EUROPSKA LIGA

DINAMO - GENK 1:1 Modri remizirali, osigurali su minimalno proljeće u Konferencijskoj ligi

js

U susretu 5. kola H skupine Europske lige Dinamo je na stadionu Maksimir odigrao 1:1 protiv Genka osiguravši "europsko proljeće".

25.11.2021. u 20:35

Međutim, tek će nakon posljednjeg kola biti poznato hoće li "Modri" nastaviti svoj europski put u Europskoj ligi ili sele u Konferencijsku ligu.

Nakon ovog remija, "Modri" bi za potvrdu drugog mjesta, što osigurava play-off Europske lige u zadnjem kolu 9. prosinca, morali uzeti barem bod West Hamu u Londonu ili se nadati da Genk kod kuće neće pobijediti Rapid.

No, bez obzira na ishod zadnjeg kola hrvatski prvak je osigurao najmanje treće mjesto i proljeće u Konferencijskoj ligi.

Dinamo je poveo u 35. minuti. Theophile-Catherine je uputio sjajnu dugačku loptu do Menala koji je pobjegao belgijskim stoperima, sjurio se prema golu i lijepo svladao VandevoordtaMcKenzie je Menalu bio na leđima, ali je "modri" veznjak izdržao prijetnju i zabio.

Nažalost, gosti su se u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačili. Hrošovsky je ubacio iz kornera, lopta se odbila do Ikea Ugbe koji je iz okreta zakucao lopttu pod gredu za 1:1.

U drugom susretu iz ove skupine West Ham je u Beču pobijedio Rapid s 2:0 osiguravši prvo mjesto u skupini.

Gosti su poveli u 40. minuti golom Jarmolenka, a u sudačkoj nadoknadi Noble je golom iz kaznenog udarca zabio za 2:0.

Na ljestvici vodi West Ham s 13 bodova, Dinamo ima sedam bodova, Genk pet, a Rapid tri boda.

U zadnjem kolu, 9. prosinca, sastaju se West Ham - Dinamo, te Genk - Rapid.

Podsjetimo, pobjednici skupina idu izravno u osminu finala, dok će drugoplasirani razigravati za osminu finala i to protiv osam trećeplasiranih iz Lige prvaka.

Treći iz svake skupine Europske lige nastavlja sezonu u Konferencijskoj ligi, gdje će igrati playoff za osminu finala protiv drugih iz skupina KL-a.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Dinamo - Genk 1:1 (Menalo 35'; Ugbo 45')

90+4' Kraj utakmice. Dinamo je osigurao nastavak natjecanja u Konferencijskoj ligi.

90+1' Još jedna obrana Genkovog vratara. Pokušao je Gojak.

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

87' Izašli su Petković i Moharrami, a ušli Čop i Bulat.

86' Opasno je Dinamo sada živio. Nakon Dinamovog kornera Genk je izveo kontru, ali Livaković je zaustavio čak dva opasna udarca u istoj akciji.

85' Gojak je pokuašo ubačajem/uarcem iznenaditi, ali Vandervoordt je u zadnji trenutak izbacio loptu.

81' Dobra Dinamova akcija završila je solidnim udarcem Špikića, ali Vandervoordt je bio na mjestu.

79' Genk je pomalo preuzeo inicijativu u ovim trenucima.

76' Izašli su Oršić i Ademi, a ušli Andrić i Gojak.

70' Oršić je poslao sjajan dijagonalni pas prema Špikiću, ali Genkov vratar bio je brži.

69' Izašao je strijelac Menalo, a ušao Dario Špikić.

64' Sjajna prilika za Dinamo! Ivanušec je ubacio s desne strane, blok to čisti, a kasnije Petković krade loptu, no Ivanušec ostaje u zaleđu.

58' Ito je pobjegao, protunapad je prošao. Nakon kornera Hrošovskog nije bilo opasnosti za Livakovića.

51' Dinamo je dobro krenuo u nastavak, stalno pritišću.

50' Pokušao je Ivanušec oštrim udarcem izvan 16 metara, ali je Vandervoordt na mjestu.

49' Slobodni udarac za Dinamo nakon prekršaja nad kapetanom Ademijem, ali je bilo bezopasno.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena.

45' GOL  Genk je izjednačio. Ike Ugbo se dobro zagradio nakon kornera Hrošovskog, opalio je ispod grede, a lopta je pomalo i s(p)retno završila u mreži. To im je bio jedini udarac u okvir u prvih 45 minuta.

43' Dodajmo da West Ham u Beču vodi protiv Rapida, zabio je Jarmolenko! Ako West Ham pobijedi

42' Stisnuo je sada dobro Dinamo. Petković je imao dobru šansu s 10-ak metara, ali sve je završilo kornerom.

39' Dinamo je imao korner, pokušao je Theophile iz okreta, ali Genk je nekako uspio izbaciti loptu. Očito je da su Belgijci šokirani golom!

38' Oršić je pobjegao obrani Genka, ali predugo je čekao s udarcem pa mu ga je blokirao Preciado.

35' GOOOOL  DINAMO VODI! Theophile je poslao dugu loptu za Luku Menala preko cijelog terena, primio ju je prije šesnaesterca i dosta dugo čekao s njom, činilo se da će je i odnijeti obrambeni igrač, ali Luka je bio siguran i poslao loptu iza Vandervoorda!

31' Još jedna dobra prilika Dinama. Moharrami je ubacio za Ademija, koji prosljeđuje za Oršića koji s 10-ak metara iskosa puca iznad gola.

28' Imao je nakon toga Oršić slobodni udarac iskosa, ali sve je završilo prekršajem Theophilea zbog visoke noge.

27' Dinamovci su tražili jedanaesterac nakon što se činilo da je Sadick srušio Petkovića, no prvo je dirao loptu.

22' Utakmica je dosta tvrda, nema puno lepršavosti.

17' Petković je poslao dugu loptu za Menala, u trku je uputio udarac, pogodio je okvir, ali je golman Genka na mjestu.

13' Livaković je poslao dugu loptu za Oršića, nije bilo previše obrambenih igrača, ali su ukrotili opasnost za svoj gol.

12' Probao je Genk dugom loptom, ali je Franjić na mjestu i izbacuje loptu u korner. U nastavku je Heynen pobjegao Ademiju i glavom pucao prema golu, ali je Šutalo izborio još jedan korner.

7' Zadnji Dinamov red poslao je dugu loptu prema Menalu na desnu stranu, no vratar Vandervoordt je bio brži.

5' Dinamo ima inicijativu, ali ništa konkretno.

1' Počela je utakmica. Sretno!