NBA LIGA

Sunsi nakon produžetka svladali Hornetse, šest koševa Šarića

ig/h

Košarkaši Phoenix Sunsa učvrstili su se na drugom mjestu Zapadne konferencije NBA lige 101:97 gostujućom pobjedom protiv Charlotte Hornetsa nakon produžetka, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić u novom je uspjeu svoje momčadi sudjelovao sa šest koševa, četiri skoka te po jednom asistencijom i osvojenom loptom.

29.03.2021. u 09:54

Šarić je na terenu proveo u 17.56 minuta te je ponovno imao slab šut iz igre, pogodio je tek jednu od četiri lopte za dva i promašio svoj jedini šut za tri. No, ubacio je sva četiri slobodna bacanja.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Sunsi su nastavak otvorili serijom 11:0 te bili u prednosti čitavo drugo poluvrijeme. Početkom četvrte četvrtine stigli su i do najveće prednosti od 16 razlike (83:67), no nakon koša Devin Bookera za 90:82 3:20 minuta prije isteka vremena u posljednjoj četvrtini napadački su stali te više nisu postigli niti jedan poen. Hornetsi su to iskoristili, poravnali na 90-90, a s istekom vremena imali i šut za pobjedu, ali je Devonte' Graham promašio tricu.

U dodatnih pet minuta ponovno su Sunsi preuzeli kontrolu rezultata, osam sekundi prije kraja imali su vodstvo 99:97 i loptu samo da bi Jae Crowder pogrešnim dodavanjem pružio novu priliku domaćima. Ipak, u velikoj borbi za loptu, ona je na kraju stigla u ruke iskusnog Chrisa Paula koji je zaustavljen prekršajem tri sekunde prije kraja. Paul je zatim pogodio oba slobodna bacanja za pobjedu Sunsa.

Najbolji kod Sunsa bio je Booker s 35 koševa, Paul je dodao 16, a DeAndre Ayton 14 uz 14 skokova. Kod Hornetsa odličan je bio Graham sa 30 ubačaja, Terry Rozier se zaustavio na 22 uz 10 asistencija, dok je atraktivni Miles Bridges s klupe dodao 18 poena i 12 skokova.

Sunsi su drugi na Zapadu s omjerom 31:14, dok su Hornetsi peti na Istoku s 23:22.

Prvaci Los Angeles Lakersi ostvarili su drugu pobjedu zaredom bez ozlijeđenih LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa svladavši na svom terenu Orlando Magic s 96:93. U izjednačenom susretu presudila je posljednja lopta, odnosno promašaj trice Otta Portera za produžetak s istekom vremena. Kod Lakersa najbolji su bili Dennis Schroeder sa 24 ubačaja, Kyle Kuzma s 21 poenom i 11 skokova te Montrezl Harrell sa 18 pogodaka i 11 skokova, dok je najbolji kod Magica bio Dwayne Bacon s 26 koševa.

Lakersi su četvrti na Zapadu s omjerom 30:17, dok je Magic pretposljednji, 14. na Istoku s 15:31.

Zanimljivo je bilo i u Tampi gdje su Toronto Raptorsi ugostili Portland Trail Blazerse, a gosti su na kraju bili uspješniji sa 122:117. Do 28. pobjede u sezoni Blazerse su predvodili CJ McCollum s 23 ubačaja i Damian Lillard s 22 poena i 11 asistencija, dok Raptorsima nije bilo dovoljno 26 pogodaka Pascala Siakama i 20 Freda VanVleeta.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarili su Denver Nuggetsi koji su kao domaćini sa 126:102 svladali Atlanta Hawkse. Jamal Murray s 23 koša i Nikola Jokić s 20 poena i 10 skokova bili su najbolji kod Nuggetsa, dok je Trae Young s 21 pogotkom predvodio Hawkse.

Nuggetsi i Blazersi tako su ostali poravnati na petom mjestu Zapada s 28:18, Hawksi su šesti na Istoku s 23:23, a Raptorsi tek 11. na Istoku sa 18-28.