NAŽALOST, POKAZALI SU PREMALO

Hrvatska izgubila od Francuza, protiv Engleza za prestiž!

mn

Nakon loše igre i poraza od Rumunjske u prvoj utakmici, Hrvatska se u petak susreće s novom preprekom. Suparnik od 21 sat jaka je Francuska, a radi se možda i o prvom favoritu prvenstva. Kao i njihova A selekcija, mladi Francuzi imaju dovoljno top igrača za najmanje dvije podjednake postave.

21.06.2019. u 22:04

Pred Hrvatskom je još utakmica protiv Engleza, nažalost samo za prestiž jer su ovim porazom Gračanovi izabranici ostali bez prilike da se bore za medalje.

90'  Kraj utakmice.

86' Izlazi Luka Ivanušec koji je fenomenalno minutu ranije prošao kroz cijelu francusku obranu, ali nitko mu se nije ponudio na povratnoj lopti, a u igru je ušao Alen Halilović.

81'  Kulenović je ponovno dobio loptu u prostor, ali francuski vratar je na vrijeme istrčao.

72' Ivanušec je prošao po desnoj strani, odigrao povratno za Vlašića koji je pucao u blok, na odbijenoj lopti je Uremović koji pokušava iz okreta, ali slabo.

69' Gračan je pogodio s promjenama jer je Hrvatska živnula. Kulenović je pogodio vratnicu.

65' Hrvatska se malo probudila. Vlašić prijeti.

64' Izmjene i kod Francuza. Ušli su Houssem Aouar i Romain Del Castillo, a izašli su Olivier Ntcham i Marcus Thuram.

63' Gračan promjenama pokušava razbuditi Hrvatsku. Umjesto Murić ušao je Josip Brekalo.

55'  Ušao je napadač Sandro Kulenović, igru je napustio Marin Jakoliš.

52'  Kako smo završili, takvu utakmicu gledamo i u nastavku -  inicijativa Francuza, uz pojedinačne bljeskove naših. No Vlašić ne može sam.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno, Vatreni.

DRUGO POLUVRIJEME

45' Gotovo je prvo poluvrijeme. Novo razočaranje mladih Vatrenih, no pred našima je još 45 minuta.

40'  Hrvatska izgleda malo bolje, ali ima premalo raspoloženih igrača.

33' Odlična akcija Hrvatske. Vlašić za Jakoliša koji promašuje stopostotnu priliku. Milimetri su nas djelili od izjednačenja.

28' Marcus Thuram majstorski prevario naše braniče, srećom nekako smo se izvukli.

23'  Gračanovi igrači nikako da se probude, gotovo da nisu prešli centar, dok Francuzi  od prve minute napadaju.

22' Prvi žuti karton na utakmici dobio je Marin Jakoliš zbog prekršaja na Malangu Sarru.

20' Slobodan udarac za Francuze. Srećom, Dembele s 18 metara preko gola.

14' I nakon vodstva Francuzi nastavljaju s napadima. Hrvatska ne izgleda dobro.

8' Nažalost, Hrvatska gubi 1:0. Dembele je nadskočio Borevkovića i precizno pogodio suprotni kut.

6' Kone se  driblingom riješio Sose i protutnjao po desnoj strani, ali ga je Katić u zadnji trenutak izbacio iz ravnoteže

1'  Počela je utakmica u San Marinu.

Završena je prva utakmica 2. kola skupine C Europskog prvenstva za nogometaše do 21 godine, u kojoj igra i Hrvatska, Rumunjska je u Ceseni svladala Englesku sa 4-2 (0-0).

Poznati su sastavi Francuske i Hrvatske. U odnosu na utakmicu protiv Rumunjske, hrvatski izbornik Nenad Gračan u početni sastav ubacio je tri nova igrača.

Ozlijeđenog  Josipa Brekala zamijenio je Luka Ivanušec, a u prvih 11 našao se i branič  Rio Avea Toni Borevković, kao i Rijekin Robert Murić koji se u početnom sastavu našao umjesto kapetana Alena Halilovića