VIDEO/FOTO Mr. Derby slomio Rijeku, Dinamo pobjegao na devet bodova prednosti

mpi

U derbiju 14. kola Prve HNL Dinamo je u Maksimiru svladao Rijeku sa 3-1 (1-1).

28.10.2017. u 14:08

Aktualni prvak poveo je u 9. minuti nakon što Dinamova obrana nije dobro očistila prizemno ubacivanje Acostyja pa se lopta odbila točno u noge Nigerijcu, koji je pogodio praznu mrežu. Pomoćni sudac označio je zaleđe, no nakon skoro tri minute konzultacija s pomoćnim  s glavni sudac Pajač promijenio je odluku i gol je priznat.

Dinamo je do poluvremena uspio izjednačiti u 29. minuti preko Nikole Mora, koji je odlično reagirao na jednu odbijenu loptu i s 15  metara pogodio pod gredu.

U nastavku je Dinamu pobjedu s dva gola osigurao Soudani. Alžirac se u 49. minuti odlično snašao u gužvi u kaznenom prostoru gostiju i "šakricama" zabio za 2-1, da bi ga u 79. minuti sjajnom okomitom loptom u čistu priliku izbacio Olmo, a strijelac Soudanijeva kalibra rutinski je pogodio za potvrdu pobjede i opet potvrdio nadimak Mr. Derby.

Vodeći Dinamo sada ima 34 boda, čak devet više od druge Rijeke i deset od trećeg Hajduka i četvrtog Osijeka koji imaju po utakmicu manje.

Pogledajte galeriju:

Pogledajte sve pogotke s utakmice:

Tekstualni prijenos utakmice Dinamo - Rijeka možete pratiti na portalu Direktno od 15 sati.

14. kolo, HT Prva liga

15 sati, stadion Maksimir, Zagreb

DINAMO - RIJEKA

3:1

(29' Moro, 49', 79' Soudani, 9' Acosty)

TIJEK SUSRETA:

90'+3' KRAJ DRUGOG POLUVREMENA: Dinamo – Rijeka 3:1

90'+3' IZMJENA ZA DINAMO: Ulazi Ćorić, izlazi Soudani

90' Igrat će se još tri minute

86' IZMJENE ZA RIJEKU: Ulazi Heber umjesto Acostyja

82' Soudani se raspucao. Novi pokušaj odlazi pored desne vratnice

79' GOOOL. Olmo je gurnuo loptu za Soudanija, koji pogađa za veliku prednost Dinama. U 12. nastupu  protiv Rijeke postigao je 13. pogodak. Dinamo - Rijeka 3:1

78' IZMJENA ZA DINAMO: Izlazi Ademi, ulazi Henriquez

76' S tribina se čuju topovski udari

70' Soudani je pokušao glavom, ali odlazi lopta iznad grede

69' Žuti karton dobio je Kvržić (Rijeka)

62' Pucao je Gorgon iz slobodnog udarca, lopta je nezgodno odskočila, ali siguran je vratar Dinama

61' IZMJENA ZA RIJEKU: Ulazi Črnic, izlazi Puljić

60' Prilika Dinama. Pucao je Moro iz slobodnjaka, najviši je bio u skoku Rrahmani, ali glavom šalje loptu pored vratnice

52' IZMJENA ZA RIJEKU: Ulazi Kvržić, izlazi Zuta

52' IZMJENA ZA DINAMO: Izašao je Sigali, ušao Lešković

49' GOOOL. Dinamo vodi pogotkom Soudanija. Rrahmani je nabacio loptu za Alžirca, koji je ostao sam pred golom Rijeke i pogodio atraktivnim škaricama. Dinamo - Rijeka 2:1

45' Nema izmjena u početnim sastavima

45' POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME: Dinamo – Rijeka 1:1

45'+3' KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Dinamo – Rijeka 1:1

45+3' Žuti karton za Maleša (Rijeka) nakon prekršaja na Olmu

45'+3' Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade

39' Prilika Rijeke. Tukao je Acosty u vanjski dio mreže

38' Nova prilika Dinama preko Soudanija, ali istrčao je na vrijeme vratar Rijeke i izbio loptu

36' Pokušao je Soudani iskosa s lijeve strane, ali siguran je gostujući vratar

30' Ivan Mance sportski direktor Rijeke, zaradio je isključenje nakon što je protestirao prema sucu pa  gestikulirao  prema zapadnoj tribini

29' GOOOL. Nikola Moro zabio je pogodak za izjednačenje Dinama. Prvo je opalio Ademi, obranio je to Sluga, do lopte je stigao Moro,  koji je silovito zapucao, a vratar Rijeke bio je nemoćan.  Dinamo-Rijeka 1:1.

