BRAVO

SVJETSKI SKIJAŠKI KUP Fiilp Zubčić zauzeo odlično osmo mjesto u veleslalomu

av/h

Amerikanac Tommy Ford pobjednik je veleslaloma Svjetskog kupa u američkom Beaver Creeku, dok je jedini hrvatski predstavnik Filip Zubčić zauzeo odlično osmo mjesto i osvojio prve bodove u ovoj disciplini.

08.12.2019. u 21:58

Zubčić je sa startnim brojem 26 u prvoj vožnji bio 17., ali je sjajnom izvedbom u drugom laufu došao do osme pozicije s zastatkom od 2.10 za pobjednikom. Ford je uvjerljivo slavio ispred dvojice Norvežana Henrika Kristoffersena (+0,80) i Kristiana Nestvold-Haugena (+1.23). Fordu je to prva pobjeda u karijeri.

Veliki favorit Francuz Alexis Pinturault bio je tek 17.

Zubčić je s 32 boda sada 16. u poretku veleslaloma, a vodi Ford s 150 bodova.