ŠTETA...

Tin Srbić se u Hrvatsku vraća bez medalje: Nije odustao ni nakon teškog pada

im/h

Hrvatski gimnastičar Tin Srbić ostao je bez medalje na Olimpijskim igrama u Parizu u ponedjeljak, dok je zlato u natjecanju na preči osvojio Japanac Oka Shinnosuke.

05.08.2024. u 15:20

Olimpijski i svjetski viceprvak je u polufinalu bio drugi, a finale je završio kao osmi s ocjenom 11.333 nakon što je pao s preče, a onda i pogriješio.

Zlato je osvojio Shinnosuke, koji je osvojio broncu na ručama, s ocjenom 14.533, dok je srebro pripala Kolumbijcu Angelu Barajasu. Broncu su podijeli Kinez Zheng Boheng (13.966) i Tajvanac Chia Hung Tang (13.966).

Dvije olimpijske medalje medalje iz gimnastike

U nedjelju je u finalu preskoka nastupio Aurel Benović koji je na kraju bio peti, a Benović je nastupio i u kvalifikacijama partera gdje se nije uspio plasirati u finale jer je kvalifikacije završio na 10. mjestu.

Na dan ponosa i slave: Srbić i Sandra u lovu na medalje, Barakude igraju protiv SAD-a

Do sada je Hrvatska osvojila dvije olimpijske medalje iz gimnastike. Filip Ude je 2008. godine u Pekingu osvojio srebro dok je Srbić na Igrama u Tokiju prije tri godine bio srebrni.