DRAMATIČAN RASPLET

Srbija se uz veliku dramu plasirala na Euro: Namučili su se protiv najgore ekipe u skupini

js/h

Nakon dramatičnog raspleta u zadnjem kolu G skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. godine, plasman na EURO, uz Mađarsku, koja je vizu potvrdila ranije, izborila je i Srbija.

19.11.2023. u 17:16

Uoči zadnjih 90 minuta natjecanja u skupini G bila je tek jedna nepoznanica. Tko će se pridružiti Mađarima - Srbija ili Crna Gora.

Srpski novinar očitao bukvicu svom narodu i napisao odu Vatrenima: 'Ovo nema veze s Vatikanom i EU'

Srbiji je bio dovoljan i bod u Leskovcu protiv Bugarske, dok je Crna Gora morala slaviti u Mađarskoj i još se nadati bugarskom čudu u Srbiji. Na koncu je Srbija odigrala 2:2 protiv Bugarske izborivši EURO. Odabranici Dragana Stojkovića plasirali bi se i s porazom, jer je Crna Gora izgubila u Budimpešti s 1:3 premda je vodila na poluvremenu.

Srbija je povela u 17. minuti golom Miloša Veljkovića, no Bugarska je u nastavku okrenula rezultat golovima Georgija Ruseva (59) i Kirila Despodova (69). Ipak, u 82. minuti je Srđan Babić zabio za 2:2 što je Srbiji bilo dovoljno za plasman u Njemačku bez obzira na ishod druge utakmice.

Crna Gora izgubila

U drugom susretu Crna Gora je povela u 36. minuti preko Slobodana Rubežića (36), no domaćin je s dva gola Dominika Szoboszlaija u 66. i 68. minuti okrenuo rezultat. Pobjedu Mađarske potvrdio je Adam Nagy u trećoj minuti nadoknade.

Mađarska je na koncu osvojila prvo mjesto u skupini, a na EURO ide drugoplasirana Srbija, koja je tako postala 17. sudionik europske smotre. Zadnji put Srbija je sudjelovala na kontinentalnoj smotri 2000. godine, makar su tada nastupali pod imenom Jugoslavija i uključivala je  Crnu Goru.