ZBOG NJEGA IZBIO KAOS

Sudac koji je trebao suditi derbi Rijeke i Hajduka napravio cirkus: Postavio je rekord na Euru

hk

Sudac Istvan Kovacs podijelio rekordan broj žutih kartona na utakmici Europskog prvenstva između Turske i Češke u Njemačkoj.

27.06.2024. u 09:24

Turska je pobjedom protiv Češke rezultatom 2:1 osigurala plasman u osminu finala Europskog prvenstva kao drugoplasirana momčad skupine F, ali nakon utakmice se najviše priča o sucu.

Nakon samo 20 minuta igre Češka je ostala s igračem manje na terenu, drugi žuti karton je zaradio Antonin Barak jer je nagazio turskog nogometaša.

Pred sam kraj prvog poluvremena dogodila se nova sporna situacija u kojoj je Kenan Yildiz, samo koji trenutak nakon što je dobio prvi žuti karton, laktom udario Vladimir Coufala i prošao lišo.

Trebao suditi Hajduku

Kovac je utakmicu zaključio s 18 žutih kartona i dva crvena te tako postao uvjerljivi rekorder. Rekord je dosad bio 10 žutih kartona na utakmici, ali rumunjski sudac je debelo nadmašio tu brojku.

Šok u skupini F: Gruzijci pobijedili Ronaldovu ekipu, a Turci u nadoknadi zabili za pobjedu

Potpuno se pogubio te je izgubio kontrolu nad utakmicom. Na kraju je dao samo šest minuta nadoknade iako je trebala nadoknada biti veća. Dodajmo kako je Kovacs trebao suditi Jadranski derbi između Rijeke i Hajduka na Rujevici, ali otpao je zbog ozljede.