PREMIER LIGA

Tottenham u dramatičnoj prekretnici svladao Leicester, Manchester uvjerljiv kod Brentforda

bkk/h

U obje zaostale utakmice engleskog nogometnog prvenstva igrane u srijedu slavili su gosti, Tottenham hotspur je dramatičnim preokretom u sudačkoj nadoknadi svladao Leicester City s 3:2 (1:1), dok je Manchester United bio uvjerljiviji kod Brentforda svladavši ga s 3:1 (0:0).

19.01.2022. u 23:06

U Leicesteru je domaći sastav poveo golom Dake (24), a prije odlaska na odmor na 1:1 poravnao je Kane (38). Novu prednost "lisicama" osigurao je Maddison (76), a taj je rezultat vrijedio sve do pete minute sudačke nadoknade. A tada se ukazao Bergwijn (90+5, 90+7) koji je prvo u petoj minuti nadoknade poravnao na 2:2, a u sedmoj minuti dodatka još jednom zatresao domaću mrežu za nevjerojatni preokret.

Ovom pobjedom Tottenham je skočio na peto mjesto s 36 bodova, jednim manje uz čak tri utakmice manje od četvrtog West Ham Uniteda, dok je Leicester ostao 10. s 25 bodova.Elanga

United je do pobjede protiv Brentforda stigao boljom igrom u nastavku dvoboja, u vodstvo ga je doveo mladi (55), a pobjedu su potvrdili Greenwood (62) i Rashford (77), da bi poraz domaćih ublažio Toney (84).

Manchester United je sada sedmi na ljestvici s 32 boda, dok je Brentford 14. s 23.

Na vrhu je Manchester City s 56 bodova, 11 manje uz utakmicu manje ima drugi Liverpool.