2. PRETKOLO LIGE PRVAKA

Tudorov i Arsenićev Rakov slavili protiv azerskog prvaka

bkk/h

U prvim susretima 2. pretkola Lige prvaka nogometaši poljskog Rakowa su kod kuće slavili protiv Qarabaga s 3:2, dok je ciparski Aris na svom terenu deklasirao bjeloruski BATE sa 6:2.

27.07.2023. u 07:34

Poljski prvak Rakow, za koji su cijeli susret odigrali Fran Tudor i Zoran Arsenić, slavio je s 3:2 protiv azerskog prvaka Qarabaga, a do pobjede je došao u 91. minuti golom Nijemca Sonnya Kittela.

Ciparski Aris je sa 6:2 nadigrao BATE, a klub iz Limasola je postigao po tri gola u svakom poluvremenu.

Moldavski Šerif je u Tiraspolju golom Marokanca Amine Talala (28) svladao s 1:0 izraelski Maccabi Haifu.

Klaksvik s Farskih otoka je nakon senzacionalnog izbacivanja mađarskog prvaka Ferencvarosa kod kuće odigrao 0:0 sa švedskim Hackenom.

Nogometaši ljubljanske Olimpije u prvom su susretu u bugarskom Razgradu odigrali neriješeno 1-1  s domaćim Ludogorecom. Timi Max Elšnik zabio je za Olimpiju u 14. minuti, a izjednačio je Dominik Jankov u 44. minuti. Hrvatski igrač Ivan Posavec igrao je za goste do 75. minute.

Bude li Olimpija uspješna u ukupnom zbiru oba susreta, suparnik će joj biti bolji iz susreta litavskog Žalgirisa iz Kaunasa i turskog Galatasaraya iz Istanbula.