SPEKTAKULARNI SUSRETI

KRAJ UTAKMICE Engleska ponovno ispala u polufinalu velikog natjecanja, Nizozemska i Portugal borit će se za naslov!

av/h

Nogometne reprezentacije Nizozemske i Portugala igrat će u finalu prvog izdanja Lige nacija.

06.06.2019. u 20:06

Nizozemska je u polufinalu u Guimaraesu nakon produžetaka pobijedila Englesku s 3-1, dok je Portugal u srijedu u Portu istim rezultatom porazio Švicarsku.

Engleska je povela u 31. minuti golom Marcusa Rashforda iz jedanaesterca, a izjednačio je Matthijs de Ligt u 73. minuti. U 97. minuti Nizozemci su poveli nakon autogola Kaylea Walkera, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Promes u 114. minuti.

Nizozemci su bili bolji u većem dijelu prvog poluvremena. Imali su veći posjed lopte i bolje prilike, no jedini gol u prvih 45 minuta zabili su Englezi i to u 31. minuti iz kaznenog udarca. Matthijs de Ligt je načinio veliku pogrešku oborivši Rashforda, francuski sudac Clement Turpin je dosudio jedanaesterac kojeg je sam izveo Rashford.

U drugom dijelu prvu veliku priliku imali su Englezi u 53. minuti kada je Sancho sa svega nekoliko metara glavom pucao ravno u golmana. Samo minutu kasnije sjajnu priliku je imao Depay, no niti on nije najbolje pucao.

Nizozemska je ipak izjednačila u 73. minuti golom Matthijsa de Ligta nakon što je Depay ubacio iz kornera. De Ligt je najviše skočio i zabio glavom za 1-1 poništivši tako englesko vodstvo, ali i svoju pogrešku kod jedanaesterca. Samo šest minuta kasnije Nizozemci su mogli okrenuti rezultat, sjajnu priliku je zapucao Van de Beek prebacivši gol.

Engleska je u 84. minuti zabila drugi pogodak nakon sjajne akcije koju je završio Jesse Lingard, međutim gol je poništen nakon pregleda VAR-om zbog zaleđa. Samo dvije minute kasnije VAR je ponovo bio u akciji, Nizozemci su tražili kazneni udarac zbog igranja rukom, ali suci nisu tako mislili. U sudačkoj nadoknadi Depay je imao zicer za pobjedu, ali je očajno pucao pa je susret ušao u produžetke.

U dodatnih 30 minuta Englezi su s dvije katastrofalne pogreške poklonili suparniku pobjedu, a tragičari su postali John Stones i Ross Barkley.

U 97. minuti Nizozemci su iskoristili veliku pogrešku Stonesa koji se poigravao kao posljednji igrač obrane, Depay mu uzeo loptu, njegov udarac Pickford je obranio, ali Promes uz pomoć Walkera zabija za 2-1.

U 114. minuti vidjeli smo još veću glupost, Barkley je u pokušaju da vrati loptu svom vrataru dodao do Depaya koji je odmah dodao Promesu kojem nije bilo teško zabiti u prazna vrata za 3-1.

Nizozemska će u finalu igrati protiv Portugala koji je u srijedu pobijedio Švicarsku s 3-1. Junak polufinalnog susreta igranog u Portu bio je Cristiano Ronaldo.

Napadač talijanskog prvaka Juventusa doveo je Portugal u vodstvo u 25. minuti iz slobodnog udarca, a potom u samoj završnici susreta golovima u 88. i 90. minuti razriješio pitanje pobjednika. Strijelac za Švicarsku bio je Ricardo Rodriguez (56-11m).

Finalni ogled između Nizozemske i Portugala na rasporedu je u nedjelju u 20.45 sati u Portu, dok će istog dana Švicarska i Engleska igrati za treće mjesto u Guimaraesu u 15.00 sati.

Hrvatska je u premijernom izdanju Lige natjecanja nastupila u elitnom razredu u skupini 4 u kojoj je osvojila posljednje mjesto iza Engleske i Španjolske. "Gordi Albion" je prvom mjestom izborio završni turnir, a 'Vatreni' su trećim mjestom pali u niži razred natjecanja Ligu B, a ždrijeb će biti u siječnju ili veljači iduće godine.

UŽIVO:

KRAJ: NIZOZEMSKA-ENGLESKA 3:1

114' GOOOOOOOOOOL Nova greška u obrani engleske reprezentacije. Nakon pomutnje u obrani, lopta je došla do Memphisa Depaya koji je uposlio Quinceya Promesa. Nizozemcu nije bilo teško ugurati loptu u prazan gol. Uistinu neshvatljiva greška u obrani Engleske.

112' Harry Kane je sada bio u skoku u protivničkom šesnaestercu, ali je pri skoku napravio faul na de Ligtu i lopta će biti za Nizozemsku.

106' Donny van de Beek opasno je startao na Rossa Barkleya te će biti kažnjen žutim kartonom.

105' Završen je prvi produžetak u Guimaraesu. Nizozemska ima prednost od 2-1. Igrat će se još 15 minuta ako Engleska ne izjednači.

98' Još jedna nevjerojatna prilika za Nizozemsku. Depay se našao na pet metara od gola i snažno pucao glavom. Njegov udarac refleksno je obranio Pickford.

97' GOOOOOOOOOOL John Stones napravio je veliku grešku kada je kao posljednji igrač u obrani izgubio loptu. Memphis Depay opalio je iz prvog pokušaja, to je Pickford uspio odbiti. Na nju je natrčao Quincey Promes i pospremio je u mrežu.

95' Sjajna prilika za Memphisa Depaya iz slobodnog udarca. Njegov udarac išao je po sredini gola te ga je zaustavio Jordan Pickford.