POGLEDAJTE SNIMKU

Tucak poludio zbog sporne odluke srpskog suca, sasuo mu sve u lice: 'Dođi ovdje'

kkž/h

Kontroverzna odluka srpskog suca Vojina Putnikovića potpuno je naelektrizirala atmosferu na utakmici Hrvatske i Grčke u četvrtom kolu skupine A vaterpolskog turnira na Olimpijskim igrama.

03.08.2024. u 15:16

Na početku posljednje četvrtine, pri vodstvu Barakuda od 11:9, Putniković je našem Matiasu Biljaki dosudio tzv. brutality. Biljaka je isključen do kraja utakmice, a iduće četiri minute Hrvatska je morala igrati s igračem manje, kako u obrani tako i u napadu. Razlog za ovako drastičnu kaznu bio je i ostao nejasan svima koji su gledali utakmicu. Biljaka je bio u plivanju za loptu i rukom je nehotice pogodio u glavu jednog grčkog igrača, što suci na prvu uopće nisu sankcionirali tako rigorozno.

Međutim, uslijedio je pregled snimke na kojem se vidjelo da nije to bilo tako strašno, ali Putniković je dosudio brutality i razjario našeg izbornika Ivicu Tucka. Grci su se, igrajući konstantno s igračem više, vratili u utakmicu, a Tucak je sredinom četvrte četvrtine pozvao jedan time-out tijekom kojeg se jasno moglo čuti što misli o toj spornoj Putnikovićevoj odluci.

"Onaj violence, za što mi radimo tri godine, šu*ak jedan", povikao je Tucak, zatim i zagrmio prema igračima: "Dođi ovdje! Dobit ćemo ovu utakmicu, želim ovaj karakter do kraja!" Između toga, suca Putnikovića je još "počastio" riječima: "Mamu ti je*em bezobraznu!" Tuckovu reakciju možete pogledati OVDJE.

Dramatična utakmica

Podsjetimo, u susretu 4. kola skupine A olimpijskog turnira vaterpolista, hrvatska reprezentacija je pobijedila Grčku sa 14:13 (3:3, 1:3, 7:3, 3:4) osiguravši plasman u četvrtfinale. Hrvatska je bolje ušla u susret, povela je 3:1, no Grci su zabili čak četiri gola u nizu za vodstvo 5:3. Hrvatska je početkom treće četvrtine izjednačila (5:5), a potom u završnici tog perioda igre i povela sa 11:9.

Barakude u ludoj utakmici pobijedili Grke: Hrvatska je izborila četvrtfinale OI

U posljednjoj četvrtini Grčka je izjednačila na 12:12, no Hrvatska je s dva gola Harkova dvije minute prija kraja povela sa 14:12. Grci su smanjili, a nakon što nismo realizirali igrača više imali su zadnjih 10 sekundi za remi, ali su izgubili loptu. Hrvatsku su do pobjede predvodili Konstantin Harkov sa četiri i Jerko Marinić Kragić, te Loren Fatović sa po tri gola, dok je Toni Popadić imao devet obrana. U grčkim redovima petorica igrača su zabila po dva gola.