LIGA PRVAKA

Trener Slovana nakon teškog poraza od Cityja poslao poruku Dinamu: Mnogi će mu zamjeriti

av/h

Slovan iz Bratislave na domaćem je terenu doživio težak 4:0 poraz od favoriziranog Manchester Cityja. Njihov trener Vladimir Weiss nakon poraza dao je izjavu koje bi mogla biti zanimljiva hrvatskim navijačima.

02.10.2024. u 12:25

Slovan se trenutno zauzima pretposljednje mjesto ljestvice Lige prvaka s dva poraza i gol-razlikom 1:9. Sličnu gol-razliku (2:9) ima Dinamo koji ima i utakmicu manje. Baš protiv hrvatskog prvaka Slovaci vide svoju priliku.

"Ovo je drugi svijet, mi imamo svoj. Zasluženo smo prošli u Ligu prvaka, ali ovo su svjetske momčadi. Ako se Pepovi igrači ne ozlijede, jer i oni imaju tešku ligu, mogu opet osvojiti. Imamo protivnika za kaznu, ali i za nagradu, to nam je iskustvo", rekao je Weiss.

"Mladi igrači uče i pamtit će to do kraja života. Još ćemo se boriti sa zagrebačkim Dinamom koji je na našoj razini", dodao je trener Slovaka. Slovan i Dinamo igraju u Bratislavi 5. studenoga.

Bez iznenađenja

Ilkay Gundogan je načeo mrežu slovačkog sastava u osmoj minuti, a već u 15. minuti je bilo 2;0 nakon što je Phil Foden pogodio na dodavanje Jeremyja Dokua. Foden je bio vrlo blizu gola i u 26. minuti, no pogodio je stativu.

"Građani" su sve dvojbe, ako ih je uopće bilo, razriješili u 58. minuti kada se među strijelce upisao i Erling Haaland na asistenciju Rica Lewisa. U 74. minuti je konačnih 4:0 postavio mladi Englez James McAtee postigavši svoj prvi gol u Ligi prvaka.

Najveći šok Bjelice na klupi Dinama dogodio se u Ligi prvaka: O ovome se malo govori

Marko Tolić je za Slovan, koji je upisao drugi poraz, igrao do 78. minute, baš kao i Joško Gvardiol na suprotnoj strani. Mateo Kovačić nije ulazio u igru za City koji sada ima četiri boda.