ČEKAJU BARAKUDE?

Španjolci pregazili Azzurre: Prvi su finalist Europskog prvenstva

is/h

Vaterpolisti Španjolske prvi su finalisti ovogodišnjeg Europskog prvenstva koje se igra u Zagrebu na bazenu uz Savu, oni su u polufinalu svladali Italiju sa 7:4 (2:1, 2:0, 1:0, 2:3).

14.01.2024. u 18:14

Briljirao je vratar Unai Aguirre sa čak 14 obrana, a gotovo 20 minuta nije primio pogodak, Talijani ga nisu mogli svladati čitavu drugu i treću četvrtinu što su Španjolci iskoristili za izgradnju prednosti od 5:1.

Po dva gola za Španjolsku postigli su Felipe Perrone i Alvaro Granados, dok je dva gola za Italiju postigao Francesco Condemi. Za Španjolsku je ovo četvrti plasman u finale u povijesti EP-a.

Španjolska više puta gubila finale

Untoč rezultatima, Španjolska još nikada nije bila prvak. Gubila je finala 1991. od tadašnje Jugoslavije, 2018. od Srbije te 2020. od Mađarske.

Hrvatski rukometaši uoči presudne utakmice bili na misi: Dočekali ih posebni gosti

U finalu u utorak Španjolska će igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojem se od 18.30 sati sastaju Hrvatska i Mađarska. Hrvatska je branitelj naslova osvojenog u rujnu 2022. u Splitu.