UEFA priredila veliko iznenađenje Dinamu: Sudi im čovjek koji je razbjesnio Hrvate na Euru

js

Dinamo u srijedu gostuje kod RB Salzburga u trećem kolu Lige prvaka.

21.10.2024. u 11:01

UEFA je odredila da će glavni djelitelj pravde na utakmici u srijedu od 21 sat biti Nizozemac Danny Makkelie. Pomoćnici će mu biti Hessel Steegstra Jan de Vries, a četvrti sudac bit će Joey Kooij. Glavni VAR sudac je Dennis Higler, a njegov pomoćnik Rob Deperink

Podsjetimo, Makkelie je izazvao bijes Hrvata nakon Eura i utakmice Hrvatske i Italije. Nizozemac je utakmicu u kojoj je Hrvatska vodila 1:0 produžio za osam minuta, a Talijani su upravo u zadnjoj minuti izjednačili. Hrvatska bi pobjedom prošla skupinu, a ovako su završili svoj put na natjecanju.

Nizozemac je nakon te utakmice poslan kući na hlađenje i nije sudio nijedan susret na Euru. Službeno objašnjenje ipak nije bilo ovih osam minuta, već činjenica da odmah nije dosudio jedanaesterac za Hrvatsku, već je morao čekati VAR. Podsjetimo, Luka Modrić je promašio jedanaesterac, ali je u nastavku akcije zabio.

'Volimo da suci samostalno donose odluke'

"Sama činjenica što Makkelie nije odmah pokazao na bijelu točku predstavlja veliku pogrešku, naročito ako se uzme u obzir da je bio jako dobro postavljen. Da se razumijemo, to je bila savršena intervencija VAR-a, ali mi više volimo da suci samostalno donose odluke, posebice ako su u odličnoj poziciji za vidjeti spornu situaciju", rekao je tada šef UEFA-inih sudaca Roberto Rosetti.

Dinamo objavio vijest koja je izazvala burnu reakciju navijača: 'Pa u 21. stoljeću smo'

Dodajmo da se Dinamo nalazi na 28. mjestu Lige prvaka, a 24. pozicija vodi dalje u doigravanje. Nakon teškog poraza od Bayerna (2:9) uslijedilo je odlično izdanje protiv Monaca (2:2), no ostaje žal jer je Dinamo vodio 2:0 i mogao je do pobjede.