SVAKA ČAST!

Tri od tri: Islanđanin vodi rukometaše na OI, savršeni turnir kao uvertira za Pariz

mm/h

Hrvatski rukometaši svladali su u zadnjem dvoboju olimpijskih kvalifikacija u Hannoveru Alžir s 34:22 (15:11), te turnir završili sa sve tri pobjede.

17.03.2024. u 18:26

Kako se Hrvatska već ranije plasirala na OI i utakmica je bila posve rezultatski nevažna, izbornik Dagur Sigurdsson je odlučio napraviti nekoliko promjena u sastavu.

Priliku za predah dobili su vratar Matej Mandić, krila Mario Šoštarić i Marin Jelinić te srednji vanjski Luka Cindrić, a umjesto njih su zaigrali Kristian Pilipović (vratar), Tin Lučin i Mateo Maraš (vanjski igrači) te Nikola Grahovac (pivot).

Sami dvoboj započeo je s četiri obrane i nizu vratara Dominika Kuzmanovića i našim vodstvom 4:0, pa je i pričuvna i opuštena Hrvatske zarana pokazala da je prejaka za afričkog doprvaka.

Razlika u kvaliteti je golema

No, unatoč furioznom početku i sjajnom Kuzmanoviću,koji je do poluvremena skupio 13 obrana, Hrvatska je stala i radila previše tehničkih grešaka, pa je u zadnjih deset minuta postignut svega jedan gol, zbog grubosti je isključen , a zbog ozljede je izašao Grahovac.

Niti drugo poluvrijeme nije donijelo neku rapsodiju i ekshibiciju, a razlika se ipak digla na desetak golova razlike. Kod Hrvatske su najefikasniji bili Filip Glavaš s 9 golova, Lovro Mihić (8) i Tin Lučin s četiri gola.

Trenutak koji je mnogima promakao, a nije trebao: Pogledajte kako je Sigurdsson slušao Lijepu našu

Alžirce je pak predvodio Abdi Ayoub (8). I njemački rukometaši plasirali su se na Olimpijske igre svladavši ranije u Hannoveru Austriju s 34:31 (18:15). Od momčadskih sportova, još jedino su vaterpolisti ostvarili plasman na OI u Parizu.