PREMIER LIGA

Tottenham s lakoćom savladao Leeds

ig/h

U 17. kolu Premier lige Tottenham je u subotu na domaćem terenu svladao Leeds s 3:0 golovima Harryja Kanea (29-pen), Heung-Min Sona (43) i Tobyja Alderweirelda (50).

02.01.2021. u 15:57

Domaćini su poveli u 29. minuti iz penala, kojeg je realizirao Harry Kane. Potom je u 43. minuti asistirao Korejcu Heung-min Sonu, koji je zabio za 2:0.
 U 50. minuti Heung-min Son izveo je korner, a stoper Toby Alderweireld je glavom pogodio za konačnih 3:0.

Napadački dvojac Spursa već je skupio 22 gola i 16 asistencija ove sezone. Harry Kane na svom kontu ima 10 golova i 11 asistencija, a Heung-min Son 12 pogodaka i 5 asistencija.

West Ham je u petak u prvoj utakmici 17. kola u gostima svladao Everton s 1:0 golom Tomaša Součeka u 86. minuti, a nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su kod kuće Aston Villu s 2:1 i bodovno dostigli vodeći Liverpool. Oba kluba imaju po 33 boda, ali Manchester United ima utakmicu manje.

U subotu se još sastaju Crystal Palace - Sheffield United, Brighton - Wolverhampton, te West Bromwich Albion - Arsenal. U nedjelju će igrati Newcastle - Leicester te Chelsea - Manchester City, dok u ponedjeljak Southampton dočekuje Liverpool.

Utakmica 17. kola između Burnleyja i Fulhama, koja se trebala igrati u nedjelju, odgođena je zbog toga što je više igrača Fulhama zaraženo korona virusom.