EMOTIVNI POLJAK

lč/bl

Poljska je u utakmici drugog kola skupine C upisala prvu pobjedu, s 2:0 su svladali Saudijsku Arabiju. Poljaci su tako napravili veliki korak prema prolasku u osminu finala, a nova tri boda bit će posebno draga Robertu Lewandowskom koji je zabio svoj prvi pogodak na svom trećem Svjetskom prvenstvu.

26.11.2022. u 17:07

Poljsku je u vodstvo doveo Piotr Zielinski golom u 39. minuti, da bi na samom kraju prvog poluvremena Al Dawsari propustio iskoristiti priliku da iz jedanaesterca odvede na odmor svoju momčad s rezultatom 1:1. Tijekom drugog poluvremena su Saudijci su bili jako opasni, ali kako je utakmica odmicala, Poljaci su je počeli kontrolirati i stvarati šanse. Prvo je Milik u 63. minuti zatresao gredu, a Lewandowski tri minute kasnije i stativu.

Međutim, Lewandowski je dočekao svoju priliku u 82. minuti. Al Boleahi je katastrofalno pogriješio i predao loptu Lewandowskom, koji je rutinski zabio kraj Al Owaisa za 2:0 i rješenje utakmice.

Sjajni napadač Poljske reprezentacije je jedan od najboljih napadača svijeta i gol sa Svjetskog prvenstva mu je jedino što mu je nedostajalo u njegovoj bogatoj karijeri, a sada je konačno ispunio i taj san.

Koliko mu je to značilo moglo se vidjeti nakon što je zabio gol.  Legao je na travnjak i nekoliko minuta dolazio k sebi, a onda se suznih očiju okrenuo prema navijačima i poslao im poljupce. Par minuta kasnije imao je još jednu čistu šansu, ali mu je saudijski golman obranio.

Gol Lewandowskog možete pogledati OVDJE

"Borio sam se i radio čitavu utakmicu i sretan sam zbog pobjede. Za napadača je najvažnije zabiti gol, a danas sam u tome i uspio. Obrambeno smo bili jako dobri. Protiv Argentine će također biti teško, ali moramo biti strpljivi", rekao je Poljak.