PRAVA DRAMA

NIŠTA OD BRONCE Barakude izgubile od Crne Gore

ig

U susretu za treće mjesto na europskom prvenstvu u Budimpešti hrvatska vaterpolska reprezentacija je izgubila od Crne Gore s 9:10 (3:1, 4:2, 1:4, 1:3).

26.01.2020. u 16:56

Nažalost, hrvatski vaterpolisti nisu se uspjeli oporaviti nakon poraza u polufinalu od Španjolske (8:9) i porazom od Crne Gore zaključili su europsku smotru.

Hrvatska je u tri navrata imala i četiri gola prednosti (6:2, 7:3, 8:4), no nije to uspjela obraniti. Crna Gora je uspjela preokrenuti rezultat, a minutu prije kraja i povesti s 10:9. Hrvatska je imala napad za produžetak, ali Maro Joković nije bio precizan.

Crnu Goru je do pobjede predvodio Aleksandar Ivović s pet golova, dok su u hrvatskim redovima najefikasniji bili Loren Fatović, Maro Joković i Josip Vrlić s po dva gola.

Bio je to čak peti poraz hrvatskih vaterpolista u šest susreta za broncu na europskim prvenstvima.

Hrvatska je tako ostala na četiri medalje osvojene na europskim prvenstvima. "Barakude" su osvojile zlato (2010), dva srebra (2003, 1999) i broncu (2018).

U finalnom susretu snage će odmjeriti Mađarska i Španjolska.

Mađari su rekorderi s 12 zlata, dok su Španjolci u dva dosadašnja finala oba puta poraženi.

KRAJ UTAKMICE

8' Gotovo je, Crnogorci su pobijedili sa 10:9.

7' Nevjerojatno! Crna Gora preuzela vodstvo! Samo minuta preostaje u utakmici!

6' Izjednačenje Crne Gore! Pogodak Spajića s minutom do kraja.

5' Tucak traži drugi time-out.

4' Pogodak preko vratnice za Crnu Goru.

2' Fatović pogađa s dva igrača više! Rezultat je sada 9:7.

1' Prvo plivanje za Crnogorce večeras. Sjajna obrana Marcelića.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

8' Crnogorci smanjuju prednost na 1 razlike. Vratili su se u utakmicu kao i u prošlom dvoboju.

7' Obostrano isključenje u napadu Hrvatske, van idu Joković i Vidović

5' Još jedan pogodak Ivovića za 8:6, majstorski lobira preko obrane Hrvatske.

3' Crna Gora zabija za 8:5

2' Isključenje Čučkovića, sedmi igrač više za Hrvatsku. Pogodak Vrlića

1' Pogodak Ivovića u kontranapadu i smanjenje na 7:4.

KRAJ DRUGE ČETVRTINE

8' Još jedno isključenje u obrani Hrvatske. Marcelić sjajno brani.

7' Novi gol Lončara za plus četiri.

6' Odgovor Crnogoraca i pogodak za 6:3, zabija Ivović iz daljine.

6' Prvi time-out Tucaka. Lončar zabija za 6:2.

5' Odlična obrana Lazovića!

5' Četvrti igrač više za Hrvatsku, pogodak Bukića za tri pogotka prednosti.

3' Pogodak i podizanje prednosti na 4:2 sjajnom akcijom Vrlića.

1' Opet agresivno otvaraju Crnogorci, kontrafaul Barakuda. Drašković pogađa i smanjuje prednost Hrvatske na 3:2.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

8' Prvi gol Crne Gore, zabija Ivović. Vukičević ulazi u igru i zabija za povratak na dva gola prednosti!

7' Neuspjeli vanjski šut nakon sjajnog bloka Marcelića.

6' Ponovo je Macan u igri, prva obrana Lazovića

5' Još jedan savršen peterac Jokovića. Barakude preuzele prednost od 2:0.

4' Crnogorci teško pronalaze rješenja, odličan blok Jokovića.

2' Joković sjajno pogađa peterac. Krenuli smo s prednošću u borbi za broncu!

1' Barakude osvajaju prvu loptu, sjajno pliva Bukić.

UŽIVO

Uoči posljednje četvrtine u prošlom susretu s Crnom Gorom Barakude su vodile s 20:5, ali na koncu su jedva osigurali pobjedu izgubivši posljednju četvrtinu s 1:5.

Izbornik hrvatske vaterpolske reprezentacije Ivica Tucak komentirao je kako je do problema u dvoboju sa Španjolcima došlo zbog manjka koncentracije:

"Nije kondicijska pripremljenost u pitanju iako smo sad svi pomalo umorni. Mislim da smo kondicijski jako dobro spremni, nego dolazilo je do opuštanja, ponekad je ponestalo mirnoće i koncentracije, a u dvoboju sa Španjolcima detalji su odlučivali, jedna lopta, jedan gol", rekao je Tucak i nadodao:

"Radilo se o nekoliko odbijenih lopti, pa je dosuđena topljena lopta Garciji u protunapadu, nakon čega smo mi primili gol. Potom nedosuđeni peterac na Bušlji. Mi smo znali da njima ne možemo dati 13-14 pogodaka, da će biti čupavo".

"Nastojat ćemo zatvoriti Ivovića kao i u prvoj utakmici kad nam je to pošlo za rukom, Jokoviću ponajviše. Kombinacijom jakog presinga i aktivne zone nastojat ćemo omesti napadačke planove suparnika", rekao je Tucak.

Susret možete pratiti na portalu Direktno od 17:30.