Modri love Ligu prvaka

Dinamo se vratio iz ponora i s ukupnuh 7:2 izborio prolazak u iduće kolo kvalifikacija

šm

U uzvratnom dvoboju 2. kola kvalifikacija za Ligu prvaka nogometaši Dinama odigrali su 2-2 (0-2) na gostovanju u izraelskoj Be'er Shevi kod Hapoela te ukupnim rezultatom 7-2, zahvaljujući uvjerljivoj 5-0 pobjedi u Zagrebu, izborili mjesto u 3. kolu.

31.07.2018. u 17:50

Hapoel je u prvom poluvremenu došao do vodstva 2-0 pogotkom Johna Ogua u 14. minuti i autogolom Petra Stojanoviča u 34. minuti. Početkom drugog dijela Dinamo je u pet minuta došao do izjednačenja, a strijelci su bili Mario Budimir u 49. minuti i Izet Hajrović u 54. minuti.

Izraelci će svoj europski put nastaviti u 3. kolu kvalifikacija za Europsku ligu, a Dinamo u 3. kolu kvalifikacija za Ligu prvaka čeka boljeg iz dvoboja kazahstanske Astane i danskog Midtjyllanda. U prvom susretu Astana je slavila sa 2-1, a uzvrat u Danskoj je na rasporedu u srijedu, s početkom u 19 sati.

Dinamo će 7. ili 8. kolovoza, u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka, gostovati u Astani ili Herningu. Uzvratna utakmica bit će odigrana na Maksimiru 14. kolovoza.

--------------------------------------------------------

Kraj utakmice. Hapoel i Dinamo su remizirali 2:2, ali Dinamo s ukupnih 7:2 ide dalje.

---------------------------------------------------------

95' - Ogu radi prekršaj na Gojaku na centru, ali nema drugog žutog kartona za veznjaka.

93' - Dugi napad Izraelaca koji nakon gužve u kaznenom prostoru završava Nwakaeme udarcem u ruke Zagorcu.

92' - Gavranović prijeti s ruba kaznenog prostora i gađa malo preko vratnice.

89' - Biton ubacuje, ali Zagorac je ponovno koncentriran.

Pet minuta nadoknade.

87' - Šunjić čvrsto starta na Einbindera koji se krenuo obračunati s veznjakom Dinama, ali ga je francuski sudac uspio smiriti.

83' - Melikson zaradio opomenu zbog čvrstog starta na Ademija .

Odmah ga mijenja trener i uvodi Zrihena.

82' - Fiolić mijenja Hajrovića.

79' - Sudar Sahara i Théophile-Catherinea i još jednom mora odreagirati liječnička služba. Obojica mogu nastaviti utakmicu.

77' - Šunjić ulazi kod Dinama, a na klupu ide Olmo.

76' - Ben Basat ide iz igre, a Sahar je ušao.

73' - Korner za Dinamo nakon ubačaja Hajrovića koji sam izvodi udarac iz kuta. Biton dobro postavljen na prvoj vratnici.

72' - Zamjena kod Hapoela. Nervozni Maman je izašao, a Ezra, koji  je u Zagrebu bio starter, ulazi s klupe.

70' - Olmo se još jednom sjurio u protivnički kazneni prostor, no ne uspijeva kvalitetno zahvatiti loptu i puca pored gola.

68' - Još jedan dobar napad Dinama koji se razigrao. Gavranović je zakomplicirao situaciju. Gojak je ostao ležati na travnjaku nakon čega je Olmo pokušao zaustaviti igru na centru. Odgurnuo ga je Maman koji je zaradio žuti karton no na kraju sudac pokazuje žuti karton i Ademiju .

61' - Basat zabija za novo vodstvo Izraelaca, ali pogodak je poništen zbog zaleđa.

59' - Ademi je ostao ležati na travnjaku nakon skoka Mamana. Pridigao se kapetan Dinama i moći će nastaviti utakmicu.

58' - Olmo iz daljine gađa pored gola.

56' - Budimir izlazi iz igre, a Gavranović je ušao na njegovo mjesto.

53' - Melikson ubacuje, a Dilaver čisti u korner. Opasan ubačaj. Budimir izbacuje u novi  korner koji boksa Zagorac.

