UTAKMICA TREĆEG KOLA

UVJERLJIVI VATRENI Hrvatska zabila tri pogotka i slavila protiv Malte!

rj

Hrvatski nogometaši pobijedili su na riječkoj Rujevici Maltu s 3:0 (0:0) u trećoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022.

30.03.2021. u 20:15

Strijelci su u pobjedi Vatrenih bili Ivan Perišić (62), Luka Modrić (76pen) i Josip Brekalo (90).

Hrvatska se poprilično namučila s Maltom, a pobjeda je izborena tek sredinom drugog dijela kada su u igru ušli upravo strijelci Modrić, Perišić i Brekalo.

U ostalim utakmicama skupine H selekcija Cipra priredila je iznenađenje pobijedivši kod kuće Sloveniju sa 1:0. Pogodak odluke zabio je Ioannis Pittas u 42. minuti.

Slovačka je kod kuće svladala Rusiju s 2:1 i dodatno zakomplicirala situaciju u skupini. Pogotke su za Slovake dali Skriniar (38) i Mak (74), a za Rusiju Fernandes (74)

Hrvatska i Rusija vode sa po šest bodova, Slovačka ima pet, Cipar četiri boda, Slovenija tri, a Malta jedan bod.

Kvalifikacije se nastavljaju 1. rujna kada Hrvatska gostuje u Rusiji.

TIJEK UTAKMICE:

90' GOOOOOOOL!  Na samom kraju utakmice pogodak je zabio i Josip Brekalo, a sve na asistenciju Ivana Perišića. Hrvatska je slavila 3:0.

77'GOOOOOOOOOL!!!   Modrić zabija iz jedanaesterca. Hrvatska vodi 2:0!

76' Dosuđen je jedanesterac za Hrvatsku!!

72' Utakmica je živnula poslije pogotka Hrvatske

62' GOOOOOOOOL!!!  Ivan Perišić zabija za Hrvatsku!

54' U igru ulaze Modrić i Perišić umjesto Badelja i Budimira

52' Oršić je pokušao prebaciti loptu preko malteškog vratara, ali ga je nažalost pročitao i zaustavio u namjeri

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' Hrvatska je završila prvo poluvrijeme bez pogotka.

43' Bilo je burno u jedanaestercu Malte. Sudac je ipak sudio prekršaj u napadu i tako spasio naše protivnike...

42' Utakmica prolazi bez većih prilika s obje strane

31' Vlašić se ponovno našao u solidnoj prilici, ali ovog puta nije uspio ni pucati u okvir gola

28' Utakmica se pomalo primirila, no Hrvatska i drži dominaciju u igri

19' Juranović se našao u nezgodnoj situaciji te je moguće igrao rukom, srećom jedanaesterac nije dosuđen

14' Mario Pašalić se također našao u dobroj situaciji, pogodio je gredu

6' Vatreni dominiraju na početku utakmice u posjedu i inicijativi

2' Vlašić je već u drugoj minuti utakmice bio u sjajnoj situaciji, ali nažalost lopta je završila s druge strane mreže

1' Počela je utakmica u Rijeci

SASTAVI:

Hrvatska: Livaković - Juranović, Ćaleta-Car, Vida, Melnjak - Badelj, Kovačić - Vlašić, Pašalić, Oršić - Budimir

Malta: Bonello - Shaw, Pepe, S. Borg - J. Mbong, Guillaumier, Kristensen, Camenzuli - Teuma, S. Pisani - Satariano

RANIJE: "Ne smijemo potcijeniti Maltu to je utakmica iz koje očekujemo tri boda", izjavio je u ponedjeljak na konferenciji za novinare hrvatski izbornik Zlatko Dalić najavljujući kvalifikacijsku utakmicu za SP 2022.

"Čeka nas utakmica iz koje tražimo tri boda, mi smo favoriti, bolji smo u svi segmentima igre, oni nam mogu parirati s borbenošću, ali ne smijemo ih potcijeniti. Vodili su protiv Slovačke 2:0, s Rusijom su imali aktivan rezultat do zadnje minute", rekao je Dalić, istaknuvši kako promjene u sastavu za sutrašnju utakmicu ne znače da potcjenjuje suparnika.

"Što se tiče sastava odmorit ćemo neke igrače, to će sigurno biti Luka Modrić koji će za početak biti na klupi. Vidjet ćemo što će biti s Perišićem i Brozovićem. Želimo staviti manje potrošene igrače, ne zato što potcjenjujemo Maltu nego da stavimo svježije igrače", dodao je izbornik.

"Krenut ćemo s Juranovićem i Melnjakom, Vrsaljko se dosta potrošio, isto i Barišić, Kramarić je čim je ušao krivo stao i pustili smo ga doma da se liječi. Budimir će biti u špici jer nemamo drugog napadača. Još ćemo vidjeti kod stopera u kakvom su stanju Lovren i Vida, ali tko god da bude igrao morat će dati maksumum, nije da smo puni sampopuzdanja. Luku ću koristiti ako budem trebao", pojasnio je promjene u sastavu Dalić.