RAKITIĆ ZABIO

SEVILLA-DINAMO 3:1 Modri dobro igrali, Španjolci zabijali; trebat će čudo na Maksimiru

mp/h

U prvom susretu play-offa Europske lige nogometaši zagrebačkog Dinama su na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan izgubili od Seville 1:3. Uzvrat je 24. veljače na stadionu Maksimir.

17.02.2022. u 23:04

Bolji iz ovog para izborit će plasman u osminu finala EL.

Podsjetimo, osam pobjednika skupina Europske lige izborilo je direktan plasman u osminu finala, dok je osam drugoplasiranih ekipa, među kojima je bio i Dinamo, ušlo u play-off rundu protiv osam trećeplasiranih ekipa iz Lige prvaka. Dinamo je bio drugi u skupini H iza West Hama, dok je Sevilla bila treća u skupini G Lige prvaka iza Lillea i RB Salzburga.

Dinamo je gostovanje u Sevilli dočekao s nizom od sedam uzastopnih pobjeda, dok je Sevilla prije Dinama u zadnjih pet dvoboja slavila samo jednom. Međutim, Andalužani su ove sezone u 15 susreta kod kuće izgubili samo jednom, od Lillea u Ligi prvaka.

Sevilla je povela u 13. minuti golom Ivana Rakitića iz jedanaesterca. Izjednačio je Mislav Oršić u 41. minuti, a, nažalost, domaćin je do kraja poluvremena okrenuo rezultat s dva gola. Lucas Ocampos je u 44. zabio za 2:1, a dvije minute kasnije Anthony Martial je pogodio za 3:1.

U nastavku susreta više nije bilo golova.

Sevilla: Bono - Kounde, Carlos, Rekik, Acuna - Rakitić, Fernando, Gomez - Ocampos, Martial, Munir

Dinamo: Livaković - Theophile-Catherine, Šutalo, Franjić - Ristovski, Ademi, Gojak, Bočkaj - Jurić, Petković, Oršić

UŽIVO

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

85'Legenda Seville Jesus Navas ušao u igru nakon tri mjeseca izvan teren zbog ozljede. Dočekao ga je gromoglasni pljesak.

80' Sevilla čuva posjed, a Dinamo je bez novih prilika.

76' Špikić i Moharrami ulaze umjesto Petkovića i Ristovskog.

70' Štefulj je ušao umjesto Bočkaja.

69' Ocampos je sada imao odličnu priliku, pucao u desni kut, no Livaković odlično brani.

60' Promjene kod Seville. Ulaze Delaney, En-Nesyri i Oliver Torres, a izlaze Munir, Fernando i Martial.

57' Nova izmjena. Jurić izlazi iz igre, umjesto njega ulazi Mahir Emreli, koji je stigao iz varšavske Legije u zimskom prijelaznom roku.

54' Odlična prilika za Dinamo! Oršić je izveo korner,  Petković uputio odličan udarac, no Bono brani. Iz odbijanca pokušava Jurić, no ni on ne uspijeva zabiti. Pucao je ravno u golmana koji je bio na podu. Ovo je morao zabiti.

53' Žuti karton za Petkovića i Marcosa Acunu nakon međusobnog naguravanja.

50' Nova izmjena. Rekik zbog ozljede izlazi iz igre, a mijenja ga Nemanja Gudelj.

47' Iznova prijeti Oršić, no Rakitić požrtvovno odbija udarac u korner.

46' Krenulo je drugo poluvrijeme. Dinamo je napravio jednu izmjenu, Theophilea je zamijenio Lauritsen.

45+3' Kraj prvog poluvremena. Sevilla vodi 3:1.

45' GOL! Kakva ludnica na kraju prvog dijela utakmice. Sevilla vodi 3:1, a strijelac je sada Anthony Martial. Petković je izgubio loptu na polovici Seville, koja je jurnula u kontru, a koju je završio Martial pogodivši mirno suprotni kut. Gol pogledajte ovdje.

44' GOL! Nije Dinamo dugo izdržao. Sevilla se vratila u vodstvo, za 2:1 zabio je Lucas Ocampos. Rakitićev ubačaj se odbio do Ocamposa, koji je šutirao, a lopta je od Petkovića promijenila smjer, prevarila Livakovića i završila u mreži. Gol pogledajte ovdje.

41' GOOOOOOOL! Dinamo je izjednačio. Strijelac je Mislav Oršić! Ristovski je ubacio s desne strane, a Oršić si prsima primirio loptu i sigurno realizirao čistu priliku. Oršićev pogodak pogledajte ovdje.

39' Gomez igra odlučnu utakmicu! Najprije je iznudio kazneni udarac, a sada silovito poteže iz daljine, no Livakovićeva intervencija nije bila potrebna.

34' Sjajno je Gojak sada proigrao Oršića, koji loše puca.

33' Bez novih uzbuđenja na Ramon Sanchez Pizjanu u prethodnih 10-ak minuta.

27' Dinamo je osvojio loptu, Ademi uputio udarac s 20-ak metara, no otišlo je to daleko od gola.

25' Opet je moglo biti opasno za Dinamo! Rakitić je sjajnim proigravanjem pronašao Ocamposa, koji je s desne strane vratio povratnu na koju je trčao Gomez, ali je Ademi u zadnji tren stigao i očistio opasnost.

18' Iako je Dinamo bolje otvorio susret, nakon gola Sevilla je zagospodarila terenom.

15' Munir puca iz brzog napada Seville. Lako brani Livaković.

13' GOL! Rakitić zabija iz penala za vodstvo Seville 1:0. Gol možete pogledati ovdje.

12' Penal za Sevillu! Izgubio je Dinamo loptu na sredini terena, a Sevilla je brzo došla u završnicu. Prvo je Livaković obranio udarac Martiala, kojega je proigrao Rakitić, no zatim je Dinamov vratar srušio Gomeza i skrivio penal.

10' Nova odlična prilika za Dinamo! Mislav Oršić je primio loptu na 25 metara i uputio silovit udarac prema protivničkom vrataru, koji odbacuje loptu u korner.

5' Lijepu je sad loptu primio Bruno Petković, koji je pobjegao obrani, no stao je na loptu i domaćini su se uspjeli vratiti u formaciju.

1' Počeo je susret na Ramon Sanchez Pizjanu, koji je skoro pa ispunjen. Sretno, Modri!