TROSTRUKA KRUNA

Spektakularno slavlje na Maksimiru: Navijači s igračima proslavili još jedan trofej

av

Brojni navijači Dinama dočekali su svoje ljubimce po povratku iz Rijeke gdje su osvojili još jedan trofej Hrvatskog kupa.

23.05.2024. u 09:24

Nogometaši Dinama osvojili su u srijedu, potpuno zasluženo, 17. po redu trofej pobjednika Hrvatskog kupa. U uzvratnoj utakmici u Rijeci svladali su domaćina rezultatom 3:1. Zagrepčani su tako 13. put stigli do dvostruke domaće krune.

Dinamo je prije trijumfa posljednji Kup osvojio 2021. godine nakon čega je dvije godine zaredom Rabuzinovo sunce osvajao Hajduk. Zanimljivo je tako da su u posljednjih šest sezona Dinamo, Hajduk i Rijeka ravnomjerno podijelili osvajanje Kupa. Svaka je momčad po dva puta bila najbolja.

Koliko Dinamovcima znači ovaj trofej najbolje svjedoči sjajan doček koji su navijači organizirali igračima. Naime, dio navijača zaustavio je klupski autobus pa bakljama i pjesmom pozdravio svoje junake. Slavlje se kasnije nastavilo i na Maksimiru.

Uvjerljiva pobjeda

Podsjetimo, vodeći pogodak za Dinamo postigao je Petar Sučić u 28. minuti. Prednost hrvatskog prvaka udvostručio je Martin Baturina u 42. minuti, a za konačnih 3:0 strijelac je bio Marko Bulat u 82. minuti. Utješni pogodak za Rijeku postigao je Toni Fruk u 92. minuti iz slobodnog udarca.

Dinamove stranice preplavili komentari, svi se pitaju: 'Je li ovo moguće?'

Dinamo je već osigurao prvo mjesto u prvenstvu, a ključna pobjeda bila je također protiv Rijeke. Ostala im je tako još samo jedna utakmica ove sezone. U nedjelju će se susresti s Rudešom.