26' Žuti karton za Pavičića (Rijeka)

21' Prilika Dinama. Gojak je progirao riječku obranu i dao loptu za Olma, koji se spetljao,  a Maleš to čisti i spašava Rijeku od pogotka

19' Dinamo još nije imao ozbiljniju priliku na utakmici, gosti defanzivno zaustavljaju svaki pokušaj

18' Gojak je stigao do lopte, ali nema opasnosti za Slugu

9'  GOOOL. Acosty je  zatresao mrežu Dinama. Pomoćni sudac podignuo je zastavicu i označio zaleđe, ali je glavni sudac Pajač nakon konzultacije s pomoćnikom ipak promijenio odluku. Dinamo - Rijeka 0:1

7' Ubacio je Rrahmani s desnog boka, ali siguran je Sluga

5' Obje momčadi pažljivo su krenule u utakmicu

1' Na Maksimiru je oko 10 tisuća gledatelja

1' Počela je utakmica na Maksimiru. Dinamo protiv Rijeke u 14. kolu HT Prve lige

1' Zagrebačke mažoretkinje danas obilježavaju 500. nastup na Maksimiru!

SASTAVI:

DINAMO: Livaković; Rrahmani, Sigali, Benković, Sosa, Doumbia, Moro, Ademi, Olmo, Gojak,  Soudani

Trener: Mario Cvitanović

RIJEKA: Sluga; Mavrias, Župarić, Elez, Zuta, Maleš, Bradarić, Acosty, Pavičić, Gorgon , Jelić

Trener: Matjaž Kek

Sudac: Igor Pajač

NAJAVA UTAKMICE:

Nakon 13. kola, Dinamo je s 31 bodom vodeća momčad prvenstva i jedina koja još nije upisala poraz. U posljednja dva kola izgubili su bodove u remijima protiv Osijeka i Hajduka i morali su se spašavati golovima u sudačkoj nadoknadi. Pobjeda Rijeke na Maksimiru u potpunosti bi otvorila utrku za naslovom prvaka jer bi se prepolovila Dinamova prednost na dostižna tri boda. U  slučaju pobjede modrih, prvenstvo bi za mnoge praktički bilo riješeno.

Nakon dva šokantna poraza, trener Rijeke ponudio je svoj mandat na raspolaganje predsjedniku Miškoviću. No slovenski stručnjak ipak je ostao na klupi Rijeke.

U posljednjem susretu, Dinamo je na Maksimiru pobijedio Rijeku s 5:2. Utakmica nije imala rezultatski značaj za prvenstvo, a Riječani su podigli povijesni trofej prvaka Hrvatske.

NAJAVE TRENERA:

CVITANOVIĆ: DOČEKUJEMO UTAKMICU KAO I SVAKU DRUGU!

"Očekuje nas susret s aktualnim prvakom, s ekipom koja igra Europsku ligu i protivnikom koji je vrlo stabilan, prepoznatljiv u svojoj igri i respektabilan u svakom slučaju. Dočekujemo utakmicu kao i svaku drugu, s velikim nestrpljenjem i željom da pobjedimo", rekao je trener Dinama Mario Cvitanović, a više pročitajte na OVOM LINKU.

KEK: ZNAMO TEŽINU ZADATKA KOJI NAS ČEKA!

"Kada ideš u goste lideru, neporaženoj ekipi, to je velik izazov. Očekujemo dobru utakmicu i kvalitetnu Rijeku. Znamo težinu zadatka koji nas čeka u Maksimiru. Želimo razmišljati o kvaliteti naše igre. Nakon dvije utakmice bez bodova, naš cilj je odigrati kvalitetan derbi i ostvariti pozitivan rezultat. Dinamova moć je u poziciji na ljestvici i činjenici da još nisu izgubili niti jednu utakmicu. Igraju dobro i kvalitetno. Dinamo je svima u Hrvatskoj izazov i ne vidim zašto ne bi bio i nama. Ovo je samo jedna od 36 utakmica, no izazovna je jer se igra na Maksimiru", izjavio je trener Rijeke Matjaž Kek.