SVAKA ČAST

Trijumfalni povratak Danija Olma kući: Zabio je gol u prvom nastupu za Barcelonu

js/h

Nogometaši Barcelone su nakon trećeg kola ostali jedina momčad s maksimalnim učinkom u novoj sezoni španjolske LaLige, a pobjednički pogodak za 2:1 na gostovanju kod Rayo Vallecana postigao je Dani Olmo u svom prvom seniorskom nastupu za katalonsku momčad.

28.08.2024. u 06:44

Barcelona je i treći put u novoj sezoni pobijedila istim rezultatom, a drugi put je to učinila nakon što je prva primila gol. Unai Lopez je već u devetoj minuti postigao vodeći pogodak za Rayo Vallecano.

No, uslijedio je preokret u drugom poluvremenu, na početku kojega je Barcelonin trener Hansi Flick zamijenio Ferrana Torresa i ubacio Danija Olma, koji je prije deset godina napustio Barceloninu nogometnu školu, da bi se preko zagrebačkog Dinama i RB Leipziga ponovno vratio u matični klub.

Na vrhu ljestvice

Za izjednačenje se u 60. minuti pobrinuo Pedri. Barcelona je vjerovala da je već u 71. minuti došla do prednosti, ali je gol Roberta Lewandowskog poništen zbog prekršaja u začetku akcije. No, ono što nije uspjelo poljskom napadaču, u 82. minuti je napravio Olmo na asistenciju Laminea Yamala.

Olmo ponovno Španjolcima pričao o hrvatskom prvaku: Ove riječi će odzvoniti u Dinamu

Barcelona je tako s devet bodova na vrhu ljestvice, a na drugom mjestu je Villarreal sa sedam bodova. Celta Vigo je trenutačno na trećem mjestu sa šest bodova. Rayo Vallecano je sa četiri boda na osmoj poziciji.