SPEKTAKL U MOSKVI

SRBIJA ISPALA SA SP-A Brazil im nije dao nikakvu šansu, tko će im sada biti kriv?

šm

Nogometaši Brazila i Švicarske plasirali su se u osminu finala iz E skupine Svjetskog prvenstva nakon što su Brazilci u Moskvi svladali Srbiju s 2-0, dok su u Njižnem Novgorodu Švicarci i Kostarikanci odigrali 2-2.

27.06.2018. u 18:43

Nakon što nisu iskoristili dvije prigode Brazilci su poveli u 36. minuti. Coutinho je uputio odličnu loptu između dva stopera, a Paulinho je sa 13 metara lobao istrčalog vratara Stojkovića.

Prethodno, u 25. minuti, Neymarov udarac iz blizine brani Stojković, a u 29. Gabriel Jesus je mogao zatresti mrežu, ali je u posljednji trenutak njegov pokušaj blokiran.

Prvu prigodu u nastavku imao je Brazil, u 57. minuti. Nakon dobrog kontranapada Neymar je utrčao u 16-erac i pucao sa deset metara iskosa, ali na prvoj stativi je spreman vratar Stojković.

Nakon toga dvije odlične šanse za Aleksandra Mitrovića. U 61. minuti ubacio je Rukavina, a Mitrović puca glavom iz blizine, ali mrežu Brazilaca spašava stoper Thiago Silva. Četiri minute kasnije opet je ubacio Rukavina, a Mitrovićev pokušaj glavom zaustavlja vratar Alisson.

Nakon propuštenih prilika stigla je kazna u 68. minuti iz kornera. Neymar je ubacio na prvu vratnicu, a Thiago Silva glavom pogađa za konačnih 2-0.

SRBIJA - BRAZIL 0-2

SRBIJA: Stojković, Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov, Tadić, Ljajić (Živković, 75), Milinković-Savić, Matić, Kostić (Radonjić, 82), Mitrović (Jović, 90).

BRAZIL: Alisson, Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo (Felipe Luis, 10), Paulinho (Fernandinho, 66), Casemiro, Coutinho (Renato Augusto, 80), Willian, Gabriel Jesus, Neymar.

STRIJELCI: 0-1 Paulinho (36), 0-2 Thiago Silva (68).

SUDAC: Alireza Faghani (Iran)

STADION: Otkritje Arena

GLEDATELJA: 44.000

Tijek utakmice:

Iranski sudac odsvirao je kraj. Nije bila  ljepotica, ali ispada da su Brazilci došli do rutinske pobjede. S vodećeg mjesta skupine izborili su drugi krug dok Srbija napušta Rusiju.

-----------------------------------------------------------------

92' - Žiković ulazi s desne strane i puca pored gola.

90'  - Igra se tri minute nadoknade.

89' - Opet dobra kontra Brazila. Fernando Augusto je povukao i daje na drugu stranu do Neymara koji opet oklijeva i umjesto udarca komplicira.

Mitrović ide van, a Jović ulazi.

Švicarska je povela golom nesuđenog hrvatskog reprezentativca Josipa Drmića i vodi 2:1.

86' - Još jedna vrhunska prilika za Neymara, ali još bolja obrana Stojkovića.

83' - Willian još jednom nezaustavljiv po desnoj strani. Opet probija i ubacuje, ali njegovi suigrač su opet ne raspoloženo. Neymar se još jednom ne upisuje u strijelce.

82' - Kostić je izašao, a Radonjić ušao na njegovo mjesto.

79' - Matić prima na prsa u kaznenom Brazila i pokušava iz okreta. Gađa neprecizno. Prekid koristi Tite kako bi napravio i posljednju zamjenu. Coutinho je izašao, a Renato Augusto je ušao na njegovo mjesto.

70'- Mitrović je požutio .

Felipe Luiz izvrsn gađa iz daljine, Stojković opet siguran.

Costa Rica je u međuvremenu izjednačila Brazil je s ovakvim raspletom vodeća momčad skupine što im donosi teži ždrijeb u nastavku natjecanja.
67' - GOOOOOOOOOL. Brazil iz prekida povečava prednost. Silva se diže i zabija za 2:0 .

