POLICIJA IMALA PUNE RUKE POSLA

Turci nakon poraza napravili kaos: Razbijali sve pred sobom i to čak u dvije države

av

Turski navijači teško su podnijeli subotnji poraz od Nizozemske u četvrtfinalu Europskog nogometnog prvenstva u Njemačkoj.

07.07.2024. u 13:29

Nakon poraza rezultatom 2:1 razočarani turski navijači svoj bijes prelili su i na ulice Berlina. Tako su se dvije velike skupine navijača srele na jednoj berlinskoj ulici i pokrenule opći kaos.

Još nije jasno kako je točno došlo do napada, no po priči očevidaca vjerojatno su nizozemski navijači uputili par provokacija u smjeru Turaka. Onako ljuti nakon poraza Turcima nije bilo potrebno puno da krenu u masovnu tučnjavu.

Zanimljivo je da se cijela priča iz Njemačke prelila i na nizozemske ulice. Najžešće je bilo u Eindhovenu gdje je bio velik broj turskih navijača. Snimke sukoba odmah su se pojavile na društvenim mrežama, a i njemačka i nizozemske policija imale su pune ruke posla.

Potpuni preokret

Podsjetimo, Nizozemska je rezultatom 2:1 izborila nastup u polufinalu Europskog prvenstva gdje ih čekaju Englezi koji su u subotu popodne nakon penala bili bolji od Švicaraca.

Iako je u posljednju utakmicu četvrtfinala Nizozemska ušla kao favorit u susret je bolje ušla Turska koja je golom Sameta Akaydina u 35. minuti stigla do vodstva da bi u nastavku utakmice Nizozemska preokrenula.

Nizozemci preokretom do polufinala: Pokazali napadačke vještine i spremni su za susret s Englezima

Prvo je u 70. minuti izjednačio Stefan de Vrij da bi potom u 76. minuti Mert Muelder zabio autogol i donio slavlje Nizozemcima i plasman u među najbolje četiri momčadi starog kontinenta.