85' Kalinić je pobjegao s lijeve strane, no Modrić je s desetak metara loše zahvatio. Sjajna utakmica u drugom poluvremenu!

84' Mane pogađa vratnicu iz slobodnog udarca! Sjajan pokušaj za Senegal

78' Kramarić zabija za vodstvo Hrvatske! Prvi pokušaj blokirao mu je Koulibaly, ali Krama pogađa nakon odbijene lopte! Andrej je definitivno najbolji igrač utakmice!

69' Gradskim vrtom ori se 'U boj, u boj, za narod svoj!'. Publika je fenomenalna!

67' Subašić je tražio izmjenu, ušao je Lovre Kalinić. Dodajmo da Senegalci imaju šest žutih kartona

65' Kovačić ulazi umjesto Rakitića

63' Perišić pogađa za izjednačenje iz slobodnog udarca! Lopta je dodirnula Sarra. To je njegov šesti pogodak u Gradskom vrtu i 18. za reprezentaciju!

61' Brozović je ušao umjesto Rebića

58' Kramarić s lijeve strane cilja drugi kut, ali Diallo brani!

53' Naši su živnuli nakon pogotka

52' Kramarić je pogodio gredu nakon sjajne kombinacije s Perišićem!

48' Šok na početku drugog poluvremena! Senegal vodi! Alfred N'Diaye s centra je poslao dugačku loptu, a Ismaïla Sarr sjajno prima i daje pogodak pokraj nemoćnog Vide.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Ušli su Kalinić umjesto Mandžukića, Kramarić umjesto Badelja i Jedvaj umjesto Lovrena

45+2' Kraj prvog poluvremena, Hrvatska je ostala bez udarca u okvir gola

45+1' Modrić je ukrao loptu i šalje loptu iznad senegalskog gola

45' Igraju se dvije minute sudačke nadoknade, tempo je pao

40' Mane se sletio po lijevoj strani, ali Ćorluka je na visini zadatka i izbacuje loptu u aut

35' Raste nervoza među senegalskim igračima, Koulibaly je čak ispucao jednu loptu na tribine

34' Dvojbena situacija u šesnaestercu, Mandžukić je tražio penal, ali sudac odmahuje rukom

26' Spiker je objavio službeni broj gledatelja: 15.998

25' Sudac je svirao stanku kako bi se momčadi osvježile. U Osijeku je iznimno sparno

21' Hrvatska u dobroj situaciji s lijeve strane, sudac sudi neposotjeće zaleđe Perišiću

20' Hrvatska je izvela kontru, Mandžukić je srušen, sudac pušta prednost, ali Rakitić je izgubio loptu

18' Najveća prilika na utakmici i to za Senegal! Mane je potegao po lijevoj strani, ubacio na vrh šesnaesterca za Sakha koji je uputio neugodan udrac u okvir, ali Subašić brani

16' Sane je probao udarcem s više od 30 metara, ali bezopasno za Subašićev gol

12' Vida je ušao u šesnaesterac, ali lopta je završila u gol autu

7' Izvanredno Lovrenovo ubacivanje za Perišića na lijevoj strani, Ivan je ubacio za Mandžukića, on je glavom šalje uz stativu

5' Senegalci su prvi put u našem šesnaestercu, lopta je išla za Sakha, ali Lovren izbacuje

2' Rebić je s desne strane ubacio za Perišića, ali previsoko

1' Utakmica je počela.  Atmosfera u Osijeku je sjajna