NIJE MU SE BAŠ ŽURILO

Trajalo je cijelu vječnost: Je li ovo najsporije izvedeni penal ikada?

ih

U engleskom Championshipu u subotu su se igrale utakmice 3. kola, a jedna je bila upamćena po zanimljivom izvođenju jedanaesterca.

18.08.2019. u 17:34

Barnsley je na svom terenu ugostio Charlton i odigrao 2:2, a bez pobjede je ostao u samoj završnici utakmice.

Domaći su poveli u 34. minuti preko Woodrowa, ali su gosti samo šest minuta kasnije izjednačili na 1:1. Strijelac je bio Gallagher.

U 48. minuti, Barnsley je ponovno stigao do vodstva kad je Chaplin postigao gol za 2:1. Tad je dosuđen penal za goste, a siguran s bijele točke je bio Lyle Taylor za konačnih 2:2.

Ipak, postao je hit na društvenim mrežama ne zbog pogođenog penala, već zbog sporog izvođenja penala.

Taylor je izišao van šesnaesterca na 20-ak metara i nakon toga lagano, korak po korak, prilazio prema lopti te konačno izveo penal i postigao gol.