JEDVA SU DOČEKALI

Srbi se okomili na Vatrene: 'Zbog ovoga se Hrvatima smije cijeli svijet'

hk

Hrvatska je uz puno muke porazila Škotski u Ligi nacija te izborila ulazak u četvrtfinale. Utakmica na Maksimiru nije bila neka ljepotica, a samo Luka Modrić i Ivan Perišić zaslužili su riječi hvale.

13.10.2024. u 09:54

Srbijanski portal B92 raspisao se o golu Škotske za vodstvo od 1:0 u 33. minuti, kada je Duje Ćaleta-Car pokušao izbiti loptu ispred gol-crte, ali poslao ju je u mrežu Vatrenih nakon što je prema golu pucao Ryan Christie.

Tom udarcu škotskog igrača prethodio je kiks Luke Sučića, koji je u pokušaju izbijanja lopte izvan kaznenog prostora promašio loptu, što je Škotima otvorilo priliku iz koje je došao prvi gol na utakmici.

"Hrvatima se smije cijeli svijet zbog ovoga", stoji u naslovu na portalu. Napeta borba na Maksimiru imala je odjek u srpskim medijima. "Hladan tuš, pa slavlje na Maksimiru – Hrvatska se izvukla u 95. minuti", piše isti portal.

Ne misle svi isto

Kurir je u prvi plan stavio povratak Vatrenih nakon rezultatskog zaostatka. "Vatreni slavili na Maksimiru! Hrvatska poslije preokreta pobijedila Škotsku", stoji u naslovu na Kuriru, dok je Telegraf istaknuo sretan trenutak za Hrvatsku na samom kraju utakmice, s nepriznatim golom Škota. "VAR spasio Hrvatsku u 95. minuti", piše u naslovu tog srbijanskog portala.

Dramu koja se odvijala u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice opisao je i srpski Mondo. "Hrvatska izvukla živu glavu u 94. minuti! Maksimir drhtao, autsajder slavio, a onda se oglasila VAR soba", stoji u naslovu koji je imao Mondo, a opisuje se i da je Luka Modrić bio ljutit zbog situacije u kojoj je Hrvatska ugrozila pobjedu.

Vatreni se nisu proslavili na Maksimiru: Jedan igrač pokazao da se vratio na stare staze

"Hrvatska se provukla, VAR je u 95. minuti pomilovao za autogol! Suknjice će žaliti za dramom u Zagrebu", piše u naslovu koji je imao Sportal, sportska stranica Blica, a suknjice iz tog naslova su dakako Škoti, zbog kiltova. "Hrvatima se smije cijeli svijet, a oni uzeli tri bitna boda i smiju se cijelom svijetu", poručio im je jedan Srbin u komentarima.