STRAŠNA UTAKMICA

Španjolski kraljevi: Barcelona nadigrala Aalborg i Duvnjaka za 15. titulu osvajača Lige prvaka

mm/h

Rukometaši Barcelone po 12. put u svojoj povijesti postali su prvaci Europe nakon što su u finalnom susretu završnog turnira u Koelnu pobijedili Aalborg sa 31:30 (15:15).

09.06.2024. u 20:41

Za Barcu je to bilo 17. finale i 12. naslov, dok je danski klub upisao i drugi poraz u finalima, nakon što je i 2021. izgubio od Barcelone. Bila je to zanimljivo finale koje je razriješeno u posljednjim sekundama.

Katalonci su tri minute prije kraja poveli sa tri razlike (30-27), no Aalborg se približio na gol zaostatka (30-31) i 90 sekundi prije kraja utakmice imao je napad za izjednačenje. Danci su povukli golmana i s igračem više krenuli po izjednačenje.

Minutu prije kraja pucao je Mads Hoxer Hangaard, no njegov je udarac blokiran. Hoxer je pucao i 50 sekundi prije kraja, ali je Emil Nielsen obranio.Barca je krenula u napad 46 sekundi prije kraja, a 20 sekundi prije kraja je pucao Timothey N'guessan, ali niti on nije zabio i Aalborg je dobio 15 sekundi za još jedan pokušaj.

Hansen nije pogodio slobodni udarac za pobjedu

Nisu upjeli izvesti napad, Španjolci su ih zaustavili prekršajem i Mikkel Hansen je nakon isteka vremena dobio priliku iz slobodnog udarca. Pucao je i pogodio gredu za veliko slavlje španjolskih igrača.

Barcelonu su do pobjede predvodili Melvyn Richardson s osam, Dika Mem sa sedam, te Timothey N'guessan sa šest golova. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Thomas Arnoldsen i Mads Hoxer Hangaard sa po šest golova.

U susretu za treće mjesto rukometaši THW Kiela pobijedili su Magdeburg sa 32:28 (23:14). Kiel je nakon prvog poluvremena imao devet razlike (23:14), a Magdeburg je u nastavku uspio tek ublažiti poraz.

Duvnjak zabio jedan pogodak

Kiel su do pobjede prevodili Šveđanin Eric Johansson sa sedam, te Danac Magnus Landin i Šveđanin Niclas Ekberg i Austrijanac Mykola Bilyk sa po šest golova. Hrvatski rukometaš Domagoj Duvnjak postigao je jedan gol, dok je češki vratar Tomas Mrkva imao 15 obrana.

Carlos veliki: Alcaraz preko Zvereva do prvog Roland Garrosa nakon četiri sata tenisa

Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Nijemac Lukas Mertens sa sedam, te Islanđanin Gisli Torgeir Kristjansson s pet pogodaka.