Dinamo se otvara preko Gojaka i Olma. Budimir spušta i Hajrović je miran u egzekuciji. Zakucava loptu u mrežu i to je GOOOOOOOOL za izjednačenje

49' - Fantastična lopta Olma u prostor za Budimira koji klizećim startom ubacuje loptu u Goreshevu mrežu. Dinamo je zabio GOOOOOOOL i smanjio zaostatak na 2:1

48' - Hajrović je dugo vukao loptu i osvojio puno prostora, ali loše ubacuje.

46' - Počeo je drugi dio utakmice.

---------------------------------------------------------------------------------

Kraj prvog poluvremena. Sudac Letexier završava prvi dio bez ikakve nadoknade. Dinamo gubi 2:0, ali i dalje ima prednost od 5:0 iz prve utakmice.

43' - Prijete Oršić i Budimir, ali napadač je neprecizan.

42'  - Hajrović s pet metara ne uspijeva prebaciti Goresha nakon izvrsnog solo prodora Olma koji je pretrčao pola terena prije nego je s lijevog krila prebacio loptu na desno.

40'  - Leovac čisti nakon slobodnog udarca. Biton prijeti iz daljine, ali preko gola.

39 ' - Melkinson još jednom ubacuje, a udarac Mamana završava u bloku.

Leovac zarađuje žuti karton.

36' - Budimir prijeti, ali uz zaleđe.

34' - Još jedna loša reakcija obrane Dinama. Ademi je zakuhao na centru. Melkinson je ubacio, Theophille-Catherine nije uspio očistiti, a loptu u vlastitu mrežu šalje Stojanović. GOOOOOOL i Hapoel vodi 2:0 . Izraeli su gol pripisali Mamanu, iako je Stojanović ubacio loptu u mrežu.

32' - Nwakaeme još jednom prijeti, ali Zagorac ponovno dobro postavljen.

31' - Zaiskrilo između Bittona i Budimira, ali je ostalo na prepirci.

30' - Još jedan igrač Hapoela zarađuje žuti karton. Einbinder na centru radi prekršaj na Olmu za što je sankcioniran .

27' - Nwakaeme ubacuje, lopta prenesena do Melkinsona čiji udarac lako brani Zagorac. Tražili su tu i igranje rukom igrači Hapoela, ali sudac nije vidio ništa spornog.

25' - Griješe Olmo i Ademi i guraju Nwakaemea u još jednu opasnu situaciju, ali Dinamo se brani. Puno pogrešaka kod postavljanja i iznošenja lopte radi Bjeličina momčad. Dinamo puno neuvjerljiviji nego u prvoj utakmici.

22' - Nwakaeme još jednom dobro puca, ali fantastična parada Zagorca koji dobro reagira i boksa i nakon kornera.

21' - Ben Basat zarađuje javnu opomenu zbog simuliranja .

18' - Korner za Oršića koji ubacuje. Na drugoj vratnici Hajrović dolazi do lopte i još jednom gađa preko gola.

16' - Još jednom je "zaplivala"Modra obrana. Igrač Hapoela je izbjegao zaleđe, ali Nwakaeme ne uspijeva zabiti.

14' - Opasna situacija pred Dinamovim golom. Ubačaj s lijeve strane dolazi do Nigerijca Nwakaemea koji puca loše i iznuđuje korner iz kojeg Hapoel zabija GOOOOOOL. Izraelci vode 1:0 golom Ogua .

11' - Još jedan pokušaj Hajrovića iz daljine.

9' - Izvrsno otvaranje Dinama. Budimir je izborio loptu na centru i ostavio je za Olma koji navlači nekolicinu igrača na sebe i iznuđuje prekršaj u opasnoj zoni dok je igrač Hapoela, Ogu, požutio.

Slobodni udarac izveo je Hajrović koji iznuđuje korner nakon što igrač iz živog zida blokira udarac.

7' - Melikson dobro ulazi s desnog krila u sredinu, ali mlak udarac brani Zagorac

6' - Zaiskrilo je na travnjaku nakon što je Leovac napucao loptom izraelskog igrača nakon sučevog zvižduka na što je ovaj burno odreagirao, ali obojca su proššla s usmenom opomenom.

