SKOČILI SU NA DRUGO MJESTO

TUNIS - AUSTRALIJA 0:1 Prvi bodovi za najmlađu momčad u Katru, zakomplicirala se situacija u skupini

lč/h

Nogometaši Australije upisali su minimalnu, 1:0 pobjedu protiv Tunisa, u ogledu drugog kola skupine D na svjetskom prvenstvu kojem je domaćin Katar.

26.11.2022. u 13:00

Australci su do pobjede došli golom u 23. minuti kada je spretno glavom reagirao Mitchell Duke, dok je za njih od prve minute zaigrao rođeni Zagrepčanin i bivši igrač Dinama i Lokomotive Fran Karačić

Australci su došli do treće pobjede uopće na mundijalima, svladavši čvrsti Tunis s 1:0, a za Socceroose je sada jasno da će priliku za osminu finala tražiti u dvoboju s Danskom.

Tunižani su nakon remija s Dancima danas odigrali puno slabije, bili su previše defenzivni do gola Australaca, te prejalovi u napadu u ostatku utakmice.

Napadački pristup i preuzimanje rizika donio je Australcima gol u 23. minuti. S lijeve strane ubacio je Goodwin, lopta je okrznula tuniskog braniča i dobila čudnu rotaciju, taman dovoljnu da je napadač japanske Okayame Duke glavom sprovede u malu mrežicu.

Pred kraj prvog dijela Tunižani su konačno došli do prilike - udarac Dragera u 41. minuti klizećim startom je blokirao Souttar, da bi potom nakon prodora i povratne lopte Slitija tuniski kapetan Mksakni pucao tik pored vrata.

U drugom dijleu su ušli ponajbolji, ali ozljedama načeti, igrači obje momčadi - Ajdin Hrustić i Wahbi Khazri. U 71. minuti ubačaj McLarena sa strane zamalo je zahvatio Leckie, dok je na drugoj strani vratar Ryan obranio dva ne baš opasna šuta Tunižana.

I u nastavku su Tunižani prijetili bez izrazite prilike, a australska obrana, na čelu s gorostasnim Souttarom, sve je izdržala.

U nastavku dana, od 17 sati, u ovoj skupini D igraju Francuska i Danska. Trenutačno na ljestvici Francuska i Australija imaju po tri boda, dok Danska i Tunis imaju po jedan.

U posljednjem trećem kolu, 30. studenoga, igraju Tunis i Francuska te Australija i Danska. Oba susreta počinju u 16 sati.