KAPA DO PODA

Trenutak koji je mnogima promakao, a nije trebao: Pogledajte kako je Sigurdsson slušao Lijepu našu

kkž

Hrvatska muška rukometna reprezentacija napravila je veliki korak ka plasmanu na Olimpijske igre svladavši u susretu 1. kola kvalifikacijskog turnira u Hannoveru Austriju sa 35:29 (16:16).

15.03.2024. u 09:49

Hrvatsku je po prvi put službeno vodio i novi izbornik, Islanđanin Dagur Sigurdsson. Razumljivo je stoga, da je najveća pozornost hrvatske javnosti bila uperena prema njemu, jer rijetki su naši nacionalni timovi koji su igrali pod palicom stranca.

Međutim, mnogi će reći da je Sigurdsson, iako dočekan sa sumnjom, ipak ostavio jako dobar dojam.  Najviše zbog ponašanja kod intonacije državnih himni.

Naime, on je pokazao kako će se vrlo brzo naviknuti na naše običaje i temperament Hrvata, jer inače hladan Islanđanin Lijepu našu dočekao je kao pravi Hrvat, s rukom na srcu.  Kako je to izgledalo pogledajte OVDJE

Gojunov crveni karton

Podsjetimo, Ivan Martinović s devet i Zvonimir Srna sa šest golova bili su najefikasniji kod Hrvatske, dok je Mikola Bilik postigao osam pogodaka za Austriju. Hrvatska je usporeno krenula u dvoboj protiv Austrije, s nizom tehničkih pogrešaka u napadu koje su Austrijanci znali koristiti te u devetoj minuti povesti sa 5:1.

No, ubrzo su se igrači Dagura Sigurdssona konsolidirali, igra u napadu je postala tečnija i uhvaćen je rezultatski priključak. Sredinom prvog poluvremena zbog nešto grubljeg starta u obrani crveni karton je dobio naš specijalist za igru u obrani Jakov Gojun, ali Austrija to nije znala iskoristiti na najbolji način.

Do kraja prvog poluvremena igralo se praktički gol za gol, ali Hrvatska niti u jednom trenutku nije vodila. Nastavak je donio potpuno drugačiju sliku, iako je Austrija zabila prvi gol, Hrvatska je uzvratila s četiri pogotka, povela sa 20:17 i preuzela kontrolu rezultata.

Sjajan 'nos'

Sredinom drugog dijela Hrvatska je prvi put stigla i do četiri gola razlike (25:21), a onda je Sigurdsson pokazao i kako ima sjajan "nos", promijenio je vratara iako je i Mandić do tog trenutka bio odličan, a novi vratar Kuzmanović "skinuo" je tri "zicera" Austrijancima pa je prednost Hrvatske i dalje rasla.

Briljirao je u napadu Martinović koji je sedam od svojih ukupno devet golova postigao upravo u drugom poluvremenu. U prvoj utakmici Njemačka je očekivano svladala Alžir sa 41:29 (16:13). Renars Uscins je sa 10 golova predvodio Njemačku, dok je Ayyoub Abdi postigao osam pogodaka za Alžir.

Znojili smo se, ali Hrvatska je razbila Austrijance: Na korak do Olimpijskih igara

Plasman na OI u Parizu, koje će se održati od 26. srpnja do 11. kolovoza, izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije s turnira. Hrvatska će u subotu igrati protiv Njemačke (14.30 sati), a u nedjelju protiv Alžira (16.45 sati).