UŽIVO NA PORTALU DIREKTNO

Dinamo sada ima sve u svojim nogama: Modri vode i imaju igrača više

Hana Krnić

Nogometaši Dinama u 21 sat u Salzburgu će, u sklopu trećeg kola Lige prvaka, igraju ogled s austrijskim Red Bullom.

23.10.2024. u 20:53

73' - Požutio je Konate zbog naguravanja u šesnaestercu.

69' - Gloukh je napustio igru, a u igru je ušao vratar Janis Blaswich.

64' - Šok za Austrijance! Pocrvenio je vratar Schlager koji je neoprezno naletio na Kulenovića nakon što je glavni sudac pustio prednost. Karton mu je pokazan zbog igranja rukom izvan svog prostora.

61' - Nezgodan skok Baidooa nakon kornera, bio je najviši, ali njegov udarac odlazi daleko pokraj vratnice

57' - Daghim, Bidstrup i Diambou izlaze iz igre, Nene Dorgeles, Stefan Bajčetić i Nicolás Capaldo ulaze u igru. Redove Dinama napustio je Ademi koji se, čini se, ozlijedio, a zamijenio ga je Marko Rog

53' - I opet prijete Modri. Austrijanci izbacuju u korner. Furiozno je Dinamo krenuo u drugu dionicu.

49' - GOL! Kulenović zabija za 1:0 Dinama. Ristovski je poslao povratnu loptu za napadača Dinama, on je sam kao duh na 10 metara od gola i realizira šansu koja dovodio Modre do vodstva.

45' - Počelo je drugo poluvrijeme! Nema promjena u sastavima momčadi.

45' - Kraj prvog poluvremena! Rezultat je i dalje 0:0.

43' - Nevjerojatan potez Baturine, izbacio je tri igrača minijaturom i izborio korner.

40' - Nova kvalitetna akcija Modrih! Centaršut Ristovskog došao je do Kulenovića, ali njegov udarac nije bio dovoljno jak da završi iza leđa vratara Salzburga.

35' - Najbolja prilika za Dinamo! Ogiwara je centrirao, Ademi je najviši u skoku, lopta se odbija do Kulenovića na tri metra od gola. Pokušao je klizećim startom doći do nje i pucati, ali branič Salzburga je bio pravovremen u bloku.

35' - Konate pada u kaznenom prostoru Dinama, tražio je penal u duelu s Bernauerom, ali Nizozemac samo odmahuje rukom.

31' - Sada je u knjižicu glavnog suca ušao Dedić nakon povlačenja Sučića.

30' - Konate se namjestio na desnu nogu i opalio iskosa, ali je samo pogodio suigrača, od kojeg se lopta odbila u gol-aut.

30' - Zaustavlja igru nizozemski sudac kontru Dinama. Baturina se primio za glavu jer je Ademi imao otvoren koridor prema Schlageru, ali oglasio se Makkiele.

26' - Igrači Salzburga tražili su kazneni udarac nakon što je lopta u ruku pogodila Ristovskog, ali Makedonac je ruku držao uz tijelo i glavni sudac Danny Makkelie nije ni pomislio na najstrožu kaznu.

21' - Silovito je opalio Dedić s 20 metara, ali brani to Nevistić.

20' - Opasne centaršutove Baturine, potom i Sučića, uspijevaju očistiti Austrijanci.

18' - Požutio je Bidstrup nakon ružnog starta na Torrenteu.

16' - Krasna dijagonala Martina Baturine, ali ispred Kulenovića čisti Baidoo.

15'- Gužva u kaznenom prostoru Dinama. Dedić dolazi do odbijanca. Pucao je iz sve snage, ali Bernauer je u bloku.

6' - Najveća prilika dosad. Konate je pucao glavnom nakon ubačaja s lijeve strane. Lopta je otišla iznad prečke. Nevistić nije imao ozbiljnijeg posla za sada.

4' - Salzburg je zaprijetio ubačajem iz kornera, ali Modri su to brzo riješili. Na drugom kraju terena Baturina i Mišić pokušali su odigrati akciju iz kornera, ali nisu uspjeli.

1' - Počela je utakmica na Red Bull Areni. Sretno, Dinamo!

Najava susreta

Ovo će biti vrlo važna utakmica za obje momčadi koje u prve dvije utakmice ovosezonskog elitnog europskog natjecanja nisu uspjele upisati pobjedu. Dinamo je ipak u nešto boljoj poziciji. Nakon što su u prvom kolu katastrofalno poraženi na gostovanju kod Bayerna rezultatom 9:2 navijačima su se iskupili na domaćem terenu remijem protiv Monaca (2:2).

Trenera Nenada Bjelice neće biti na klupi zbog crvenog kartona zarađenog protiv Monaca, pa će momčad voditi njegov pomoćnik Danijel Jumić. Glavni sudac utakmice Salzburg - Dinamo bit će Nizozemac Danny Makkelie. Linijski suci bit će Hessel SteegstraJan de Vries, dok će četvrti sudac biti Joey Kooij. Ulogu VAR suca imat će Rob Dieperink, a AVAR će biti Dennis Higler.

Bjelica odlučio od prve minute u Austriji krenuti s očekivanim snagama, ali jedno ime ipak je malo iznenadilo. Naime, umjesto Pierrea Gabriela u udarni sastav upao je Takuya Ogiwara. U napadu se očekivano našao Sandro Kulenović dok bi Bruno Petković, prema posljednjim informacijama priliku mogao dobiti u nastavku utakmice.

Sastavi

Salzburg: Alexander Schlager - Amar Dedić, Kamil Piatkowski, Samson Baidoo, Aleksa Terzić - Maurits KjaergaardMamady Diambou, Mads Bidstrup - Adam Daghim, Karim Konate, Oscar Gloukh

Dinamo: Ivan Nevistić - Stefan Ristovski, Maxime BernauerKévin Théophile-Catherine, Raúl Torrente Petar SučićJosip Mišić, Arijan Ademi - Ogiwara, Martin Baturina - Sandro Kulenović.

Dinamo očekuje novi ispit u Ligi prvaka: Evo gdje možete gledati utakmicu

Podsjetimo, obje momčadi zato imaju velika očekivanja od ove utakmice. Trener Dinama Nenad Bjelica ulogu favorita dao je austrijskoj momčadi čija se vrijednost, u odnosu na Dinamovih 73 milijuna, procjenjuje na 202 milijuna eura. Televizijski prijenos utakmice bit će na HRT-u 2 i Areni Sport 1. Teksutalni prijenos uživo možete pratiti na portalu Direktno