Čudo je izostalo

Tuga na Camp Nou: Nemoćna Barcelona ispala, Juve prošao dalje

Direktno.hr

Juventus je prošao u polufinale Lige prvaka i pridružio se Real Madridu, Atletico Madridu i Monacu. Momčad iz Torina odigrala je 0:0 (3:0) protiv Barcelone na Camp Nou i obranila prednost iz prvog susreta.

19.04.2017. u 22:47

Španjolci su u zadnjih 15 utakmica u Ligi prvaka na domaćem terenu 15 puta pobijedili, ali veliki niz prekinula je momčad Massimilijana Allegrija. S druge strane, mreža velikog Gigija Buffona ostala je netaknuta više od 530 minuta.

Redale su se prilike u prvih 15 minuta s jedne i druge strane. Barcelona je držala posjed lopte, ali i Juventus je pokazao da se nije došao braniti na Camp Nou i igrao je hrabro i čvrsto.

U 19. minuti domaćini su imali prvu pravu priliku, no Messi promašuje nemoguće. Nakon tog pokušaja, Barcelona je preuzela inicijativu i igra se potpuno preselila na suparničku stranu.

Opalio je ponovno Messi u 31. minuti po protivničkom golu, no nije to bilo ništa što sjajni Buffon ne može obraniti. Nije bilo pogodaka nakon prvih 45 minuta, a prolazak 'blaugrane' u polufinale činio se sve više nemogućom misijom.

Na početku drugog poluvremena, pokušaj Cuadrada u 50. minuti pa dva pokušaja Messija, no nema pogodaka s nijedne strane i rezultat ostaje 0:0.

Još jedna nevjerojatna prilika Messija u 66. minuti. Argentinac promašuje gol i ne uspijeva zabiti Buffonu. Lopta jednostavno nije htjela u mrežu Talijana koja je ostala netaknuta na Camp Nou.

'Stara dama' prošla je u polufinale, a momčad Luisa Enriquea oprostila se od Lige prvaka. Barca je u desetom uzastopnom četvrtfinalu treći put ispala, dok je Juve po drugi put u tri sezone stigao do polufinala.

Od naših reprezentativaca Ivan Rakitić je za Barcelonu igrao do 58. minute kada ga je zamijenio Paco Alcacer, dok je Mario Mandžukić za Juventus odigrao cijeli susret.