PRATITE NA PORTALU DIREKTNO

Kraj u Maksimiru! Dinamo je svladao Floru 3:1 i plasirao se u skupine Europske lige!

js

Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u Europsku ligu nakon što su u susretu zadnjeg pretkola na stadionu Maksimir pobijedili estonsku Floru s 3:1.

01.10.2020. u 19:02

Nakon što je porazom od Ferencvaroša ostao bez prilike za plasman u Ligu prvaka, Dinamo će za utjehu ove sezone nastupati u Europskoj ligi.

Za razliku od posljednjeg pretkola Lige prvaka u kojem su se igrale dvije utakmice, u završnoj rundi kvalifikacija Europske lige igrala se samo jedna utakmica. "Modre" je play-offu "pomazio" ždrijeb i posljednja prepreka bio je estonski prvak. Razlika u kvaliteti je bila očita i Dinamo je stigao do pobjede. Međutim, teže nego što se očekivalo.

Ždrijeb skupina EL je u petak u Nyonu.

Hrvatski prvak je otvorio utakmicu u 4-4-2 formaciji s Perkovićem i Gavranovićem u napadu. I odmah jurnuo po pobjedu. Već u 45. sekundi Petković je pokušao iznenaditi goste, ali Flora se obranila. Ali ne zadugo. Hrvatski prvak je poveo u 11. minuti golom Maria Gavranovića koji je lijepo zabio glavom na sjajan ubačaj Lovre Majera.

U 26. minuti već je bilo 2:0. Ovoga puta Gavranović je bio asistent, a strijelac kapetan Arijan Ademi. Odlično je Bruno Petković proigrao Gavranovića koji je izbjegao zaleđe te nesebično dodao loptu Ademiju koji je iz blizine povećao vodstvo Dinama. Samo tri minute kasnije Stojanović je uzdrmao vratnicu, a u završnici prvog dijela lijepu priliku je imao i Marin Leovac, ali pucao pored gola.

Prvu priliku u nastavku Dinamo je imao u 53. minuti, no Oršićev udarac je završio u vratnici. Dinamo kao da je tada ostao bez goriva. Flora je zaigrala aktivnije i samo dvije minute kasnije gosti su imali sjajnu priliku, ali je Alliku pucao pored gola. Daleko bolju igru u nastavku Estonci su okrunili u 65. minuti lijepim pogotkom Vlasija Sinavskija koji je pogodio s ruba kaznenog prostora.

Nakon što su smanjili zaostatak, Estonci su krenuli na sve ili ništa. Srećom, Ademi je svojim drugim golom u 87. minuti prelomio utakmicu.

DINAMO - FLORA 3:1

ZAGREB. Stadion Maksimir - bez gledatelja; Sudac:  Ali Palabiyik (Turska);

Strijelci: 1:0 Gavranović (11), 2:0 Ademi (26), 2:1 Sinavskij (65), 3:1 Ademi (87)

Žuti kartoni: Leovac

Crveni kartoni: -

DINAMO: Livaković - Leovac, Gvardiol, Theophile-Catherine, Stojanović - Jakić, Majer (od 83. Kastrati), Ademi, Oršić (od 68. Gojak) - Gavranović (od 66. Ivanušec) , Petković

FLORA: Igonen - Lilander, Purg, Kuusk, Lukka - Vassiljev, Kreida (od 87. Poom), Soomets (od 81. Miller) - Alliku, Liivak (od 76. Lepik), Sinavskij

Tijek utakmice:

90+6' Nadoknada se malo odužila, ali utakmica je gotova! Dinamo je opet u skupini Europske lige!

90+1' Ademi je pucao s nekoliko metara i zamalo došao do hat-tricka, ali ništa od toga.

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

90' Gojak je sa 16 metara pokušao iz okreta, ali lopta je otišla daleko od gola.

87' GOOOL Dinamo je zabio za 3:1! Petković je sjajno uposlio Ademija koji bez problema šalje loptu u suprotni vratarev kut!

86' Kastrati je lijepo probio po desnoj strani, ubacio u šest, sedam metara za Petkovića koji glavom u padu loptu šalje pored gola.

83' Kastrati je ušao umjesto Majera.

80' Dinamo je ipak pomalo vratio kontrolu nad utakmicom, iako su gosti i dalje opasni.

71' Estonci su bolja momčad u nastavku! Pitanje je što će biti do kraja.

66' Gojak je ušao umjesto Oršića.

65' GOOL Flora je zabila, strijelac je Vlasij Sinavskij! Sjurio se s lijeve strane u sredinu i s ruba šesnaesterca pogodio bliži Livakovićev kut. Dinamo je trebao ranije riješiti utakmicu.

64' Ivanušec je ušao umjesto Gavranovića.

55' Kakva prilika za goste! Alliku se našao u šansi sam pred golom, ali je pucao iz prve i poslao je nekoliko centimetara uz stativu.

53' Petković je proigrao Orišića, a udarac je odsjeo u vratnici.

48' Sastav iz Tallina zaprijetio je iz kornera, pokušali su s još jednim ubačajem, ali Dinamova obrana ipak sve čisti.

46' Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo zamjena.

45' Prvo poluvrijeme je završilo.

41' Jakić je dao loptu Leovcu na lijevoj strani, no on tuče od desne vratnice.

38' Majer je lijevom nogom s desne strane ubacio na Ademija, ali je sve završilo kornerom.

30' Stojanović je htio ubaciti s desne strane, ali mu je lopta otišla preko noge, preletjela vratara i očešala gredu.

26'GOOOOOOOL Dinamo je povećao prednost golom kapetana Ademija! Petković je dodao Gavranoviću koji je proslijedio za Ademija, a on s dva metra zabija u prazan gol.

16' Estonci su malo napali nakon primljenog pogotka, ali ništa konkretno.

11' GOOOOOOL Dinamo vodi 1:0! Majer je fino prošao s desne strane, ubacio u šesnaesterac, a Gavranović spremno zabija glavom!

8' Igra se čvrsto. Za Floru je pokušao Soomets iz daljine, ali ništa opasno.