5' - Prva prijetnja Dinama. Hajrović puca preko gola s nekih 20-tak metara nakon što se Gojak dobro izborio za poziciju osvojivši loptu na centru.

1' - Počeo je uzvrat između Hapoela i Dinama. Bjelica nije napravio nijednu zamjenu u odnosu na prvi susret.

Domaćin prijeti prvi nakon zakašnjelog starta Theophille-Catherine, ali Nwakaeme puca loše.

-------------------------------------------------------------------------

Malo nas dijeli od početka uzvratne utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka, a ovo su sastavi s kojima treneri počinju utakmicu.

Hapoel: Goresh - Maman, Biton, Tzedek, B. Bitton - Melikson, Ogu, Einbinder - Ohayon, Nwakaeme, Ben Basat

Dinamo: Zagorac - Leovac, Theophille-Catherine, Dilaver, Stojanović - Ademi - Oršić, Olmo, Gojak, Hajrović - Budimir

--------------------------------------------------------------------------

Zagrebački Dinamo je u  prve dvije utakmice sezone pokazao dva lica. U prvoj utakmici protiv današnjeg protivnika pokazali su izvrstan napadački nogomet, deklasiravši Hapoel s visokih 5:0 što bi samo po sebi trebalo garantirati prolazak u idući krug kvalifikacija za najelitnije klupsko nogometno natjecanje na svijetu.

Koliko su u prvom susretu pokazali sve snage, druga je utakmica, susret protiv Rudeša, razotkrila slabosti koje Nenad Bjelica mora riješiti u nastavku sezone, iako treba biti pošten i reći da je neriješeno protiv Rudeša kiks, treba i spomenuti da je Osječanin na klupi Dinama napravio nešto što prije njega nitko nije: zamijenio je svih 11 igrača u odnosu na taj prethodni susret s Hapoel Beer Shevom.

"Napravili smo odličan posao u Zagrebu, ali znamo da je Hapoel iznimno kvalitetna ekipa. Ekipa su koja je posebno dobra u napadu. Ispred nas je teška uzvratna utakmica, 90 minuta borbe i trebamo dati maksimum. Prva utakmica je bila gotovo savršena i trebamo ponoviti isto to ovdje na Turner stadionu"  – rekao je Bjelica te se osvrnuo na promjene:

"Imamo kvalitetan kadar i velik broj igrača i svi će oni dobiti priliku igrati kod mene. Oni koji su igrali protiv Hapoela na Maksimiru dobili su slobodno u prvenstvu jer trebamo te igrače za ovu utakmicu, a odmorili smo ih tako da budu odmorni i svježi za uzvrat. Vjerujem da ćemo prezentirati ponovno dobru igru".

Trener Modrih se osvrnuo i na prethodnu pobjedu koja je ostvarena lakše od očekivanog.

"Hapoel je sigurno puno bolja momčad nego što su pokazali u prvom susretu. Mi smo bolje odigrali u toj utakmici i ne bih nikoga kod njih krivio za taj visoki poraz. Imaju puno dobrih igrača, posebno zanimljivih brzih igrača koji imaju kvalitetu i potencijal igrati u jakim europskim klubovima".

Iako protiv Rudeša nisu uspjeli prikazati lepršavu, okomitu i napadačku igru koja ih je krasila na otvaranju sezone, Bjelica ima vjere u momčad i od Dinama želi napraviti respektabilnu europsku momčad.

"Hapoel je jako dobra momčad, ali mi razmišljamo pozitivno i vjerujem da ćemo pokazati sutra koliko smo mi dobri. Ne volimo da se ljudi s nama sprdaju tako da ćemo sigurno napraviti sve da ne budemo sprdnja u Europi. Želim da se moja ekipa bori kao u prvoj utakmici. Svaku utakmicu idemo na pobjedu, a i ovdje smo došli pobijediti. Isto tako, želim da moji igrači daju sve od sebe i to je moj zahtjev prema njima. Neće biti lako, ali morat ćemo biti bez greške u obrani i u ovom susretu" - rekao je trener Dinama pred uzvratni susret.

Dinamovo gostovanje u Izraelu i uzvratni susret protiv Hapoela pratite na našem portalu od 19 sati.