65' - Još jedna prilika za Mitrovića koji glavom puca točno u ruke golmana. Osječa Tite da njegova momčadi ima problema i poseže za zamjenom.PAulinho ide van, a defenzivni vezni Fernandinho je ušao.

64' Srbi pojačavaju pritisak i redaju napade pred Alissonovim golom. Kolarov, Tadić, Mitrović svi oni pokušavaju, ali nema gola.

61' - Vrhunska prilika za Srbiju. Rukavina probija i ubacuje pred Alissona koji skreće loptu u Mitrovića od kojeg se to odbija natrag u čvrsti stisak Alissonovih ruku.

55' - Miranda zamalo šalje loptu u vlastitu mrežu. Kolarov izvodi udarac iz kuta, ali loše. Brazil se brzo otvara, ali Neymar još jednom ne uspijeva svladati Stojkovića.

53' - Dobra kontra Srbije, ali Ljajić daje lošu povratnu loptu.

52'  - Oštar ubačaj Wiliana, no unutar pet metara nema nikog od njegovih suigrača .

49'  - Matić je zaradio prvi karton u nastavku.

46' - Krenulo je drugih 45 minuta. Srbija mora po izjednačenje i preokret u protivnom idu kući.

------------------------------------------------------------

Završilo je prvo poluvrijeme. Slabih 45 minuta na Otkrytiye Areni nakon kojih zadovoljniji mogu biti Brazilci.

-------------------------------------------------------------

47' - Neymar pokušava nakon proigravanja petom Felipe Luisa. Udarac iz kuta 16 m ide malo preko gola.

Paulinho u idućem napadu gađa iskosa bezopasno po Stojkovića.

45' - Igrat će se dvije minute nadoknade.

40' - Novi korner za Ljajića. Boksa Alsson, a Kolarov je neprecizan.

36'  - Brazil vodi. GOOOOOOOOOOL . Coutinho s centra fantastično asistira za Paulinha koji prebacuje Stojkovića i donosi Brazilu prednost od 1:0.

Švicarska je također povela. Džemaili zabija za 1:0

34'  - Prilika za Srbiju. Mitrović pokušava polu škaricama nakon ubačaja Tadića.

Stojković griješi, ali Neymar ne uspijeva pronaći prostor za udarac.

32'  - Prekršaj na Neymaru. Ljajić ga je pomeo i zaradio

29' - Nova prilika za Jesusa koji je izbjegao zaleđe, fintira i šalje igrača po "burek", ali nije zabio.

25'- Nova šansa za Brazil. Gabriel Jesus je zadržao loptu u kaznenom prostoru za Neymara koji se sjurio i pucao, ali Stojković izvrsno brani.

Dosta spora utakmica bez pravog ritma. Ulog je velik tako da je oprezan pristup očekivan.

U drugoj utakmici također nema golova.

22' - Korner za Srbiju izvodi Ljajić koji gađa Matića, a Alisson čisti.

20' - Korner za Brazil. Srbi imaju prednost u visini tako da je očekivano izvedena kratka kombinacija.

18' - Dubinska lopta Coutinha za Paulinha. Izgledalo je dobro, no u konačnici je to bila prejaka lopta.

14' - Pokušava Kostić iz daljine i iznuđuje korner.

Kolarov loše ubacuje, ali nastavljen napad Srbije. Vraćeno skroz do golmana.

10' - Problemi za Brazil. Marcelo se ozlijedio i morao je napustiti travnjak. Felipe Luiz je dobio neočekivanu priliku.

7' - Prvi nalet Srbije. Rukavina probija stranu, ali nije bio dobar ubačaj. Danas je dobio priliku umjesto Ivanovića.

Suđen prekršaj Mitrovića u napadu.

4' - Još jedna prilika za Brazil. Gabriel Jesus se sjurio sam prema golmanu, ali Stojković dobro pokriva prvi kut. Ponovljena snimka je pokazala da je napadač Brazila bio u zaleđu dobra dva metra.

2' - Prva prilika na utakmici. Bazil dobro pritišće i ne dozvoljava Srbiji da iznese loptu. Neymar se sjurio prema golu dao za Coutinha koji s 18 m pogađa svog igrača i sudac dosuđuje zaleđe.

1' - Počela je utakmica.

---------------------------------------------------

Sudac Faghani izveo je igrače na travnjak. Desetak minuta dijeli nas od početka utakmice.